Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondta az orvos, hogy a...

Azt mondta az orvos, hogy a barna vagy rózsaszín pecsételő vérzés az a fenyegető vetélés jele. Reménykedhetek még?

Figyelt kérdés
Már korábban írtam, hogy csináltam egy tesztet és Pozitív lett. De a hasam fájdogál és rózsaszínes barnás váladék jön belőlem. Elmentem ma az orvoshoz, és nagyon megijesztett. Azt mondta, hogy a barna vagy rózsaszín pecsételő vérzés az a fenyegető vetélés jele. Van egy kis hüvelyi gyulladásom is, arra írt kúpot, aztán megultrahangozott. A hasin semmi nem látszott, a hüvelyin pedig "esteleg" petezsáknak megfelelő felritkulás. A jobb petefészkemben is valamit látott. Ennek eredményeképpen kijelentette, hogy nem látszik semmi, lehet, hogy méhenkívüli terhesség. Ha nem az, akkor sem valószínű, hogy meg fog maradni, a barnázás miatt. Most vagyok a kalkulátor szerint 5 hét és 2 napos terhes. A doki ezt sem állapította meg! Egy hét múlva kell kontrollra mennem. A barnázásra nem adott gyógyszert sem. Nagyon el vagyok keseredve... :((((((
2008. jan. 18. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ez történik veled. Tavaly előtt volt egy méhen kívüli terhességem, hasonló tüneteim voltak.Ezzel nem megijeszteni szeretnélek, csak inkább "figyelmeztetni", hogy ha rosszul éreznéd magad - verejtékezés, vagy ájulás közeli állapot - sürgősen fordulj orvoshoz.Ha mégis méhen kívüli, az nagyon veszélyes lehet. Nekem is kb. 5 hetesen derült ki, de csak a műtét során , mert eredetileg a másik oldalon talált cisztát akarták leszívatni, és nem volt biztos a méhen kívüli. Miután felébredtem az altatásból tudtam meg, hogy a jobb oldalon mégis beágyazodott egy kis embrió a petevezetékbe, ez okozta a halvány pozitív tesztet. Mivel időben kiderült, nem okozott komolyabb károsodást és el tudták komplikáció nélkül távolítani. Most már a 28. hétben járok és minden rendben van. Ne keseredj el, vigyázz magadra!!!
2008. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szivesen írnánk, hogy minden rendben lesz, ami még lehet, így is lesz, de sajna tényleg fennál a baj veszélye. Figyelj magadra, pihenj sokat, az sem baj, ha a lábad fejjebb van. Ha méhen kívüli vagy, az erős fájdalommal jár, azt észre fogod venni és azonnal menj orvoshoz!!!

A barnázás másnál is előfordul, főleg a mensi idejében, ez még önmagában nem baj. Nekem 5 hét 3 naposan látszott a petezsák, és 2 mmes volt a "baba", de sokaknak nem látják rendesen , csak 7-8 hetesen. Addig semmi gond, próbálj megnyugodni, higgy abban, hogy minden rendben lesz, hisz az agy csodákra képes!!!

És ha ez nem sikerülne, akkor annak oka van , és legközelebb gond nélkül kihordod a babát, vagy már 8 hónap mulva boldog anyuka leszel:-)!!!

2008. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
én is hasonló cipőben jártam, kb. 5 hetesen elkezdtem barnázni, de az orvos felirt nekem egy hormontablettát,a vetélés miatt, és segitett.azóta ugy érzem, minden rendben,ugyhogy ne aggódj, legalábbis amig az orvos nem mond semmi konkrétat.
2008. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

szerintem egyáltalán nem normális az ,ha valaki terhesség alatt barnázik vagy rózsaszines meg vérzik kicsit.Nálam is ez volt barnázgattam meg néha rózsaszines volt a betétem és a 12.héten kiderűlt,hogy elhalt a babám.Műszeresen be kellett fejezni a terhességet.

Szerintem menj orvoshoz.

De ha nincs semmi baj akkor pihenj nagyon de nagyon sokat a házimunkát is hagyd el szard le ráér az vagy csinálja meg más a baba az első.

Remélem boldog kismama leszel/vagy.

DRUKKOLOK.

2008. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 5 hét 3 naposan mentem először dokihoz, nem látszott a petezsák, azt mondta, hogy akár méhen kívüli terhesség is lehet, de persze sokkal valószínűbb, hogy túl korán nézte, és még nem látszott. Négy nappal később kellett visszamennem, a petezsák tisztán látszott az ultrahangon. Én is nehezen bírtam ki azt a négy napot, de más lehetőség nincs. A barnázás meg állítólag minden második terhességnél előfordul. Lehet jele vetélésnek vagy fenyegető vetélésnek, de sokszor semmi bajt nem okoz.

2008. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem 10 hetesen volt barnás folyásom, vérzésem, akkor azt hittem mindennek vége hiszen előtte 6 hónappal ugyan emiatt elveszítettem egy kisbabát! Ne izgulj nem lessz semmi baj, de tényleg csak pigenj és meglátod nem lessz semmi baj!

35hetes kismama

2008. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az En baratnommel is szinte teljesen ugyan igy tortent,neki is azt mondta az orvos,h nincs ra esely,h megmarad a baba,es lass csodat most mar kozel 4 eves es egeszseges kisfiu,azota hugicaja is van akivel szinten verzett a baratnom,de O is megmaradt es egeszseges.

Az viszont h 5 hetesen nem latott semmit nem gond,hiszen nagyon profi ultrahangos orvosnak kell lennie aki ilyenkor eszereveszi,akar par nap v.het mulvas biztosan mar a kicsid szivecskejet is latni fogod.

7 hetes kismama

2008. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia sorstárs!

Pontosan ugyan ebben a cipőben járok jelenleg, és az "ítéletre" várok. Múlt héten láttak egy 3,2 mm-es valamit, amit talán lehet petezsáknak nyilvánítani, de nem 100%. Utána egy munkahelyi összezördülés hatására (persze a baba miatt, mert nem örültek neki) élezdtem váladékozni, némi véres színezettel, és kisebb kihagyásokkat most is tart.

Nagyon meg vagyok ilyedve, ezért átérzem, hogy most min mehetsz át!

Nagyon szorítok érted, és értünk is!

Puszi!

gerico

2008. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Mostmár kicsit nyugodtabb vagyok, hiszen a múlthéten voltam uh-on, ahol már látszott a pulzálás, tehát él a drágám! Igaz elég picike, de él! Felemelő érzés volt látni! Duphastont szedek 3x1-et. A vérezgetés azóta megszűnt, nagyon halvány folyásom van már csak. Remélem így is marad!!! A jövőhéten kell mennem ismét uh-ra, hogy megnézzék, hogy rendesen fejlődik-e a pici. Nagyon drukkolok! Mindenkinek,aki hasonló helyzetben van, nagyon sok kitartást türelmet és egészséget kívánok! Boldog babavárást mindannyiunknak!

8hét 1 napos kismama!

2008. febr. 7. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!