Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhességgel...

Veszélyeztetett terhességgel lehet azonnal táppénzre menni?

Figyelt kérdés

Sajnos januárban elvesztettük a babát, így a 15 napos betegszabadságom erre az évre kifutott. PCOS és diabéteszes vagyok, most októberre újra terhes lettem. Az orvos ágynyugalmat, és utrogestant írt fel, veszélyeztetett terhesnek vett fel. Folyamatos munkaviszonyom van 10 éve, közalkalmazott vagyok, a bruttó bérem 178.000 FT. Kérdésem az lenne, hogy mennyi táppénzre leszek jogosult? Lehet-e olyat hogy egyelőre a terhesség 12. hetéig maradok táppénzen, és utána visszamegyek dolgozni?

Tudnátok segíteni?


2011. okt. 16. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tavalyi átlagkereseted 60%-ra (esetleges jutalom is beleszámít).


Én is így jártam, sajnos mi nem is kezdhetnénk betegszabival, egyből táppénz jön. A 12. hét betöltése után mehetek vissza.


Gratulálok a babához!

2011. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet én is azon vagyok és nem is megyek vissza dolgozni végig táppénzen leszek.
2011. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is gratulálok!

Igen, igénybe lehet venni első naptól kezdve, egyik napról a másikra. Én is így tettem, egyik nap még dolgoztam(pont csere napom volt, hogy eltudjak menni dokihoz és mivel a munkatársamat nem akartam azért szarban hagyni, így köv nap még bementem)másik nap már nem, Az említett napon bejelentettem, hogy ez az utolsó napom, elfogadták, nem tudtak semmit tenni. Végig táppénzen voltam, onnan jöttem gyedre. Mivel írod, hogy 10 éves m.viszonyod van te is eljöhetsz végig, de ha a 12. hét után úgy gondolod, hogy bírni fogod akár meg is szakíthatod, majd a végén újra elmehetsz. A kérdés csak az, hogy a dokid vissza neged-e ilyen háttérrel.

Sok sikert, vigyázz magatokra!!!

2011. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon aranyosak vagytok! Hál istennek nekem is olyanok a kollégáim és a vezetőim is, hogy elengednek, sőt rámbízzák a döntést. Nálunk már mindenki várta hogy sikerüljön újra a baba 4 év után.

Nem is nagyon izgat hogy mennyi táppénzt kapok, a lényeg hogy ő velünk maradjon.

2011. okt. 17. 07:04
 5/5 anonim ***** válasza:
meddig dolgoztál, meddig voltál táppénzen?
2022. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!