Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelésem eredménye 2,8...

Cukorterhelésem eredménye 2,8 lett, ez jó, igaz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:

hát, ez elég alacsony.

Doki mit mondott rá?

2010. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Inkább alacsony legyen, mint magas.

Egyébként cukros vizet ittál vagy a zsemle+tej variációt kérték? Mert ez sem mindegy.

2010. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
nagyon alacsony. az alacsony vércukor ugyanolyan rossz lehet, mint a magas.
2010. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Cukros víz volt a "menü". Az éhgyomri eredmény az 4,7 volt. Doki még nem látta, majd csak jövő héten fogja.

Ha nagyon alacson az mire utalhat?

2010. dec. 23. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Normálisan a szervezet szűk határértékek között tartja a vércukor szintjét (kb. 70-110 mg/dl [3,9-6,1 mmol/l]).

Cukorbetegségben a vércukorszint túl magas lesz, míg hipoglikémiában túl alacsony. Az alacsony vércukorszint a szervezet számos szervrendszerében működészavart okoz. Az agy különösen érzékeny az alacsony vércukorszintre, mivel az agy legfőbb energiaforrása a szőlőcukor. Az agy az alacsony vércukorszintre válaszolva az idegrendszeren keresztül adrenalin (epinefrin) felszabadítására serkenti a mellékveséket. Ennek hatására a máj cukrot bocsát ki a vérbe, és így a vércukorszint emelkedik. Ha a szint túl alacsonyra esik, az agyműködés romolhat.

A dokid majd biztosabbat tud mondani.

2010. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem egy cukros azt mondta az alacsony cukor rövidtávon romboló a szervezetnek a magas cukor pedig hosszútávon. mindenesetre írd már meg légyszi mit mond az orvosod majd, mert kíváncsi lennék rá.
2010. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon alacsony, különösen terhelésesnek. Nézd nem akarlak keseríteni, de ha nem kapsz inzulint illetve ehhez hasonló hatású gyógyszereket, bizony komoly betegségre is utalhat.

Úgyhogy nem jó semmiképp.

2010. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

ez melyik értéked?

mert mielőtt a szirupot megittam volna nekem a vércukrom: 4,7 mmol/l és a tartomány: 4.1-5.9

Miután a szirupot megittam: 3,5 mmol/l tartomány: 4.1-7.8

Nekem a védőnő azt mondta hogy az én vércukorszintem nem egyenletes, ha felmegy akkor nagyon felmegy, ha lemegy akkor meg nagyon lent van, szóval nincs "aranyközéputam".

Tanácsként még annyit fűzött hozzá hogy legyen nálam szőlőcukor, vagy egy kis csoki.

Igyál sokat és egyél sok gyümölcsöt.

Kellemes Ünnepeket!Boldog Babavárást!

2010. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az éhgyomri volt 4,7 és a 120 perccel későbbi pedig 2,8.

Köszi az infókat. Nektek is Boldog és Kellemes babavárást!

2010. dec. 24. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!