Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam felesleges a...

Azt hallottam felesleges a mellszívó?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam, hogy nem feltétlenül kell a mellszívó, hiszen régen se használtak és mégis le tudták fejni a tejet. Muszáj valamin spórolnom és a mellszívó igen csak drága. Mi a véleményetek? Van olyan aki nem vesz? Vagy inkább ne ezen spóroljak?

27hkm


2011. szept. 25. 11:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem elengedhetetlen, mivel lehet kézzel is fejni, de szerintem kb első alkalommal rájössz, hogy az a mennyiség amit géppel fejnél le öt perc alatt, az kézzel kerül kb fél-háromnegyed órába. És hát egy kisbaba mellett ez nagyon nem mindegy. Nem beszélve arról, hogy 2 nap után szétmegy a kezed.

Millió dolgon lehet még spórolni. Nézegess utána, hogy mi az ami valóban nem olyan fontos, mert lehet helyettesíteni (pl pelenkázó asztal, babakád, szoptatóspárna stb)

2011. szept. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem sose kellett,szerencse hogy nem vettem.majd az elsö héten rájössz kell-e,majd apa elmegy megveszi ha igen.
2011. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem az egyik cicim begyulladt, nem tudtam geppel fejni

kezzel olyan kinszenvedes volt, hogy csak na :(


ebayen aventes elektromos mellszivot vettem 12 ezerert (utana ugyanennyiert adtam el a vateran) (postakoltseggel egyutt)

boltban ujonnan 30ezer

2011. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából nem nagyon tudom, hogy mire nincs szükség, mert nincs kivel megbeszélni. Nagyon egyedül vagyok. Nagyjából sejtem, de lehet, hogy a sejtés az kevés. :)

Most próbálom összeírogatni, hogy mi kell, de a neten annyi minden fel van sorolva.

2011. szept. 25. 12:15
 5/18 anonim ***** válasza:
Másodiknak amúgy igaza van. Gondolt át, hogy mik azok amik biztosan fognak kelleni és mik azok amik csak a baba születése után derül ki, hogy kellhet majd. A mellszívó pl ilyen, de pl a bimbóvédő esetleg a cumi, hajkefe, néhány babaápolási szer stb is ilyen. És ne vegyetek meg mindent nagyon előre. Pl ne készüljetek egyből tavaszi ruhára már ősszel, mert nem biztos, hogy jó lesz rá.
2011. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én két mellszívót is vettem, nem használtam őket. Az első néhány hétben előfordult, hogy bedurrant a cicim, akkor csak egy kicsit fejtem belőle kézzel, de csak annyit, hogy ne fájjon. Nem láttam értelmét fejni. Mit csináltam volna a tejjel? A babám evett friss tejet rendesen, ahogy mértem napi 1 litert 8 hónapos koráig.

Én megbántam, hogy vettem, feleslegesnek tartom.

2011. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem tudsz valakitől kölcsönkérni egykis időre legalább,és 1-2 hét után ugyis kiderul ha megszuletett a baba hogy fog e kelleni vagy nem.Ha fog még mindig vehetsz használtan is.
2011. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én vettem, MEDELA típusú kézi mellszívót ( új ára 5000.-). És használtam is, de ez függ attól, hogy mennyi a tejed, hogy eszik a babád és van-e időd / türelmed kézzel fejni. Nagyon jól jött a lefejt tej, amikor el kellett mennem valahová és nem értem haza a következő etetésre. Igaz nem sokszor fordult elő.Viszont nekem már a kórházban is annyi tejem volt, hogy úszott mindenem, ha nem fejtem volna ki a felesleget, mellgyulladásom lett volna. A fagyasztott tejet végül elajándékoztam olyan kisbabának, akinek az anyukájának nem volt elég teje, de inkább anyatejjel táplálta, mint tápszerrel. Különben ha rengeteg tejed van, akkor lehetsz akár anyatejadó kismama is és a TB-is egész jól fizet érte. Utolsó információm 1800/l volt két évvel ezelőtt. Nagyon sokan örülnek az anyatejnek. Kérdezd meg a védőnődet.

De tényleg nem kell feltétlenül már beszerezni szülés előtt. Ami lehet, hogy felesleges: bimbóvédő, bimbókiemelő, drága szoptatós melltartó,(nekem egyszerűbb volt a sima és olcsó pamut melltartó, mint a csatolgatni a szoptatós melltartót) A babának mindenféle frinci-franci játékszer az első időben nem kell sok. Kis mérteű ruha, főleg 56-os, mert kb 2 hét alatt kinövik. Legkényelmesebb babaruházat: body és a rugdalózó, nem kell nekik még nadrág/poló/szoknya/ kismellény csak azért hogy "divatos" legyen a baba. Neked is kényelmesebb csak a body és a rugi.Persze vastagruha is kell:-) ha jól számololm még javában tél lesz mire szülni fogsz. Nem kell drága babakocsi mert az a trendi:-) Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz, hogy szükséges-e. 21 hós lány anyukája 36 hkm

2011. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia. Én megértelek, én is ugyanezt éreztem terhességem alatt. Ha tudok szívesen segítek, ha gondolod írj egy mélt. Babám 2 hónapos, nekem nagyon sokat segített a melszívó, főleg 6 hetesen a fejlődési ugrásnál. Pedig azt hittem én is megbánom, hogy megvettem. De nem így lett.
2011. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Medela kézi mellszívóm volt, 4.000 Ft-ért vettem, nem bántam meg. A kórházban megtanították használni, itthon is fejtem.

Mi a ruhákon spóroltunk anno, az aukciós oldalakon vettük a majdnem új ruhákat, sőt még a babakocsit is.

2011. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!