Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan készültök az anyaságra?

Hogyan készültök az anyaságra?

Figyelt kérdés

Első babát várjuk, és sajnos senki nincs (nagymamákra gondolok)aki segítene abban, hogy mit és hogyan csináljak miután megszületik a pici. Kicsit kétségbe vagyok esve. Tudnátok esetleg javasolni olyan oldalakat, vagy könyvet amiben "minden" egy helyen le van írva? Pelenkázástól a fürdetésig(mivel, hogy), öltöztetésen át a szoptatásig. Előre is köszönöm

31 hkm


2010. dec. 18. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sok mindenre fel lehet készülni, de nagyon sok minden van, amit csak akkor fogsz megérteni, átérezni, amikor belecsöppensz.

Ettől függetlenül vannak jó könyvek, én például az első 12 hónap, meg annak az első része az a 9 hónap volt a kedvencem. Ezekben tényleg minden benne van. De sok mindent ettől függetlenül neked kell majd az adott szituban eldöntened, pl. igény szerinti szoptatás vagy sem, kivegyem-e az ágyból ha éjszaka sír, hogyan is altassam el, húzogassam-e a fütyit vagy sem, és sorolhatnám. Én egyébként ilyen kérdésekben maximálisan megbízom a gyerekorvosban, és követem azt amit ő mond, és eddig bejött. Mert megőrülsz, ha mindenkire hallgatni akarsz(értem ez alatt a védőnőt, dokit + ha olvasol is!)


Sok kitartást és boldogságot kívánok! Nem egyszerű, de a világ legcsodálatosabb dolga, amikor átölel és megpuszil a picid! 18 hónapos kisfiú anyukája

2010. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm hozott nagyon jó DVD-ket ezekről a témákról. Kérdezd meg te is a tiédet, van-e valamije, esetleg tud-e a környéketeken valami felkészítőről.

Meg aztán a kórházban is segíteni fognak, majd igyekezz mindent megjegyezni és ügyeskedni, ha nem megy, akkor kérdezz és hagyd hogy a csecsemősök segítsenek.

Könyvek és internetes oldalak is vannak rogyásig, pl.

szuloklapja.hu

picibaba.hu

babaszoba.hu

babafalva.hu


Azt ne várd, hogy minden egy helyen lesz, tessék körülnézni és keresgélni! :)

És ne aggódj, gyorsan bele fogsz jönni mindenbe, akárcsak apukák és anyukák milliói világszerte. :)

2010. dec. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még annyit, hogy ne legyél kétségbe esve, mindenki úgy kezdi, hogy első baba, aztán tényleg nagyon gyorsan bele lehet tanulni, és tényleg van olyan hogy anyai ösztön, mert sok minden jön magától. És ha van egy olyan társad, aki ebben is maximálisan társ, akkor meg szuper! Mégegyszer jó babázást nektek!
2010. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És addig is nézd a lifenetwork-ön a babanaplók c. sorozatot, ha teheted. Nagyon jó!
2010. dec. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem itt ajánlotta az egyik kedves válaszoló ezt az oldalt!


[link]


Ha beregisztrálsz az összes videót megtudod nézni!

Engem leginkább a pelenkázás fürdetés stb. érdekelt. És nagyon jó, hogy végig filmezik és magyarázzák a csecsemősök a folyamatokat. Igy már nem érzem magam olyan tudatlannak.

2010. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is első gyerekes vagyok. :)


Ha bababarát kórházban szülsz, és/vagy segítőkészek lesznek a csecsemős nővérek, a kórházi védőnők meg a többi "stáb", akkor tőlük bátran és sokat kérdezz! Biztosan lesz olyan váltás, amikor a szimpatikus nővérkék lesznek, várj ki akár 1-2 napot, és akkor csapj le rájuk. :) Legyél ott fürdetésnél, kérd, hogy hadd pelenkázd te, de mondja-mutassa meg, hogyan csináld.

Talán lesz a szülőszobában olyan rokonszenves anyuka, aki már többedik babás, őt is kérdezd meg nyugodtan.


Az internetes okosságokkal pedig óvatosan, ne vegyél mindent készpénznek, és hallgass a megérzéseidre.

2010. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolso,bocs h OFFolok de nagyon koszonom h megosztottad velunk ezt a weboldalt.Tenyleg sok hasznos videot talaltam amik engemis foglalkoztatnak.38h km :)
2010. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :)
2010. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Örülj,hogy nincsenek nagymamák:)Ez gonosz volt,de jobb egy anyósmentes környezet,amikor épp eleget idegeskedsz a baba miatt.Fő az önbizalom és minden jön magától!Senkinek nem kell tanítani az anyaságot!Persze néha elkélne a segítség,de én jobban érzem magam,ha sikerül mindent egyedül megoldanom.Egyébként babás oldalakon én még sosem olvastam hülyeséget,ha valamiben elbizonytalanodsz nézz utána a neten.
2010. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

:-DDDDD tök jót röhögtem. Én linkeltem annó a videókat. Elolvastam a kérést elkezdtem kikeresni a könyvjelzőkből, erre látom már belinkelték :-))))))

Boldogságos babavárást.!!!!

2010. dec. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!