Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon zavar a súlyfelesleg,...

Nagyon zavar a súlyfelesleg, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Az első harmad végénél járunk, de a rendszeres rosszullétek miatt a súlyom igencsak megnőtt. Nekem sajnos elég nehéz volt ez az idő és még most is egy picit. Rájöttem, hogy ha eszek vagy, ha üdítőt iszom az segít elviselni a rosszullétet. De megesett, hogy elviselhetetlen rosszullét után farkaséhes lettem. Ilyenkor mit lehet tenni? Rengeteget eszem és már nagyon sok rajtam a felesleg emiatt. 160 cm vagyok és 68-69 kg. Nem lehet diétázni úgy tudom és nem is tudok. De akkor mi lesz? Meddig hízok még?
2011. jan. 3. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

hány kg-ot híztál eddig? hány htes vagy pontosan ?


Sztem mostantól arra figyelj h mit eszel, hogy minőségi étel legyen ! Este már ne legyen hízlaló kaja közte.

Ne édességgel, üdítőkkel lakj jól....sztem csak vizet igyál vagy cukor mentes teát....ezek sokat számítanak!

Milyen ételeket szoktál enni? Te főzöl ?

2011. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a rosszul léten a sima víz nem segít, nem is esik jól. Én főzök, csirkét eszünk csak, semmi zsíros hús, főzelékeket, leveseket, sok rizst és rengeteg zöldséget, gyümölcsöt. Nem mondhatnám, hogy egészségtelenül táplálkozunk, a probléma az, hogy a mennyiséget nem tudom kontrollálni, ill. az üdítő az muszáj. Néha megesik, ha úton vagyok akkor eszem egy kis péksütit, de nem jellemző. A kívánosággal van baj és, hogy nem tudom kontrollálni.11 hetesek vagyunk és minimum 5 kg-t hízhattam. Mondjuk az igaz, hogy kevesebbet mozgok is, ill. úgy tudom, hogy a bélműködés is lelassul. Nem tudom, de elég rosszul viselem, már nincs nadrágom, mi feljönne rám és nem tudom, hogy a későbbiekben mi lesz még.
2011. jan. 3. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!

Akár én is írhattam volna a kérdést... Ugyanez... És még mindig hányingeres vagyok, ritkán hányok, kóla kell rá, sokat eszem. Édességet már nem is eszem, és most 5 kilónál járok - 14. hét. Csak én 75ről indultam a 162 cm-mel.

Én mindig elhatározom, hogy diéta, de olyan éhes vagyok, hogy elmarad.

És persze 3-4 hetente változik az étrend, addig kb ugyanazt kívánom, és mást nem is tudok megenni. :s

hA ARRA GONDOLOK, HOGY LENYOMJAK EGY PARADICSOMOT... :s

légyszi, ha rájössz a megoldásra, szólj! :)

2011. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy olyan kalkulátor, ami megmutatja, hogy hogyan alakulhat min-max a hízásod terhesség alatt.

Ez a rosszullétes időszak elmúlik. Rendezni tudod az étkezéseket, próbálj meg majd sokat mozogni, esetleg a cukros löttyök helyett friss gyümölcslé(házi).

Könnyen beszélek, mert nem volt ilyen problémám, sőt, inkább az a baj, hogy így is a min alatt vagyok:( én hízni nem tudtam, most már nem is fogok(4hónap szoptatás terhesség alatt, plusz Tök kergetése).

Beszélj a védőnővel/szülésszel/dietetikussal hátha tud tanácsot adni. De nagyon ne számíts csodára, és az a baj, ha "felelőtlenül" étkezel azzal nem csak hízol, és elcsúnyulsz, hanem a babának is ártasz.

Kitartást sok erőt.

2011. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mennyiségre: egyszer ha nagyon bezabálsz és visszajön, akkor beáll.

A fiammal annyira kívántam a babgulyást, hogy a fél fazékkal megettem majdnem... Szépen néztem ki:( Onnantól tudtam mennyit bírok enni.

Most hiába ettem mindent(biótól a szemétkaján át mindent...:() 180cmhöz 62kg(alultáplált pedig zabagép vagyok) induló súllyal sikerült a 40.hétre hízni 12kg-t ebből min3kg a gyerek...

2011. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mintha csak 2 évvel ezelőtti önnmagam olvasnám:-)

annyi különbséggel, hogy én cukros üdítőket nem ittam és húst nem ettem (azt gondoltam egészségesen élek...) ennek ellenére az első trimeszter végére +12 kg!!! volt az eredmény. Akkor nagyon megijedtem és "diétázni" kezdtem ami nálam abból állt, hogy rengeteg reggeli amit csak megkívántam egy könnyű ebéd és vacsi max. sali vagy gyümi, joghurt. Igy a középső trimeszterben "csak" 6kg jött rám ekkor elvesztettem a türelmem mondván hiába az erőfeszítés...ennek eredményeként az utolsó trimeszterben újabb 12kilóval gyarapodtam! Össz 30kg hízás.

Nálam is elsősorban a mennyiséggel volt a gond és a végén a cukrászsütikkel...pékárúval. Mikor megszültem olyan rosszul éreztem magam, hogy nekiláttam diétázni persze ésszel mert szoptattam! És lehet! Szoptatni+diétázni csak ésszel kell! Fanatikusan kutattam az üres kalóriáktól mentes étkeket csomó dolognak utána néztem persze nem egyik napról a másikra de sikerült 9 hónap alatt visszafogynom. Nagyon nehéz volt! De mégérte. Most annak érdekében, hogy tartsam a súlyom (sőt 5kg-val kevesebb vagyok mint terhességem előtt) nem diétázom hanem "másként" étkezem. Igaz a családom kissé döbbenten néz rám...rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem nyersen! magában. Felfedeztem a zabpelyhet és korpát (lassan felszívódó szénhidrát) eszem kölest és kitaláltam magamnak egészséges "nasikat" mert imádom az édeset.

Nem egyszerű átállni mert nekem hiába mondja bárki, hogy reszelt sárgarépa finomabb mint a marcipános szaloncukor...de először az agyamba kellett rendetrakni.

Pár napja teszteltem pozítívat megint:-) így most "megmutathatom magamnak" hogy meg tudom csinálni csak pár kiló hízással...remélem:-) a várandósságot. Azért izgulok mert az elsőnél sem így terveztem....

Ezeket én nem "okoskodásnak" írtam Neked pusztán ez a saját tapasztalatom. Ha látsz benne olyat ami számodra hasznos azt fogadd meg ha nem hát nem.

Azért bűnözni is kell néha :-)

... ha már úgy is mindegy milyen hosszú a válaszom...a mai nasim receptje:

1 szelet kb. tenyérnyi sütőtök nyersen

1 nagy alma

5 szem aszaltszilva

Mindent a mixerbe és összeturmixolni:-) egy krémes édes nass és még egészséges is!

Bocs ha hosszú voltam, boldogságos babavárást kívánok Neked!

2011. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9. hét, +2kg! Bár ebben része lehet az ünnepeknek is. Ugyanazt csinálom mint te, nem vagy egyedül:) Addig nincs hányingerem, amíg rágok valamit, vagy kortyolgatok valami löttyöt. Teljesen mindegy, hogy rendes kaja, süti, vagy csak sárgarépa, csak egyek. Egész nap folyamatosan.Ma már próbáltam odafigyelni, vettem egy csomó répát, nekem azt nagyon jó rágni és legalább nem hízok és nem fogok vacsizni későn. Én jelenleg ennyit bírok elviselni a hányinger mellett.
2011. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!