Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a magzatvíz vizsgálat...

Mi az a magzatvíz vizsgálat amit a terhesség vége felé néznek?

Figyelt kérdés

Mindenkinél,hányadik héttől,hogyan csinálják?


34hetes pocakos


2009. jan. 22. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amnioszkópia a neve. Úgy tudom, általában terminus végén, vagy túlhordásnál csinálják. Én három nappal kiírt idő előtt kerültem kórházban (nyílogatott a méhszáj), ott kétnaponta nézték. Valami kütyüvel megnézik, hogy a magzatvíz tiszta-e még (túlhordásánál előfordulhat, hogy a baba belekakil a vízbe). Azt hiszem, csak akkor tudják nézni, ha már valamennyire nyitva van a méhszáj. Picit kellemetlen csak, bár szerintem nekem ettől indult be a szülés (szerencsére már a kiírt napon), egy nap múlva elfolyt a vizem :-))) Jó egészséget!
2009. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amnioszkópia neve, igazából a magzatvíz átláthatóságát vizsgálják, egy mikroszkóp szerű szerkezettel. Nem mindig és nem mindenkinél csinálják, feltétele, hogy a méhszájnak valamennyire nyitva kell lennie. Inkább túlhordás esetén szokták.
2009. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálják mindenkinél.

Akkor kell magzatvízet nézni,ha már túlhordott a terhesség,vagy egyéb gond van.Ha nyitott már kicsit a méhszáj akkor nem is fáj.Felvezetnek egy vékony csövet,aminek világít a vége,így látja,hogy zavaros-e a víz vagy tiszta.Sajnos nekem a második és a harmadik gyerekemnél nem nézték,és csak szülésindításkor látták mennyire zöld a vizük.Egyiket 42 hétre indították,másikat 41-re.

2009. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekem a 40. és 41. héten nézték (annak hamarabb, akinek nyílik a méhszáj), mert terminus túllépésnél előfordul a meconiumos (zöld) magzatvíz, a baba bekakil. akkor azonnal indítani kell a szülést (nekem sajna ez volt, de baja nem lett a babámnak).

a vizsgálat úgy zajlik, hogy egy kukkert bedug a doki a burokig (hüvelyen át), a cső végén vagy egy kis fényforrás és a burkon át ellenőrzi a víz színét. ez azoknak, akiknek nyílik a méhszáj állítólag csak kicsit kellemetlen. nekem kemény és zárt volt, de így is kibírható procedúra volt.

sokaknál be is indítja a szülést. nekem 5 alkalommal nézte a doki és nem indult be :)

könnyű szülést és sok boldogságot a babával!

2009. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 11 napos túlhordásnál 3* csinálták.Én azt hittem a vizsgálószékre csinálok,mert zárt volt a méhszáj és csak ettől nyílt meg szűk 1 ujjnyira.A vége császár lett.
2009. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jan. 22. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!