Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Velemenyetek szerint mennyire...

Velemenyetek szerint mennyire bizitonsagos terhesen uszodaban uszni? 12 hetes babavaro

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Szia,

A fertőzések miatt nem ildomos usziba járni.

Ilyenkor lebutítva működik az immunrendszerünk, könnyeben összeszedünk egy hüvelyi fertőzést, ami nagyon rossz esetben árthat a picinek is ha felszálló fertőzéssé válik...

Én is járnék, mert szeretek pancsolni, úszni, de inkább nem teszem. Orvos és védőnő tanácsolta nekem.

2009. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Szia! Kimondottan ellenjavallt! Uszodában lehet a legtöbb hüvelyfertőzést összeszedni.
2009. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem, olivaolajba mártott tamponnal megoldható.

Én jövő héten készülök menni úszni...

Nagyon jó a hátnak, a medencének, a mellizomnak, és a hasizomnak is, ha szülés után megközelítőleg fittek akarunk maradni! :)

2009. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

En a 20. het ota hetente ketszer jarok uszodaba. Holnap toltom be a 38. hetet (meg mindig uszom), es egyszer sem volt semmilyen fertozesem sem. En is hallottam az olivaolajba martott tamponrol, de egyszer probaltam ki. Mivel nem helyezheted fel olyan melyre, mint mondjuk amikor menstrualsz, ezert inkabb kenyelmetlen. Ha a mehszaj zart, es nem vagy fogekony a fertozesekre, akkor a legidealisabb testmozgas szamodra. Termeszetesen aki fogekonyabb a wc-ben, uszodaban osszeszedheto fertozesekre, annak nem ajanlott. Itt egy cikk, erdemes elolvasnod.

[link]

2009. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Zárt méhszáj esetén nemhogy ellenjavallt, hanem nagyon is javasolt dolog úszni! Babának is, mamának is jót tesz. Viszont szigorúan tilos mindenféle olajba vagy akármibe mártott tampon használata!!! Amiket írtok, rég elavult nézetek! A haladóbb, felkészültebb orvosok kifejezetten javasolják az úszást!!!
2009. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem uszodatol fugg, ha jó az uszoda, akkor siman mehetsz.


csak tenyleg vigyazz a fertozesekre, a ferjem eppen most kapott el egyet uszodaban ugy egy hete. a doki elso kerdese az volt, jar e uszodaba.


én nem mernék menni, annak ellenére, hogy 4-5 hetesen a tengerben lógtam végig, úgy kellett kikönyörögni a vízből :D (nem tudtam, hogy terhes vagyok)

2009. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhességem legelejétől úsztam a 8.hónapig. Szerintem hajlam függő ez a fertőzés dolog, unokatesóm mindig elkap vmit pedig nem terhes, nekem sose volt semmi bajom tőle, terhesen se.

Nagyon jó mozgásformának találom, és én attól lettem volna sokkal rosszabbul, ha nem tudok mozogni a terhességem alatt.Imádok úszni, mindig is szerettem.

A wellnes szállók uszodáit szokták javasolni (hát nekem arra nem volt pénzem hogy rendszeresen oda járjak maradt a sima uszoda.)

Semmi baja nem lett a babámnak se.És jó gyorsan is szültem :)

2009. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, 7 hónaposan a Balcsiba is bementem (persze rosszalló tekintetek kereszttüzében) hiszen a kismama az üljön csöndben, nyugodtan az árnyékban a fűben de lehetőség szerint inkább otthon kötögessen :)))

(na jó bocsi ez nem tartozott ide) :)

2009. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam kb. a 30. hétig. Nagyon jót tett mindkettőnknek. Nem szedtem össze semmit és nem is használtam a doki által ajánlott canestenes tampont. Jó úszkálást! Arra azért ügyelj, hogy olyan helyre járj, amit rendszeresen és alaposan tisztítanak.
2009. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. tenyleg nagyon megoszlanak a velemenyek. Lehet, kiprobalom, eddig nem voltam hajlamos fertozesekre,de persze nem tudom, hogy a varandos szervezetem hogyan reagal.

Minden jot!

2009. jan. 23. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!