Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megszakítsam a terhességet?...

Megszakítsam a terhességet? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
13 hetes terhes vagyok. Tervezett baba, nagyon vártuk, annyit álmodoztam már róla. Úgy érzem, egy nagyon erős kötelék alakult ki már most köztünk a babámmal. Elmentünk a kötelező szűrésekre, 2 napja tudom az eredményt. Az ultrahangvizsgálat és a vérvizsgálat eredménye Down-kórra pozitív. Ehhez hozzájárul, hogy 32 éves vagyok, ez is csak növeli a kockázatot. Biztos eredményt 3 hét múlva tudnánk, amikor elvégzik a magzatvíz vizsgálatot, az a 100%. Csak, hogy ez a vizsgálat egyrészt növeli a vetélés kockázatát, másrészt pedig 3 hét hosszú idő. Van még lehetőség egy vizsgálatra, csak az esetemben nem végezhető... Nem tudom, mit tegyek. Félek, hogy tönkreteszem magam lelkileg mind a két esetben. Hogy vagy megszakítom a terhességet, vagy lemondok az életemről, amit nem így terveztem. Nagyon kétségbe vagyok esve. Rengeteget beszélünk erről a férjemmel, csak mind a ketten gyakran változtatjuk a véleményünket, sokat sírunk. Nagyon nehéz. Nem tudom, mit tehetnék. Reménykedhetnék, hogy a pozitív eredmény egyelőre nem 100%, de ha a 3 hét múlva esedékes vizsgálat pozitív eredményt hoz, akkor már még rosszabb lenne megszakítani a terhességet. Nem tudom.
2011. aug. 3. 12:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
én a helyeben megvárnám a vizsgálatot és akár mennyire nehéz, de ha az is pozitív, akkor nem hoznám világra a gyereket
2011. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Bármennyire is nehéz én megszakítanám. Abortusz ellenes vagyok. De betegség esetén, megtenném. Az életemet nem kockáztatnám egy nem egészséges baba miatt, meg neki se akarnám tönkretenni az életét. 24/N
2011. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
33%
minél hamarabb menj el abortuszra.
2011. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%

Én is elvetetném. A családunkban van egy Down kóros baba :( szörnyű. Neki is, és az unokanővéreméknek is.. :(

Majd lesz később egészséges babád. Akár mennyire is szomorú, ne tedd tönkre mindannyiótok életét....

2011. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
A Dawn-vizsgálatok nem 100%-ban megbízhatóak. Lehet attól egy teljesen egészséges babád, hogy most nem is ezt mutatta a vizsgálat. 4D-s ultrahangon nem voltál? Oda azért menj el. Egyébként pedig, ha szereted, akkor fel lehet nevelni a Dawn-os babát is. Mert akkor sem dobnád ki, ha egészségesen megszületik, és valami miatt megbetegszik. De hogy ha bátorítást szeretnél: [link]
2011. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, Istenem! Ez az egyik legrosszabb, ami történhet a várandósság alatt. DE! A barátnőm /30 éves/ a második babáját várja. Pozitív lett a Down kór szűrése, elment magzatvíz vizsgálatra, ahol megállapították, hogy semmi baja a picurnak, csak a rendszer elavult és sokszor fals eredményt mutat!

Nem akarlak semmire sem rábeszélni, én sem tudnék dönteni a helyedben, de megvárnám azt a vizsgálatot! Nagyon drukkolok Nektek!

38 hetes kismama

2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
12:34-es vagyok. Down, bocs.... Kicsit fáradt vagyok.
2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is inkább abortusz.Nem csak a te életed menne tönkre,hanem egy picié is,sosem lehetne teljes élete.
2011. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

várd meg a vizsgálat eredményét. ha ott is azt mutatja, hogy a baba beteg, ne tartsd meg. lehet utána még szép, egészséges babád. az ő életét, és a sajátodat, sőt a családét is tönkre teszi egy ilyen súlyosan beteg gyerek. én nem támogatom az abortuszt, de ilyen esetekben 100X inkább ez, mint hogy megszüljem. tudom, hogy ezért le fognak pontozni, de akkor is így gondolom. nem tudnék szeretni egy beteg gyereket. a szülőnek is az az öröm, mikor látja, hogy a gyerek nő, fejlődik, érik, stb. egy ilyen down kóros baba nem fejlődik, csak egész életében mások segítségére szorul. és ha ti nem lesztek? ki gondoskodik róla? én ilyenekre mindenképp gondolnék, és nem tartanám meg.

szóval röviden: várd meg a vizsgálat eredményét, és utána dönts!

kitartást!

18L

2011. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed a keresetéből eltudja tartani a családot, még akkor sem szülném meg ha tudom, hogy Down+. Az más kérdés, ha megszületik és akkor derül ki, de direktbe nem szülném meg.
2011. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!