Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkezdhetem inni a málnalevél...

Elkezdhetem inni a málnalevél teát?

Figyelt kérdés
35 hetes terhes vagyok, két hete voltam az orvosomnál a kiskönyvembe C:2000-es eredményt irt, és azt mondta nem nyilik még a méhszályam csak megrövidült. Február 8. ára vagyok kiirva és azt mondta a doki ne erőltesem meg magam ha nem szeretnék december végén vagy január elején megszülni. A kérdésem az lenne, hogy elkezdhetem inni a teát, és hogy nem lesz baj ha idő elött megindul a szülés?
2010. dec. 31. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem még korai a teát innod. Én kedden este kezdtem el inni, és péntek éjjel beindult a szülés. Szóval várj még vele min. három hetet.

2010. dec. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésznőm mondta, hogy a betöltött 36. hetet meg kell várni mindenképpen, nehogy előbb beinduljon a baba. Bár nekem 2100-as a méhszájam, így nem is biztos, hogy elkezdhetem a 36. héten majd.
2010. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszadotól kérdezném, hogy mennyi idős terhes voltál? Minden rendben volt és, hogy igaz, hogy könnyebb a szülés a teátol? Köszönöm a válaszod.
2010. dec. 31. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:
betölött 36. héttől ,szóval 36+..től napi 1 pohár (2dl) 37. hét ,reggel este 1-1 pohár, 39 héétől én napi 1 lityit ittam, 41.-en meg már csak azt. 2 óra alatt bujt ki (szerintem ettől) a 4 kilós kislányom
2010. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: A terhességgel minden rendben volt, 09.15-re voltam kiírva, 12.-én szültem, 09.-én este ittam az első pohárral. Azért is kezdtem inni, mert a 09.-i vizsgálaton még mindig teljesen zárt voltam, gondoltam egy próbát megér. 11.-én éjfél előtt kicsivel kezdődött a szülés, fájdogált a hasam, nem nagyon, csak gyakran, kb 7-8 percenként ismétlődött. Reggel 8-kor már 5-6 percesek voltak, akkor hívott a doki a kórházba. 10 körül volt a burokrepesztés, és kiderült, hogy már magzatszurkos a víz, így monitorra tettek.Addig jól voltam, de mikor lefektettek, már nagyon szenvedtem. 16:22-re lett meg a fiam, 4050 gramm/53 cm. ÉN azt mondom, hogy ha nem kell lefeküdnöm, akkor hamarabb és könnyebben meglett volna. Nem tudom biztosan, hogy a tea hatott-e vagy amúgy is így indult volna meg a szülés, de a következőnél is ugyanígy fogom csinálni, az utolsó héten iszok csak teát, nehogy hamarabb jöjjön. És ha lehet inkább nem fekszem le. :)
2010. dec. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy a betöltött 36. héttől kell elkezdeni úgy, hogy fél litert le kell főzni, s azt kétszer-re elosztani. Én 36+3 hetesen kezdtem el inni. Az orvostólkérdeztem, hogy ezeket hogy kell, ajánlott egy nőt a kórházban, akivel holnap beszéljük át hogy kell szedni a homeós bogyókat is mellé, de annyit mondott Ő is hogy a álnalevél teát a 36. héttől ihatom. Előbb nem ajánlott.

A homeós bogyókra meg annyit mondott a doki, hogy 35 héttől ihatom, de védőnők mondták, hogy koraszüléshez vezethet, így a 37 hétnél előbb ne kezdjem el. S jó is hogy nem kezdtem el, mert 35+5 hetesen 2111 volt a méhszájam, teljesen ki van nyílva egy ujjnyira, s mondta az orvos is, hogy a 37 hetet várjam meg a bogyók terén, mert már így sem húzom ki jan. 29-ig. 36+6 hetes km.

2011. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!