Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP eredményem "Mom érték:...

AFP eredményem "Mom érték: 0,68, Mom korrigált: 0,69", tarkóredő 12 hetesen 2 mm. Szerintetek kéne aggódnom?

Figyelt kérdés
A doki elküldött genetikai vizsgálatra, de félek, hogy ez az, ahol magzatvízből vesznek mintát, és ezt nem akarom, mivel van kockázata. Másnak is volt hasonló értékű AFP-je?
2010. febr. 16. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért küldött el, melyik értéked aggasztja? kombinált-integrált tesztet csináltattál? Hány éves vagy? a fenti számok jók! nekem 0.52 és 0.49 volt, természetesen mindkét fiam makk egészséges, szó sem volt genetikai vizsgálatról, oda nálunk (győri genetikai központ) magas afp miatt küldenek.
2010. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért küldött el...
2010. febr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek teljesen jó eredmények! Nem mondta, hogy miért kell menned, esetleg már betöltötted a 35 évet? Mert akkor lehetséges, hogy azért küldött el
2010. febr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jaj, de megnyugtattatok! köszönöm!!! 30 éves vagyok. azt mondta, hogy az afp túl alacsony, és a tarkóredő is lehetne kevesebb, és a kettő együtt nem tetszett neki. csütörtökön megyeg genetikai uh-ra, remélem, ott megmondják, hogy minden rendben, és akkor el is felejthetjük a genetikai vizsgálatra beutalót.


(azért leszidhat az orvos, hogy adott egy beutalót, ahova nem mentem el?)

2010. febr. 16. 08:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szidhat le, ő csak aggódik, beszélj a tanácsadókkal szerintem, nem kötelező megcsináltatnod a magzatvízvizsgálatot, de esetleg egy kombinált tesztet csináltathatsz, legalább megnyugszol, amikor az is negatív lesz. Ezekkel a jó eredményekkel, és egy negatív kombinált teszttel nem fogja forszírozni a dokid a magzatvízvételt. Jó babavárást!
2010. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A genetikai vizsgálaton lesz UH is, méghozzá alapos. Ha ott minden OK, akkor ne engedd magad megszuratni, a tarkóredőtök jó, az afp meg idegbajnak tökéletes, másnak nem. :S

25 hetes km

2010. febr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj, nem fognak magzatvíz vételt javasolni! Én 2 hete voltam genetikán, én 31 múltam, nekem a tarkóredő 2,1 mm lett. És az AFP-m nagyon alacsony, 0,47 MoM. Tehát én idősebb is vagyok, nálunk a tarkóredő is több mint a Tietek, az AFP pedig alacsonyabb mint a Tietek.

Ha adott az orvos beutalót, akkor menj el. Rászánod azt a fél napot és teljesen megnyugszol utána. Higgy nekem, én is így voltam, pedig 250 km-t utaztam....

Genetikán nagyon alapos az UH, gondolj arra, hogy már csak azért is "megéri" elmenni mert láthatod a babát :) Ez mkár maga nagyon nagy élmény. És ha ott nem találnak semmi kórosat ( nem fognak! ), akkor a magzatvíz vételt fel sem ajánlják. Nekem is azt mondták, hogy felesleges.

Összességében inkább örülj, hogy körültekintő az orvosod és hogy láthatod a picit a pocakodban :)


És írd meg, mit mondtak :)


Boldog babavárást,

23 hetes kismama

2010. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kedvesek vagytok! köszönöm!

csütörtökön azért kell uh-ra mennem, mert akkor genetikus nézi a Picit. Remélem, annyi elég is lesz, és nem kell klinikára is elmennem.

köszönöm a sok nyugató szót!


18hetes

2010. febr. 16. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!