Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A pajzsmirigy (TSH, FT3, FT4)...

A pajzsmirigy (TSH, FT3, FT4) normál értékeit megírná nekem valaki? 12 hetes vagyok!?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 11:37
 1/2 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ezt találtam :


TSH általában 0.2 - 3.1 μU/ml 0.2 - 3.1 mU/l

TSH babaprojekthez 0.5 - 1.0 μU/ml 0.5 - 1.0 mU/l

összes T3 (TT3) 0.9 - 1.8 μg/l 1.4 - 2.8 nmol/l

szabad T3 (fT3) 3.5 - 8 ng/l 5.4 - 12.3 pmol/l

összes T4 (TT4) 55 - 110 μg/l 77 - 142 nmol/l

szabad T4 (fT4) 8 - 18 ng/l 10 - 23 pmol/l


Terhesség és pajzsmirigy-hormon szint eltérés betegség nélkül

A terhesség időszakában nagyon gyakori, pajzsmirigy-betegség nélkül előforduló helyzet, hogy a megbízható, korszerűnek tartható szabad-pajzsmirigy-hormon-szintek (szabad-T4 és szabad-T3) a normál felső határa fölé emelkednek. A méhlepény által termelt, a terhesség megtartásában alapvető fontosságú emberi koriogonadotrop (human choriogonadtotrop hormon azaz hCG) ugyanis a pajzsmirigyre is stimuláló hatást gyakorol, mert nagyon hasonló a kémiai szerkezete a TSH-éhoz. Amennyiben a szabad-T4 érték a normál felső határát 20%-kal nem haladja meg, nem beszélhetünk pajzsmirigy-túlműködésről, hanem maga az élettani állapot idézi elő ezt az eltérést. Mivel a vérben keringő szabad-T4 és szabad-T3 mennyiség megemelkedik, ezért következményesen a TSH-szint pedig lecsökken. Mivel a laboratóriumok által megadott normál tartomány nem terhes állapotra van megadva, így sajnos nagyon gyakran kelt teljesen felesleges aggodalmat a kismamában, és a pajzsmirigy betegségeiben kevéssé jártas kollégákban ez az ártalmatlan eltérés. Természetesen kétség esetén pajzsmirigy-szakemberhez kell fordulni.

2010. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2010. dec. 16. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!