Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbabánk lesz, sajnos nincs...

Kisbabánk lesz, sajnos nincs állásom. Mennyi támogatást kapok az államtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet eléggé drasztikus a kérdésem, de csináltam egy tesztet ami pozitív lett, voltam dokinál is, tényleg kisbabánk lesz és a párommal nagyon örülünk neki.

Csak annyi a gondom, hogy éppen nincsen munkám december eleje óta.

Nem vagyok otthon az ilyen dolgokba és nem tudom hova kell fordulnom ez ügyben. Milyen támogatás illet meg így ha 1 hónapja nincsen sajnos munkám?

Előre is köszönöm szépen!

25/L


2011. jan. 2. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mennyi munkaviszonyt tudsz visszamenőlegesen igazolni az elmúlt években. Nem tudom pontosan, mennyit kell igazolni ahhoz, hogy ne GYES-t, hanem GYED-et kapjál. Rá kell keresni a neten.


Ha nem tudsz elegendő munkaviszonyt igazolni, akkor GYES-t fogsz kapni a baba 3 éves koráig. Ez a családi pótlékkal együtt jelenleg 38 ezer forint havonta.

2011. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ezt a bab születésétől számítva fogom megkapni? kb sajnos csak 3 évem van amit be tudok mutatni nem voltam bejelentve. ez a vendéglátó sajnos.

Mi a különbség a gyed és a gyes között? Ha gyedet kapok akkor több a támogatás? Előre is köszönöm és a türelmet hogy nem küldtök el melegebb éghajlatra a kérdéseimmel :D

2011. jan. 2. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltál bejelentve, arra nem jár gyed. Azt hiszem 365 nap kell visszamenőleg ahhoz, hogy megkaphasd. Ha nincs, akkor gyes jár, ami a családi pótlékkal együtt valóban kb.38ezer forint. Nem túl sok.


És igen. A baba megszületésétől kapod.

2011. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2011. jan. 2. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha nem voltál bejelentve, akkor csak gyest kapsz majd.

A 3 év több, mint elég lenne a magasabb összegű ellátásokhoz, de így, hogy ez csak elméletben létezik, semmire nem mész vele. Még álláskeresési támogatást sem tudsz igényelni, pedig az most jól jönne:(


Egyetlen percig sem voltál bejelentve?


A tb-t fizeted magad után?

Mert ha nem, akkor nem ártana, ugyanis a terhesgondozás, meg a szülés súlyos százezrekbe kerül majd, ha nem vagy jogosult az egészségügyi ellátásokra.


Amennyiben nem fizeted a tb-t magad után, menj az APEH-ba, kérj nyomtatvényt, és fizesd magad után. 4950Ft havonta, és minden egészségügyi ellátásra ingyenesen jogosult vagy.

2011. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pályakezdőként lettem terhes. 2 évet próbálkoztam, nem vettek fel sehová, s végül terhes lettem. Én is csak gyest s családit fogok kapni. A TB-met magam után fizetem, vagyis a párom, mert pályakezdőként semmi juttatás nem járt. Januárig valóban 4950 ft volt a TB, de már 5100 ft.
2011. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem úgy értettem 3 évem van bejelentve összesen kb. a többi nincs sajnos amit dolgoztam ami kb 3 év lenne még pluszba.

egy huzamban kell lennie vagy 2 év alatt kell hogy legyen meg a 180 nap?

2011. jan. 2. 23:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, mennyinek kell lennie a munkaviszonynak, de még annyit hozzátennék, hogy ha nem lesz meg a munkaviszonyod, akkor is jogosult vagy egyszeri, kb 60 ezer forintra is, ezt nevezik egyszeri anyasági támogatásnak (köznyelven kelengyepénznek), és ezt is meg kell igényelni. Az államkincstár honlapján tudod letölteni az ehhez szükséges nyomtatványt. A GYED-hez, GYES-hez is ott találod meg a nyomtatványokat. [link]
2011. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. jan. 3. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó két év számít bele a munkaviszonyba, s 365 napnak kell meglennie. Jó is lenne, ha 180 nap, akkor én is igénybe vehetném. Én vagyok a pályakezdő kismama. 2008-ban végeztem fősulin, így ha igaz lenne, az 180 nap munkaviszonyba beleszámítana, s 2009-ben fél éves tanfolyamra jártam, ami mivel munkaügyi által volt kijárva, bejelentett munkaviszonynak számít. Mégis a gyest s családit fogom kapni. A gyes összege 2010-ben 25ezer körül volt, de abból 9,5%-ék nyugdíjjárulékot levonnak, s a családi 12.200 ft. Az egyszeri anyasági 64 ezer. Ezek járnak, s szerintem neked is ez fog. De ahogy írták már, a MÁK-nál bővebben felvilágosítanak, úgy tudom. Ott kell megigényelni ezeket a támogatásokat szülés után.
2011. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!