Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik az abortusz,...

Hogy zajlik az abortusz, milyen papírok kellenek hozzá, és ha megtörtént fájni fog utánna, bent kell maradni a kórházban?

Figyelt kérdés
2008. jan. 20. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Nincs semmi tapasztalatom. Csak amiket hallottam tudom elmondani. 18 év alatt szülői beleegyezés kell. Egy délelőtt alatt megvan, nem kell benn maradni. Hogy fizikailga fáj-e azt nem tudom, de lelkileg biztos.

És valami olyat is hallottam, hogy a családvédelmisek is bejegyzik az esetet, szóval egy esetleges örökbefogadásnál lehet nem kedvező szempont.

2008. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%

Hogy zajlik? Hát kérlek, konkrétan úgy, hogy az ártatlan és védtelen gyermekedet megölik.


Több módszer is létezik rá:

1.

Az "orvos" előbb lebénítja a méhnyak záró izomgyűrűjét, majd szétfeszíti azt. Ezután a méhbe juttat egy műanyag csövet, amelynek a vége késszerűen éles. A szívóerő a gyermeked testét darabokra tépi, majd leszívja. Végül a magzat darabjait egy palackba szívják.


2.

Itt is ki kell tágítani a méhnyakat. Miután a műszerrel elérik a megfelelő tágasságot, az abortőr egy küretkanalat, hurok alakú acél kést juttat be a méhbe. Ezzel az eszközzel a magzatot és a méhlepényt darabokra vágja, és kikaparja a darabjait egy tálba.


3.

A 12. hét után alkalmazzák a tágítás és kiürítés módszerét: Ehhez egy fogószerű eszközre van szükség, mert a magzat csontjai már megkeményedtek. Az abortőr felnyúl a fogóval a méhbe - miután erőszakkal kitágította a méhnyakat - megragadja a magzat egyik lábát vagy más testrészét és egy csavaró mozdulattal leszakítja a test többi részéről. Ezt újra meg újra megismétli. Az aszisztens feladata a test részeinek az összeállítása.


4.

sómérgezéses eljárás

Ilyenkor a méhnyakon át egy nagy tűvel átszúrják a méhfalat és a magzatburkot is. Koncentrált sóoldatot fecskendeznek be a magzatvíz helyébe. A gyermek ezt a folyadékot belélegzi, lenyeli, a méreg hatására kínlódik, rángatózik. Több mint egy órás szenvedés után hal csak meg. Másnap megjelennek a "szülési fájdalmak" és a nő megszüli halott gyermekét.


5.

Van még az ún.hysterotomia: Ezt fejlettebb magzatok esetében alkalmazzák. Nem más, mint egyfajta korai császármetszés. Az anya hasát és méhét sebészeti módszerekkel felnyitják. A gyermeket kiemelik a méhlepénnyel együtt, majd a szemétbe dobják. Az abortőr egy kis babát emel ki az anyaméhből, aki lélegzik, megpróbál sírni. Ráborítja a méhlepényt, amitől megfullad. Egy másik megoldás, amit ilyenkor használnak, hogy a kiemelt élő magzatot vizes vödörbe dobják, és ott megfullad. Mások elvágják a baba köldökzsinórját, amikor még a méhben van, így nem kap oxigént, és megfullad. Várnak kb. 5 percig, majd kiemelik a meghalt gyermeket.


Jó mi? Nyugi, te hamar túl leszel rajta, nem téged ölnek meg ártatlanul, mások felelőtlensége miatt.

Szóval sok sikert hozzá.

2008. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Jézusom!!! Amit most az előttem válaszoló irt,hát teljesen lehangolt.Nem tudtam hogy igy történik az abortusz.Vagyis nem ilyen pontosan tudtam.Ez nagyon kegyetlen dolog! És én inkább azt ajánlom,ha nem akarsz babát akkor létszives védekezz!Mert egy ártatlan gyenge kis törékeny babát megölni ugy hogy semmiről nem tehet,és még bele se "szagolt" ebbe az életbe,de még esélyt se adtak rá,igy megölni.........
2008. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

ha már megtörtént a baj, nincs mit tenni...

egyik barátnőmnek tavaly volt abortusza, kérdezgettem tőle, mi is volt valójában. Kapott valami gyógyszert, ami menstruációs fájdalmakat okozott, pár óra mulva elaltatták, majd felkelt, ennyire emlékszik. Az abortusz után nem szexelhetett pár hétig. A melleiből meg valami fehér, tejszerű dolog folydogált egy ideig, nem tudja mi lehetett az, mert nem ment vissza az orvoshoz. (az anyatej ilyen korán termelődne...?)

2008. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

így zajlik:

[link]


ezután engem őszintén szólva a többi kérdés már nem érdekelne.... akkor is megtartanám, ha az egész hátralevő életem végig kéne melóznom. vagy örökbeadnám. tudod, hány ember vágyik gyerekre, akiknek nem adatik meg??

2008. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Igazság ide vagy oda, rühellem az ilyen önjelölt igazságosztókat. Szerintem épp elég nagy bajban van az, akinek megfordul az abortusz a fejében, hogy nem kell hozzá az ilyen "segítség". Fontos a tájékoztatás, de nem így...
2008. jan. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Sziasztok!

Kedves második válaszoló,menj a p**ba!H lehetsz ilyen!?Úgy látom,h te még sosem voltál olyan helyzetben,h megforduljon ez a fejedben!Én voltam.Világ életemben az abortusz ellenzője voltam,hiszen azt hittem,velem nem történhet meg.Mind ezt hisszük!20évesen a pozitív tesztemmel a kezemben,pedig tabit szedtem,el kellett azon gondolkodnom,h mi lesz.Nem mellesleg az egyik évfolyamelső vagyok egy főiskolán.Párommal nehéz két hetet éltünk át,amíg végre elhatároztuk,h megtartjuk a kicsit.Mert igenis,amikor egy nő elgondolkodik azon,h mit tegyen,akkor erre pont semmi szüksége.Szerencsére úgy látom egyelőre jól döntöttünk,bár diplomáig nehéz 2év elé nézünk.De az elején gyakran elbizonytalanodtam,h jól döntöttünk-e.

Nos a kérdésre a válasz:

Elmész a dokihoz,aki diagnosztizálja a terhességedet,és te megmondod,h nem akarod megtartani a kicsit.Ő utána továbbküld a családsegítőkhöz,akik elbeszélgetnek veled az abortuszról,és ha még mindig úgy gondolod,h nem akarod/tudod a kicsit,akkor kapsz egy csekket,amit be kell fizetni(30valamennyi).A befizetett csekkel jelentkezel a dokinál,és ő elvégzi a műtétet.Egyik nap reggel befekszel,másnap pedig,mikor letelt műtét után a 24 óra hazamehetsz.Csak úgy tudod végigcsiálni,h nem gondolsz bele,h mit teszel.Így is az abortuszon átesett nők nagyrésze depibe esik a műtét után.

2008. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Kedves második! Szégyeld magad!!! 1000 oka lehet annak, ha valaki elakarja vetetni a babáját! Nekem is megvolt rá az okom! Beteg lett volna! Muszály volt! Az abortusz egyszerüen müködik! Miután megvolt minden vizsgállat, bekell feküdnöd a kórházba. (ha már szültéll akkor nem). Ha nem szültéll elsö nap megcsinállják a tágitást.Az csak 2 perc kicsit kellemetlen de nem vészes. Másnap mégy a mütöbe. Elaltatnak. Miután felébredsz ,semmi fizikai fájdalom nincs!!!Egyálltalán. Röviden ennyi. Nem kell félni töle.25 hetes kismama
2008. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

A második hozzászólóról nekem is megvan a véleményem. Honnan tudod, hogy milyen helyzetben van a kérdező. Nyilván kétségbe van esve, te pedig ilyeneket írsz???

Sajnos nekem is volt abortuszom, mert akkor éppen nem tudtam volna vállalni, ellátni egy babát és nem volt más válsztásom.

Egyébként, ha még nem szültél, valóban 2 napig bent kell maradni a korházban, ha szültél már, még aznap kiengednek. Nekem fájt utána a hasam egy pár órán keresztül, de nem volt vészes.

A nőgyógyászati igazolással, amin szerepel, hogy mennyi idős terhes vagy, el kell menni a családvédelmi szolgálathoz, ott kapsz egy csekket. Most nem tudom mennyit kell fizetni, talán 30.000 körül. Utána a korházban kapsz egy időpontot.

2008. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos volt egy terhességem, 2 hetet késett, de csak 4 hetesnek diagnosztizálta a dokim amikor elmentem hozzá.Szedtem hormontabit+folsavat is, de nem maradt meg a baba. Elkezdtem erősen vérezni és a dokim műtéttel fejezte be. Sajnos nem mindenki azért megy "abortusz"-ra, mert nem akarja a kicsit.

Ha nem szültél-tágítanak, ha szültél és korai a terhességed, akkor nem.A műtét 30e Ft- ba kerül, de aki gyesen, gyeden van, az mentesül a díjfizetés alól.

Csak a saját tapasztalatomat tudom neked leírni: A műtőbe felmentem a saját lábamon, felfeküdtem a nőgyógyászati székbe. Intravénásan rövid időre: kb 15-20 percre elaltatnak. Majd visszavittek a korterembe, ahol 2 órán keresztül nem tudsz, de nem is lehet felkelni. Utána ha nincs hányingered, ehetsz, ihatsz. Nekem a mútét után fizikálisan nem fájt.Én a műtét után 6 órával már otthon voltam, persze autóval mentünk, ezért engedtek el ilyen korán. Másnap még véreztem, azután semmi. Gyógyszert kaptam a műtét utáni fertőzés elkerülésére. A doki azt mondta, hogyha már nem vérzek, akkor lehet szexelni is.

Egyébként lehetnek egyéb következményei is, amikor ujra műtenek: láz, fertőzés, " méhátszakadás", esetleg méhenkívüli terhesség.

A fájni inkább a lelked fog egy darbig...

2008. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!