Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik egy nőgyógyászat...

Hogyan zajlik egy nőgyógyászati vizsgálat ha kiderül, hogy terhes vagy?

Figyelt kérdés
16/L
2010. dec. 17. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy volt, hogy bementem, elmondtam ,hogy mióta nincs menzesz, és 2 pozitív tesztem is volt. Akkor megvizsgálta a doki kézzel, mondta, hogy így tapintásra terhesnek érez. Megnézett hüvelyi UHval, és ott volt a baba :) Csinált rákszűrést, mert több mint egy éve voltam utoljára. Kérdezte, hogy dohányzok-e, hogy tervezett volt-e a baba, és ennyi.
2010. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Utána háziorvoshoz és a helyi védőnőhöz is menned kellett?
2010. dec. 17. 12:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen úgy ahogy az első irta. Behivnak bemész a rendelőbe kérdeznek egy párat aztán vizsgálathoz le kell vetközni alul megvizsgálnak és nézik a méh esetleges megnagyobbodását kicsit megnyomkodják de nem árt a babának kellemetlen.


Rákszürést nekem nem csináltak terhesen utánna visszaöltözhetsz addig a doki diktál az asszisztensnek kap a vizsgálatról papirt.

2010. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A papírt nekem kell odaadni vagy egyből küldi oda( házio. + védőnő)?
2010. dec. 17. 12:37
 5/12 anonim ***** válasza:

A háziorvos felkeresése ha kell mondja ez magyarországon tájegységenként változó van ahol pl. a 7.-8- héten is kapsz a védőnőtől kiskönyvet és van ahol a 13. héten állitják ki később utólag beleirják az addig elvégzett adatokat vizsgálatokat és visszamenőleg kapsz pecsétet hogy megjelentél.


Belgyógyászatra és fogászatra szoktak küldeni ekg-ra meg kontrollra.

2010. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy amit kérdezel mind ott derül ki mert ez dokinként és városonként változó. Nem azt mondom hogy ird meg hogy mittudomén miskolc avason mész dokihoz hanem ott kérdezz.


Nem leszel ezzel kotnyeles csak tudnod kell ird fel ha félő hogy elfelejted.


Vigyél magaddal egy kis dossziét és a leleteidet abba gyüjtheted időrendben.

2010. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem kötelező a háziorvosomnak tudni erről?

A védőnő kötelező, hogy az adott település védőnője legyen ahol lakok, vagy lehet pl: ott is ahol a barátom lakik?

2010. dec. 17. 12:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Így zajlott nálam is,annyi különbséggel,hogy én kb. 8 hetesen mentem először dokihoz(addig vártam),ezért hasi Uh-gal nézett meg,és már láttam,hogy dobog a pici szíve.
2010. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben. köszönöm szépen. Tudnátok nekem nőgyógyászt ajánlani Jász-Nagykun-Szolnok megyében?
2010. dec. 17. 12:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a védőnő kell aki azon a településen körzetben lakik ahol Te is laksz vagy fogsz az elköv hónapokban.
2010. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!