Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire hasznos a járássegítő...

Mennyire hasznos a járássegítő? Vagy ez is a felesleges dolgok egyike?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Mire gondolsz? A babykompra? Mert azt ne vegyél. Káros reflexeket alakít ki a járásnál.
2009. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Babás könyvben azt olvastam, hogy a bébikomp kifejezetten káros. Én nem veszek neki. Amúgy is hülyeségnek tartanám, egyszer úgyis megtanulnak járni az emberek :-)
2009. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia.Van a komp és a járássegitő.

Nekünk mind a 2-ő van.

11 hos fiamat mikor ült akkor tettem a kompba napi 15-20 percre,időközönként.

a járássegitőt nem használtuk mert 11 hosan elindult.

De segit abban hogy lépegetni tudjon.

11 hos fiu anyukája.

2009. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6,5 hósan állt fel.Neki ezután a kanapé,szék stb.. volt a "járássegítő".Ezekbe kapaszkorva eljutott bárhová.Kb 11 hósan vettünk a Tesco-ban kismotort 4e-ért,de ezzel igazán csak most (13 hó) tud jól játszani.Annyi a jó benne,hogy szemből nehezen tudja tolni és ha akar így is mehet vele(sokat nem is adtam neki oda).Egyik ismerősömnék próbáltuk a Fisher Price-os oroszlánt,de az inkább szaladás segítő!Sztem nem érdemes járássegítőt venni,mert ezzel is csak rákényszetítjük a járást.Majd ha akar elindul.Az enyém az 1 szülinapja előtt 2 héttel indult el,pedig már kapaszkodva régóta ment,de én nem erőltettem a dolgot.
2009. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem a bébikompra gondolok,az tudom,hogy káros!

Hanem ez egy olyan játék aminek segítségével fel lehet állni a babának mert bele tud kapaszkodni,és tudja tolni.És vannak rajta játékok,telefon,csipogó stb..

2009. jan. 22. 13:50
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
A komp szerintem is hülyeség. Fölöslegesen terheli a baba gerincét és a járástanulásnál sem segít. Ezek mellett még balesetveszélyes is ( nemrég olvastam). 4 gyerekes anyuka
2009. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Az előző vagyok. Szerintem ezek nélkül is megtanul a gyerek járni ( és szemérmetlenül drágák is!). Egyetértek azzal, aki azt írta kapaszkodásra ott vannak a bútorok:)
2009. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, lányok, ilyet ne vegyetek, én bébiszitterként használtam már pár ilyen dolgot, és utána, fél év múlva, ezek a babák nem tudtak egyensúlyozni, és mindig dőltek valamerre, pedig alapvetően menni már tudtak! A kőkorszaki módszer jobb: tanulás! Az örök!
2009. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt bébikompunk, kb 7 hós korától 10 hóig használtuk, akkor akadt bele a szőnyeg szélébe a kislányommal, felborult vele. Szerencsére nem lett baja az ijedtségen kívül, de akkor elraktam a kompot.

Van járássegítőnk is, de ameddig teljesen egyedül nem tudott menni a kislányom, addig úgy volt hajlandó használni, hogy odament hozzá, belekapaszkodott egy kézzel a másikat pedig fogni kellett neki és együtt toltuk a bébitaxit.

Így tapasztalatból azt mondhatom, egyiket se vegyél, kapaszkodásra ott vannak a bútorok, ha nagyobb lesz, akkor pedig az egyszerű műanyag kismotor (az én kicsikém ezt is elég érdekesen használja, nem ül rá, hanem csak a lába közé veszi, fogja a kormányt és lépked - nemrég jár egyedül, azóta nem hajlandó ülni a lelkem :-)).

17 hós kislány anyukája

2009. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sokat segítettetek!
2009. jan. 23. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!