Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes pocakosan ha keményed...

28 hetes pocakosan ha keményedik a hasam gyakran koraszülést jelent? Más is aggodik ez miatt? Méhszájam rövidült de minden renben hogyan tovább? szex? Mivan ha kinyilok a 2 vizsgálat között és nem veszem észre és szex van apával?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent az a gyakran?

Ismerősömet 32hetesen, napi 10keményedés altt, engedték csak haza a kórházból

2011. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
naponta kb 5x nagyon ritka a többszöri!most az utolso két nap lehet volt1-2-vel több
2011. jan. 2. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Elvieleg utalhat koraszülésre, de nem biztos Sőőt...

Én napi 5-6szor keményedtem 25hetesen, most vagyok 39hetes és még sehol semmi...

Magnéziumot szedsz?

Nekem napi 2X2, sokat segített.

Szexről nem tudok biztosat csinálni, mi csináltak, ha csak a külső nyílik ki akkor nem para....

2011. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen a magnerotot!napi3x1!holnap bemegyek a dokimhoz!
2011. jan. 2. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor a doki majd mond biztosat!

Mindenesetre, problémamentes terhességet kívánok neked!

2011. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia.


A méh természetes állapotában is naponta többször összehúzódik, akkor is, ha nem vagyunk terhesek. Várandósan azonban a nagy pocak miatt jobban érezzük a méhizomzat összehúzódását, ami ijesztő lehet, hiszen minden várandósoknak szóló könyvben azt olvashatjuk, hogy a pocak keményedése a szülés megindulásának jele lehet. A dolog azonban nem ilyen egyértelmű.

Rögtön az elején különbséget kell tennünk a magzat mozgása által kiváltott pocakkeményedés és a méhösszehúzódás között. A baba -különösen a második harmadban- nagyon mozgékony, rúgdos, forgolódik, a könyökével bököd: a legtöbb esetben ez a pocak megkeményedésének oka. Ez a keményedés a legtöbb esetben nem fájdalmas (a harmadik harmad végefelé a baba nagy mérete miatt már akár fájdalmasnak is érezhetjük) és legfeljebb véletlenszerűen ismétlődik.


A valódi méhösszehúzódás ezzel szemben periodikusan jelentkezik. Egy összehúzódás legalább fél percig tart és 10-20 percenként vagy még gyakrabban ismétlődnek az összehúzódások. Ha valakinél gyakran fordul elő ilyen eset, és a méhszáj is elkezdett kinyílni, akkor Magne B6 tablettát ír fel az orvos, mert ez ellazítja az izmokat, s így a méhizomzatot is.


Szintén nem számít méhösszehúzódásnak az, amikor egész nap folyamatosan keménynek érzed a hasadat. Ez a helyzet nagyon ijesztő lehet, de tudnod kell, hogy általában külső körülmények hatására lép fel. Stressz, frontátvonulás, idegeskedés, túlterheltség okozhatja. Ha ilyet tapasztalsz, akkor több pihenés ajánlott.



Ezt azért linkeltem be mert a 34 hétben járok és Nekem is sokat kemény a hasam, ilyenkor iszok egy kis konyakot+magnerot 3*1 + fekvés. Minden jót neked.

2011. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első babámmal rettentő sokat keményedtem,volt hogy napi 1000mg magnéziumot szedtem (4 béres), és mégis végig zárva volt a méhszájam és nem jött előbb a lányom.

Tehát nem jelent feltétlen korszülést.

Azért említsd meg a dokinak, én is szóltam. Most a második terhességnél már nem parázok ettől, tudom hogy normális és most is zárva vagyok még mindig.

Üdv. 15 hónapos kislány és 32 hetes pocaklakó anyukája

2011. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 33 hetes vagyok, 29 hetesen emiatt voltam kórházban. Mondjuk nekem óránként 3-4 alkalommal keményedett a pocim. Bent kaptam gyógyszert, megfigyeltek, aztán pár nap után hazajöhettem. Viszont a keményedések miatt rövidült és nyílt is a méhszájam. Most 2100-as. Sokat kell pihennem, napi 3x2 Panangint szedek, de még így is előfordul, hogy párszor bekeményedik. A szexre azt mondta az orvosom, hogy csak óvatosan! Majd holnap kiderül a vizsgálaton, mennyire voltunk óvatosak.

Ja, és azóta 2 hetente kell mennem dokihoz, nem havonta.

2011. jan. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező hányadik hétre szültél? Köszönöm!
2022. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!