Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp eredményem 9.92UI/mL,...

Afp eredményem 9.92UI/mL, 0.49mom. Romániában nem tudom mekkora a normál érték. Aggódjak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dokitól nem kérdezted?

Amúgy a román és a Magyar asszonyok terhessége eltérő?

2011. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A dokitól nem kérdeztem, mert most vettem ki az eredményem a laborból.

Amugy hagyni kellene ilyen esetekben a szurkálódást, az értékállomány nem biztos hogy megegyezik.

2011. febr. 10. 16:31
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Most miért szurkálódtam??????

Megkérdeztem, hogy van-e különbség. Mert szerintem nincs.

2011. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,kedves kérdező,az első válaszoló szerintem SEM szurkálódott,csak arra próbált-röviden-rávilágítani,hogy azért,mert nem itt élsz,semmivel nem különb a terhességed.Különben meg,az AFP vizsgálat baromira elavult,ezért sok orvos számára nem is mérvadó az eredménye(szerencsére az én dokim is így gondolta,2x is),habár "kötelező" szűrésnek számít.
2011. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én nem a terhességről irtam, hanem az értékről. És a stilus szurkáló volt.

Több helyen olvastam hogy elég változóak a határértékek.

2011. febr. 10. 16:49
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem szurkálodó, és nem volt oda való a megjegyzése. Sajnálom, de igy gondolom.
2011. febr. 10. 16:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is szurkálódott :P (főleg, hogy a "magyar" jelzőt kiemelte nagy betűvel, a románt meg nem... )


Itt Mo-n is teljesen eltérő egyébként, hogy milyen intervallumot tartanak megfelelőnek. Van ahol 0,5 az alsó határ, van ahol 0,7 és 0,8-t is írtak már valamelyik megyéből ezen az oldalon. Nem igazán értem, hogy miért nem egységes... Az én leletemen 0,7 volt az alsó határ, barátnőmén, aki vidéki 0,5.


Picit alacsony az eredményed, de nem jelent semmit, lehet korán vették le a vért, meg egyébként sem egy megbízható vizsgálat, és inkább csak magasabb értéknél szoktak tovább vizsgálódni. Szóval ezen szerintem ne aggódj!

2011. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 0,49 mom érték alacsony, akár Romániában, akár Magyarországon. Azonban az afp egy elavult vizsgálat, így az alacsony érték önmagában semmit se jelent. Adown kóros gyerekeknek általában alacsony az afp-jük, DE az alacsony afp többségében nem jelent down kórt.
2011. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát már annyi mindent olvastam itt a neten, többféle értékhatárról. Na majd a doki megmondja, csak addig is izgulok.
2011. febr. 10. 17:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha a 12 hetes UH-n a tarkóredő és az orrcsont is rendben volt, semmi más gondot nem láttak, akkor nem lehet baj. Nyugi.
2011. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!