Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szuratnád magad? 1:2700-hoz...

Szuratnád magad? 1:2700-hoz lett a Down eredményem, azt mondták tökéletes érték. Kicsit mégis aggódom.

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 06:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát emiatt biztos nem mennék amniocentézisre! És ne aggódj, pláne felesleges dolgokon.
2010. dec. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia, ha csak ez az okod, akkor nem biztos, hogy kell. A 12. heti uh-n nem láttak egyéb jeleket, pl. orrcsont rövidsége, határértéken a tarkóredő, egyéb kisebb jelek, amelyek utalhatnak kromoszóma rendellenességre, akkor nincs okod. De még várd meg az AFP-t is, ha jó időben veszik le, akkor az is sokat mutat. Ha az határértéken van, akkor talán érdemes elgondolkodni. NE izgulj, mert ez tényleg nem rossz eredmény.
2010. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megkérdezném az orvosomat, hogy mit tanácsol.Ha ő úgy tartja jónak, hogy csináltasd meg a vizsgálatot, akkor hallgass rá.Az se sokkal jobb, ha végig aggódsz a terhesség végéig, és félve mész minden ultrahangra.Szegény tesómnak is meg kellett csináltatni a CVS-t, utána feküdt pár napig, és dupla magnéziumot szedett.De egészséges a pici, és azóta tudja élvezni a babavárást.
2010. dec. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az orrcsont és a tarkóredő rendben. A gond az, hogy 39 éves vagyok, és az orvosok nem értenek egyet. Pedig a Géndiagnosztikánál azt mondták, hogy az én koromban ez az eredmény a lehető legjobb.

Nem tudom,mi a rosszabb, a vetéléstől való félelem, vagy az, hogy ha minimális is az esélye, de beteg a baba.

Az AFP-t nem akarom megvárni, nagyon későn van, míg a korionboholy mintavételt már jövő héten (13 hét) meg lehetne csinálni.

2010. dec. 21. 08:01
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is 39éves vagyok és sajna az én eredményem 1:160 lett. Mondjuk én mindenképpen megakartam csináltatni a magzatvízvételt, eredménytől függetlenül. A dokim és a genetikus szerint egyébként nem kell foglalkozni az eredménnyel, mert ez csak egy statisztikai adat. Na és a magzatvízvétel minden betegséget kimutat. Ennyi idősen nem gondolkodnék a helyedben, hogy megcsináltassam e.
2010. dec. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
tuti, hogy nem.
2010. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Előre is elnézést,és ne haragudj,de mi a francnak idegesíted magad a semmin?Nincs jobb dolgod?Negatív lett?Ha igen,akkor kész,meg lehet nyugodni!

Nekem 24 évesen lett 1:2300,ez is tökéletes eredmény,a tiéd ennyi idősen már kiugróan jó.Minek kockáztatnád a kis csöpped,azért mert nem 1:50.000-hez lett?Az viszont nagyon ritka jó eredmény.Kérlek ne izgasd magad feleslegesen,próbáld meg élvezni a babavárást.


Sokan nem fogják fel egyébként,hogy ez egy kockázatbecslés.Lehet 1:10-hez az eredmény,ha pont a te babaád egészséges,meg lehet 1:10.000-hez is ha a tiéd pont nem.

2010. dec. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 33 éves vagyok. Az eredményem 1:1400

Eszembe sem jutott szuratni magam!! Ha az UH tökéletes és ez az eredményed is, akkor nincs miért izgulni!!

Nem vagyunk 20 évesek 1:20000-es eredményekkel.

2010. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves 9:49!

Látod, pont Te magad válaszoltad meg a saját kérdésedet, hogy miért izgulok. Mert lehet, hogy pont nekem fals negatív a leletem, és az én babám beteg, mivel ez "csak" statisztika. Annyira nehéz a döntés.

2010. dec. 21. 10:04
 10/18 anonim ***** válasza:
ott a másik statisztika a másik oldalon: a vetélések száma. én nem tartom indokoltnak a te esetedben a magzatvíz mintavételt, mert 1:2700 áll a Down oldalán és a mintavétek miatti vetélés oldalán 1:200. ha így nézzük, így sem kérdés számomra.
2010. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!