Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van esély megúszni a terhesség...

Van esély megúszni a terhességgel, illetve a szoptatással járó maradandó testi károsodásokat?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, táncosnőként dolgozom tehát tulajdonképpen a testem a megélhetésem forrása. Gyakorlatilag abból élünk amit én keresek mert a párom fizetése sajnos nagyon kevés. Lassan itt az ideje a gyerekvállalásnak, bár nem annyira én érzem a késztetést, inkább a párom szeretne már kisbabát tőlem. Az utóbbi időben egyre feszültebb köztünk a viszony emiatt, egyre türelmetlenebb és sürgetőbb lett a dolog. Az én problémám viszont az hogy mi lesz akkor ha úgy megváltozik a testem a szülés után hogy nem mehetek majd vissza dolgozni. Nincsen végzettségem, képesítésem és nem tudnék ugyanennyi fizetésért más munkát találni. Tulajdonképpen azt szeretném tudni hogy lehet-e tenni valamit annak érdekében hogy megelőzzem a bajt, ne alakuljanak ki terhességi csíkok, ne lógjon a hasam, a mellem, ne hízzak 30 kilót stb. Természetesen nem akarok örökké táncosnő lenni, szeretnék más megélhetést találni, de egyenlőre most ez van. Viszont a gyerekvállalással már nem várhatok sokat, félek hogy kicsúszok az időből.
2009. jan. 23. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is mindig a baba legyen a fontosabb, ha már úgy érzed, hogy be mered vállalni. Étkezz egészségesen! Koplalni tilos, míg babát vársz! Ezzel egészségesek maradhattok és a súlyodra is jobban tudsz vigyázni! Nagyon sokféle terhességi csíkok elleni krémet, testápolót és tusfürdőt is lehet kapni. Ám nem csak ezeken múlik. Aki hajlamos rá, az ezekkel a szerekkel sem úszhatja meg. És a szülés sem mindegy, hogy hogyan történik. Vannak olyanok, akiken meg sem látszik, hogy szültek egyáltalán. Alkati kérdés.

Mindenesetre ha bevállaljátok, akkor a párodat kicsit noszogasd! Ha amúgy kevés a keresete és te táppénzre kerülsz (mert ha már baba van, nem dolgozhatsz sokáig táncosnőként), akkor kevés lesz a pénz. Ha ő noszogt, hogy baba legyen, akkor te is noszogasd, hogy próbáljon többet keresni!

Minden jót!

21 hetes kismami

2009. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én magam is táncoltam, de inkább az éneklés köt a színpadhoz az utóbbi 1-2 évben. Ennek ellenére számomra is fontos volt, hogy ne csúnyuljak meg szülés után.

6 hónapos a kislányom, szülés után 3 héttel belefértem minden régi ruhámba, kivéve a felsőimet, mert a melleim jóval nagyobbak. :-) Egyetlen csíkom sincs, a melleim végleges formájáról nem tudok nyilatkozni, mert még szoptatok... Viszont mindenki szerint még jobban nézek ki, mint régen. Az alakom teljesen visszajött, nem maradt rajtam felesleg, a hathetes kontrollra szülés után amikor visszamentem, nem akarták elhinni, hogy nemrég szültem. Farmer miniszoknya volt rajtam és olyan felső, ami látni engedte a hasamat. Se csík, se bőrmegnyúlás, semmi... Szóval nem feltétlenül megy tönkre az ember teste attól, hogy szül.

Viszont kérdeznék valamit: ha csak a párod vágyik gyrekre, nem kellene inkább várni még egy kicsit? A gyermek a világ legcsodásabb adománya, de akkor az igazi, ha magad is vágysz rá, tiszta szívből.

2009. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges táplálkozás, bár az hogy mennyit hízol és hogy milyen lesz a bőröd alkati kérdés! Nem lehet előre megjósolni!

Döntsd el mi a fontosabb!!

Ha a te fizudból éltek, miből fogtok, ha megszületik a baba?

Nem kapsz majd csak GYES-t!!

Gondold át jó alaposan, szerintem mindenképpen menj tanulni!

2009. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos kicsit drasztikusan látod a dolgokat! Helyes táplálkozással nem megy rád fel sok, így a szülés után hamar lemegy. A többi alkati kérdés tényleg! A terhességi krémek segítenek kicsit a csíkok elkerülése végett, ám ha hajlamos vagy rá, azt mondják nem ér sokat. Ezek a csíkok egyébként elhalványulnak szülés után, előtte élénk a színük. Én eddig szerencsés vagyok pl mert nincs csíkom, de még majd 3hónapom van... Mivel táncolsz, elég izmos lehet a hasad, kicsit lassabban is fog nőni várhatóan, így nem lesz olyan hatalmas! Viszont ahogy írták előttem, sajnos a munkát valószínűleg nem tudod sokáig csinálni, ha már babás leszel, táppénzre kell menned, így a pároddal kell megbeszélnetek, hogy azt a kiesést hogyan tudjátok pótolni, ha most nincs tartalék. Szerintem ha látja a hajlandóságot benned, oldódnak a feszültségek köztetek, meg ő is másképp áll mindenhez. Talán másik állást is talál, ami jobban fizet. Te meg kihasználhatod a táppénzt, ill babázós időszakot tanulásra, hogy később jobb állást találj, írtad, hogy nem sok a képesítésed! De mindenekelőtt neked kell megbarátkoznod a babavállalás és anyaság gondolatával, mert eléggé elutasító vagy, ahogy én érzem a szavaidból! Amíg te ellene vagy, a pici sem tud majd megfoganni! El kell mondanod párodnak minden aggodalmad, és közösen megoldást találni. Nálunk is így volt, kicsit féltem eleinte, de párom sokat segített! Hidd el, nagyon nagy dolog, amikor egy férfi áll azzal elő, hogy ő babát szeretne! ha gondolod írhatsz nekem priviben is!
2009. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösözönöm a válaszokat! Azt pedig külön köszönöm hogy nem sértegetéseket és bírálatokat vágtatok a fejemhez hanem tényleg segíteni akartok! Én is úgy gondolom hogy alkati kérdés elsősorban hogy mennyire hagy nyomot rajtam a szülés, de ezt előre sajnos nem tudhatom, lehet hogy jól járok, de az is lehet hogy pórul. Van tartalékunk arra az időre amíg a baba mellett kell hogy legyek, de én a későbbiekre gondolok, amikor már vissza mehetnék dolgozni. Kicsit megrémít a gondolat hogy valami újba fogjak, tanuljak valamit, igazából nem is tudom mi az ami nekem való lenne, mit szeretnék csinálni. Az anyasággal kapcsolatban nem vagyok elutasító, csak egész eddigi életemben a testem, a szépségem volt a legfontosabb, meglehetősen önző életet éltem és nem vagyok biztos benne hogy gyökeresen meg tudnék változni egyenlőre. Tudom hogy át kell gondolnom még a dolgokat. A párom jól ismer engem, tudja mik a félelmeim ezzel a kapcsolatban, nagyon megértő és türelmes volt velem nagyon hosszú ideig, elviselte az életmódomat, a hozzáállásomat, sok mindenben alkalmazkodott hozzám. Úgy érzem lassan itt az ideje hogy én is tekintettel legyek az ő érzéseire és vágyaira.
2009. jan. 23. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtató azt hallani, illetve olvasni, hogy van tartalékotok. Ez fontos. Mindenképpen akarnod kell neked is a picit. Csak akkor fogod igazán átérezni a babavárás örömeit. Persze meglehet, hogy ha már a pici a pocidban lesz, nem is tudsz majd másra gondolni, és nem az jár majd a fejedben, hogy mi lesz utána a testeddel.

Van egy pár olyan szakma, amit könnyen és viszonylag rövid idő alatt kitanulhatsz. Pl ha én most ilyenbe fognék, akkor én pl szívesen tanulnám ki a fodrász szakmát, vagy a kozmetikus, vagy műkörmös szakmákat. De ezek mellett is vannak még jó szakmák.

Gondold végig, ezek fontos döntések.

Minden jót!

A 21 hetes kismami

2009. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem a tanctanaromnak (aki amugy fellep is meg minden, hastanc) van gyereke, es nem latszik rajta. genetika.

de ha formaban vagy, marpedig szerintem abban vagy, akkor nemhiszem, hogy sok problema lenne.

emiatt ne parazz.

viszont abba is gondolj bele, hogy hiaba vagytok fittek mindketten, ritkan van az, hogy ó, babaproject indul, és első honapban jonni fog a gyerek, 3-6 hónap altalaban, ha kalkulalsz, ezt is szamold bele.

2009. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szeretném én is a picit, persze, nagyon sokszor gondolok rá hogy milyen jó lenne, csak nagyon sok bennem a kétség és a félelem. Nem nagyon merek belevágni addig amíg minden kétség el nem oszlik, minden a helyére nem kerül és egyértelmű nem lesz a dolog. Vagy a bizonytalanságok mindig meg fognak maradni? Attól félek hogy ha most szülnék akkor még nem lennék elég felkészült és nem lennék elég jó anya. De a megélhetési aggodalmaim a legerősebbek, hogy mi lesz ha nem tudok elhelyezkedni majd sehol és egy pici babával még nagyobb a felelősség a vállamon. Mégegyszer köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
2009. jan. 23. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!