Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet finoman lerázni a...

Hogy lehet finoman lerázni a "nem kért" segítséget mindenáron adni akaró anyóst?

Figyelt kérdés
Anyósom kitalálta, hogy miután megvan a babánk, idetelepszik hozzánk (szó szerint, a nap 24 órájára) minimum egy hétre "segíteni". Nagyon nagyvonalú gesztusnak tartottam ezt egészen addig, amíg, miután visszautasítottam, továbbra is erőszakosan ragaszkodott a dologhoz. Most már a sokadik "menetnél" tartunk, és Ő már gyakorlatilag hisztizik/érzelmileg zsarol stb., és eljutottam odáig, hogy szerintem Ő csak el akar szabadulni otthonról kicsit, és inkább ez van a dolog mögött. Egyébként 150 km-re lakunk Tőle kb., az Én szüleimmel egy városban, plusz a férjem itthon lesz két hétig Velünk, és nem érti meg, hogy nincs szükség arra, hogy ideköltözzön egy hétre Hozzánk. Mi a fenét csináljak Vele?
2009. jan. 28. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem lesz könnyű menet... Valószínűleg azért is akar mindenképp hozzátok menni, nehogy a te szüleid többet lehessenek az unokával. Talán segít, ha a párod is elmagyarázza neki, hogy nem kértek segítséget senkitől, egyik szülőtől se, ti ketten szeretnétek a baba gondját viselni a legelejétől. Egyébként tényleg felesleges, én az első pillanattól visszautasítottam minden segítséget, nem is volt rá szükség. Egyedül azt engedtem meg anyunak, hogy az első héten hozza az ebédet. Ezt sem azért, mert gond lett volna, hogy én főzzek, hanem jó volt, hogy csak a babára figyelhettem. Én itthon szültem, tehát egy pillanatot se voltunk kórházban, így az egy hét főzés valóban csak a baba egyhetes koráig tartott.
2009. jan. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet sztem, hogy semmiképpen nem kéne hagynod, hogy odatelepedjen hozzátok, mert az egy hétből félő, hogy 2-3-4 is lesz, mert az anyósok imádnak fontoskodni. meghívni azonban illik pár napra babanézőbe, aztán finoman érzékeltetni vele, hogy vége a látogatásnak, szeretnétek a saját életeteket élni. ezt el lehet neki finoman is magyarázni. ha így is megsértődik, hát akkor mgára vessen, a hiba nem benned lesz.
2009. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Már kezdtem azt hinni,hogy csak az én anyósom ilyen nyomulós,erőszakos.Nálunk is ez volt a helyzet egyszerüen nem lehetett vele megértetni hogy nincs rá szükség,nekem anyukám jött segiteni és ő is próbálta naki megmagyarázni,hogy ilyenkor a lányok az édesanyukat és a párjukat hívják segitségül és nem az anyóst!De sajnos az anyám sem jutott sokra,továbbra is csak nyomul és erőszakoskodik.Kitartás sokmindent mi sem tudtunk tenni,én már nem figyelek rá csak ha nagyon sokk már akkor kicsit erőteljesebben mondom hogy nem,de sajna nagyotthall és még ezt sem vesszi komolyan.
2009. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A legszörnyűbb az, hogy annyira sikerült kiakasztania a viselkedésével a férjemet is (a saját fiát), hogy Ő meg nem túl finoman le is építette, vagy legalábbis próbálta, mert ez sem segített 100%-osan. Természetesen a babanéző dolog rendben van, ezt már mondtam Neki, plusz azt is, hogy az Én szüleim sem fognak a nyakunkra járni minden nap, de egyszerűen, mintha a falnak beszélnék. Már attól rettegek, hogy képes lesz szó nélkül, szimplán megjelenni, annak ellenére, hogy kérjük, hogy ne tegye, akkor meg már hogyan küldjem el....
2009. jan. 28. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan utasítsd vissza!!!Isten ments,h rátok telepedjen!És az nagyon jó,h a férjed is melletted áll!!!Az érzelmi zsarolás pedig nagyon szánalmas dolog...ne hagyd magad,mert aztán teljesen rátok fog telepedni.Én nem hagynám magam,még olyan áron sem,h utána sértődés lesz a dologból.Majd megbékél...ez a te életed,a te kis családod!!!2 gyerekes anyuka
2009. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megjelenik szó nélkül, akkor biztosan van egy kis "flúgja". Akkor meg teljesen mindegy, a falnak is beszélhetsz, fogjátok meg, tegyétek be az autóba, és vigyétek vissza. De erre nem hiszem hogy sor kerül. Próbáld meg vele szép szóval, de határozottan megértetni: nem akarod, hogy jöjjön. Vállald fel a konfliktust, úgyis mindenért a meny a hibás.
2009. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hu,én totál megértelek! :( Sajnos az enyém egy házban lakik velünk..elöre félek..így is állandóan zaklat,már szó szerint!Èn is félek,mi lesz,már jó elöre megbeszéltem a férjemmel,hogy NYUGALMAT szeretnék!Csak hármasban szeretnék lenni a kis családommal,hisz nekünk is meg kell szoknunk sz új felállást!

Muszáj,hogy ezt megértsék!Meg kell gyözni öt-talán aférjednek sikerül csak,-hogy boldogulni fogtok,mert TI- Te,a Picike és a férjed- egy család vagytok!Max tegyétek hozzá,ha tényleg nem megy szóltok-csak,hogy megnyugodjon..

szorítok,hogy sikerüljön!!!! :)

2009. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnállak, hogy ilyen tolakodós az Anyósod! Ne hagyjátok, hogy odamenjen hozzátok, bármilyen áron, de ne! Valamit próbáljatok meg kitalálni, azt nem tudom mit!

Az én Anyósom nem is engedte meg a férjemnek, hogy egyáltalán itthon legyen velünk a kórház utáni első héten!!! Mert családi vállalkozásban dolgozunk egy cégnél és inkább átjött mindennap és próbált segíteni, de nem tudott, mert csak fusztrált a jelenléte, nem bírtam szoptatni, meg ha altatás volt akkor állandóan kiküldött majd ő addig én pihenjek! Persze pihenni meg nem tudtam, hisz sírt a baba. Aztán meg olyat is mondott, mert később értünk haza a gyerekorvostól, hogy be lehet hamarosan zárni a boltot, mert a bolt sosincs nyitva! Ekkor pattant a húr és elküldtem haza és azt mondtam, hogy majd szólunk, ha át kell jönni! Talán két napig próbálkozott, hogy jöjjön-e, de mindig le lett állítva! Most már csak mi visszük a lánykát, ha esetleg kell kicsit vigyázni rá, de egyre ritkább szerencsére!

Boldog babavárást kíván 8 hónapos anyuka!

Ha akarsz írhatsz a privát emailcímemre!

2009. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyi vendégágyatok van,de én azt mondtam anyósnak,hogy nem fog elférni,mert anyukám itt lesz 1 hétig (nem volt itt,ketten voltunk a férjemmel) + elmondtam neki,hogy én fáradtan nagyon udvariatlan és durva vagyok,egyedül anyu tud elviselni és kezelni. Én bevontam a férjemet is a menetbe,végül is az ő anyja...
2009. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ettől én is tartok, mert az én anyósom is egyre jobban nyomul, pedig még van vissza pár hetem.

Nekem a párom megígérte, hogy segít és csak egy szavamba kerül és leállítja...háááát, nem tudom, sikerül-e majd. Érdekes, hogy a saját anyám nem tolakszik, és a terhességem alatt is a távolból figyel rám és csak akkor ad tanácsot, meg akkor "szól bele", ha én kérem. Ez annyira sokat jelent nekem, mert biztonságérzetet ad és mellette egyfajta szabadságot, önállóságot.

Szóval én bízok a párom ígéretében. Amúgy meg is merem majd mondani neki(anyósnak), ha mindezek ellenére nem hagyja abba, de első körben a páromra bízom.

2009. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!