Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon félek, hogy hamarabb...

Nagyon félek, hogy hamarabb jön a baba. Mivel tudnám késleltetni? Ha a közeljövőben megszülök túléli a pici?

Figyelt kérdés
31hetes terhes vagyok.Nagyon sok problémánk van a anyósommal, a férjemmel, és éppen egy felújjítás közepén tartunk, pénzünk meg már elfogyott, teli vagyunk adóssággal, és nagyon rossz lelkiállapotban vagyok miatta. Dolgozok még mindíg és az is eléggé stresszel, vezetésből is vizsgázok és már 4x megbuktam mert nem tudok koncentrálni. Éjjszakákat nem alszom, a szüleimmel is rossz a kapcsolatom oda nem mehetek pihenni. Teljesen padlón vagyok. Nem hiszem hogy kihúzom a végéig. Valami jó tanács?
2009. jan. 28. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:

csakis az h magaddal s a babáddal foglalkozz, mindent próbálj kizárni, menj sétálni v bárhová csak kicsit kikapcsolj...

ha hamarabb jönne baba, de erre meg végképp ne gondolj, már nagyon nagyon jó eséllyel túléli, biztosan.

2009. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugalom, a babád a 26. betöltött hét után már abszolút esélyes a túlélésre a mai orvosi gyakorlat mellett. De, csatlakozva az előttem szólóhoz, ne gondolkodj ilyesmin, magaddal és a babáddal foglalkozz. Tudom, könnyű mondani, de ha ezen rágódsz állandóan, akkor csak ártasz mindkettőtöknek!
2009. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2009. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
23éves vagyok és ez az első terhességem
2009. jan. 28. 15:01
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért lényeges a korom?
2009. jan. 28. 15:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem kérj halasztást a vezetés vizsgára, ha lehet. Ha tudsz vegyél ki egy kis szabadságot, és menj pihenni valahova. Ha van rokon pl aki másik városban lakik, meglátogatni egy hétre, ahol kizárhatod a napi gondokat, és egy kicsit megnyugodhatsz. A babának elvileg azért olyan könnyen nem árt meg, ha az anya idegeskedik, de mindenképpen jót tenne egy kis stop most. Megfontolandó lenne, hogy esetleg háziorvos tanácsát kérni, hátha lassan otthon is maradhatnál, és nem kellene dolgozni, jobban ráhangolódhatnál a babára.
2009. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, én is csak tanácsolni tudom, hogy valami módját meg kell találnod, hogy ne stresszeld magad. Még a végén a babád nem érzi jól magát odabent és kijön hamarabb. Nem is tom lehet be kellene venned a körülötted lévőkre egy lesz...rom kapszulát és csak magaddal foglalkozni. A vezetés vizsga is hamar végetér, de ha tényleg nem tudsz koncentrálni, akkor halasz, nem kötelező azt most. 2 éved van befejezni, és az 5. rossz vizsga után újra kresz. Tehát, inkább told. A környezeted pedig próbáld kikapcsolni. Tudom, hogy nehéz, az anyagiak nálunk is rányomja a hangulatra a bélyeget (nekünk ugyan már kész a ház) de belül próbáltam mindig nyugodt és boldog maradni, hogy a baba is bent akarjon lenni :)

Kitartás!


37 hetes kismama

2009. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Van egy homeopátiás nyugtató, amit nyugodtan szedhetsz, segít az alvásban nem nyom agyon, vagyis nem tompít le de hatékony. Én is szedem egy ideje, mert kijött rajtan valami allergia és nem akartam Pipolfent szedni. Tényleg jó és még az éjszakai alvásban is segít az orvosom is azt mondta nyugodtan szedhetem. Az a neve, hogy Sedatif PC Próbáld ki, mert ez egy tarthatatlan állapot amiben vagy és nem tesz jót.

2009. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3.válaszoló vagyok. Csak azért kérdeztem a korod,mert olyan kis elhagyatottnak éreztem amit írtál. Mintha legalábbis 18-19lennél :) Bocsi!
2009. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!