Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teherbe eshetek még ezek...

Teherbe eshetek még ezek után? Nagyon szeretnénk egy babát. Részletek lent.

Figyelt kérdés

Volt egy abortuszom 2 évvel ezelőtt, légyszi ne tegyetek szemrehányást az abortusz miatt, nem azért tettem, mert egy szívtelen dög vagyok, hanem azért mert megerőszakoltak..

Már akkor is együtt voltam a barátommal, de tudtam, hogy nem az övé lenne a gyerek, mivel Ő Németországban volt. Aztán 1 év múlva sikerült teherbe esnem, de sajnos a 9 hétben elvetéltem. :( Azóta nem sikerül. És most sajnos sikerült felfáznom és az egyik ismerősöm azt mondta, hogy egy ilyen felfázás után (vért pisiltem) már biztosan nem lehet gyerekem (+ ott van a vetélés is..). Kérlek mondjátok azt, hogy ez nem igaz mert megszakad a szívem. :( Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 3. 07:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem egy év múlva, hanem egy évvel ezelőtt sikerült teherbe esnem.
2011. jan. 3. 07:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a veled történt! Ne az ismerősödre hallgass, hanem menj el inkább dokihoz és tőle kérdezz meg mindent. Szerintem megnyugtatóbb választ tud adni, mint mi itt, akik nem értünk ehhez. (amúgy meg: több abortusz után is estek már teherbe, és a barátnőm is volt felfázva nagyon, hónapokig kezelték, mire meggyógyult és most 1 éves múlt a lánya. :-)

Szívből kívánom hogy sikerüljön a baba, és nagyon boldog újévet kívánok!

2011. jan. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehetsz terhes. Nekem 1 petefészekkel sikerült, szerintem az abortusz nem jelent akkora gátat. Tudom, azt szokták mondani "ne vetesd el, mert nagy valószínűséggel utána nem jön össze", én ezt nem veszem annyira készpénznek. Akkor hogy fordulhat olyan elő, h vki folyamatosan abortuszra jár? vagy akkor lehet, h mi sem létezünk a nővéremmel? Végülis anyunak is volt 2 abortusza!

A vérpisilés meg más ügy. én is pisiltem már néhány alkalomal véreset. egyik alkalommal nagyon súlyos volt, a hugyhólyagom tele volt babszem nagyságú bevérzésekkel! a hugyhólyag sérül ilyenkor, nem a méh. persze azért az egészségnek nem tesz jót, és az erre kapott antibiotikum löket sem.

2011. jan. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

9 éve volt egy abortuszom, és állandóan fel vagyok fázva. Volt már vesemedence gyulladásom is, és én is vért pisiltem. Szinte nem is volt más, csak vér.

Februárban leszek 29 éves, és március 21-re vagyok kiírva a kislányommal. :)

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Menj el dokihoz, egyeztess vele, vizsgáltasd ki magad, ha szükséges, és ne hallgass az ilyen "szörnyen okos" ismerősökre. Gondolom nem orvos az illető.

2011. jan. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, biztosan lehet gyereked. Az abortusz után ha csak nem alakul ki valami brutál kismedencei gyulladásos, akkor biztosan lehet gyermek, meg hát lett is. Az hogy ő meg elment 9 hetesen, ezt szerintem legalább minden 3. nő átéli életében egyszer hogy elvetél. A vérpisilésnek semmi köze a nőgyógyászati dolgokhoz, az a húgyhólyag, húgycső gyulladása. Ne hallgass ilyen hülye véleményekre, legyetek kitartóak, biztos hogy teherbe fogsz esni!
2011. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a veled történteket!

Csak ahhoz tudok hozzászólni, hogy a vért pisilős felfázás nem akadály, nekem volt, hogy egy évben 3x is előfordult a véres gennyes vizelet, ráadásul a nőgyógyász mondta, hogy nehezen sikerül majd a baba mert hátra hajló a méhem, aztán elég sokáig cisztáim is voltak. Majd 2 próbálkozás után összejött a baby :-) 28 hkm

Kívánok neked erőt és kitartást!

2011. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, biztos lehet babád!!!

Évekig jártam urulógushoz, szinte egymásba értek a felfázások, vért pisiltem stb. Aztán kiderült, hogy méhszáj sebem van, onnan kerül át a húgy utakba a fertőzés. De akkor már legalább 5 éve félre kezeltek. Az urulógusom azt mondta akkor, terhes biztos nem leszek sosem. Azóta a 4. babám várom.

2011. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon aranyosak vagytok mindannyian, nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, megnyugtattatok. :) Boldog Új Évet kívánok Nektek és gratulálok a kismamáknak és a leendő kismamáknak is a babákhoz. :))
2011. jan. 3. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!