Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem fejlődik a babám. Betöltöt...

B.Mariann kérdése:

Nem fejlődik a babám. Betöltött 35 héten vagyok és a kicsi feje (BPD) nem igazán nőt 3 hét alatt sokat 80mm-81mm-re, de a combcsont (Femur) 62-66mm lett. Nem értem. I. fokban érett a lepény. Van valakinek tapasztalata? Hány kiló lehet most?

Figyelt kérdés
(BPD81, Thorax AP83*89, Femur66)
2010. dec. 29. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is, ne aggódj! Nyugi, semmi baja a babádnak. Az orvosok tudják, hogy mit csinálnak. Ha baj van, úgy is megindítják a szülést időben. Elképzelhető, hogy a mérés nem volt pontos, ezeknél a műszereknél nem lehet tudni. Súlyra is azt szokták mondani, hogy a gép akár egy kilót is tévedhet! Akkor meg minek becsülik?!:D Ne aggódj!
2010. dec. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség vége felé a babának a fej körmérete már szinte teljesen kifejlődött, ilyenkor már leginkább csak a zsírszövet nő rajta. A mérések meg nem pontosak, pár pontosan lemért adatból az UH program számolja ki, hogy hány kg-os lehet a baba, ez minden programnál lehet más, és igen, akár 1 kg-os eltérés is lehet a valós súlyhoz képest.
2010. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utolsó uh-n a 36. héten azt mondta a doki, hogy nem lesz nagy a babám, mert akkor éppen 2300 grammra becsülték. Teljesen betojtam, hogy biztos valami fejlődési baja van. Erre pontosan a kiírt napon született 3380 grammal. Úgyhogy még ezeknek a modern gépeknek sem lehet mindent elhinni.

Ne aggódj, minden rendben lesz!

2010. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csak nagyon aggódtam mert hát a combcsont nő csak a feje nem. De bízom benne hogy semmi komoly. Nekem még nem mondták hogy mekkora lehet. Pedig nagyon érdekelne.

2010. dec. 29. 12:31
 5/11 anonim ***** válasza:

annó fórumon volt egy ilyen eset

ot akkor a doki soksok csokoládét javasolt a kismaminak!Aztán következő uh-n már szuper volt minden

egyél te is sok csokit, veszteni nem veszítes semmit:)

2010. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ez alapján sem kell aggódnod!

Az uh csal, nekem 4 kg körüli babát jósoltak, erre 3kg-os fiam született! Apa összevissza szaladgált kis ruhákért. :)

HA aggódsz keresd meg az orvosod és kérdezz rá, akkor megnyugszol!

2010. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A csokit megpróbálom. Köszi :) valóban nincs mit veszteni. :)

Lehet csak megfogadom azt a tanácsot is hogy hívjam fel a dokim, biztos ami biztos. :)

Köszi mindenkinek!

Rendesek vagytok hogy segítetek.

2010. dec. 29. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 30. héten mondták, hogy kicsi a baba feje. Az orvos azt javasolta, hogy egyek terhesvitamint, illetve szálas feketeteát (tehát nem filtereset) igyak. Megtettem, bár egy kicsit kétkedtem, mert viccesen hangzott a dolog eléggé.

Aztán az is eszembe jutott, hogy az apukája feje is elég kicsi a magasságához képest, illetve a babának nem kerek bucifeje, hanem egy kicsit ovális feje van, így a mérés sem lehet 100%-ig pontos. Ezek fényében megnyugodtam, és tényleg, a 34. héten az uh-n azt mondta az orvos, hogy mindent rendben lát. Szóval pihenj sokat, idd a teát, egyél csokit és terhesvitamint. Meglásd, semmi gond nem lesz!

36h km

2010. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is Pont a 35.héten vagyok és ugyan ez a probléma. Teljesen betojtam,...ma volt AZ ultrahang, holnap beszélek a dokimmal...itt Angliában más doki csinálja a szkent és más értékeli Ki...
2016. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még az elözö vagyok.AZ angol szülésznö adott új scan (ultrahang) idöpontot két hét múlva, ha nem nö a baba, szülésinditás, a 37.héten....nagyon el vagyok keseredve!!! Szerinte a placenta nem táplálja a babát megfelelöen, ahogy a lepény öregszik. Mit tudok tenni??? 35 hetes terhes vagyok, a 32.hétig minden tökéletes volt!!!!
2016. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!