Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az 1 gyerek után járó családi...

Az 1 gyerek után járó családi adókedvezményt (10. 000 Ft) a magzat 91. napjától igénybe lehet venni 2011-től. Mi a menete?

Figyelt kérdés

Ma hallottam ezt. 25 hetes kismama vagyok.

Kitől kell igazolás?


2011. jan. 4. 18:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13.08-nak: igen, az általad emlitett juttatások mellé kapod te (vagy a nejed, vagy mindketten, ha egyikőtök nem tudja teljesen igénybe venni) a befizetendő adóból a 99.000 Ft kedvezményt. Hát hogy hogyan kell kérni, azt nem tudom sajnos, szerintem ma még senki se, de legalábbis a béresek még nem... de majd kiderül.
2011. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tegnap 21:54-nek, az elején belinkeltem az igénylő lapot, nézd meg, minden le van írva benne. Ezt kell a munkáltatóhoz leadni. Kicsit macerás, mert mindkét fél munkáltatójának le kell pecsételnie, hogy tudomásul veszi, hogy melyik fél (vagy a felek milyen arányban) veszi(k) igénybe az adókedvezményt. Magzat esetében kell orvosi igazolás, ezt - a kérvény végén található tájékoztató szerint - nem kérik csatolni, csak bemutatni, és aztán megőrizni elévülési időn belül (ez apeh dokumentumok esetében 10 év, gondolom ennél is).
2011. jan. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Uh, köszi, ezt észre se vettem! Máris nyomtatom...
2011. jan. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
en is terhes vagyok .erre anyomtatványra az összeghez mit kell beirni a havi felbontást(10000)?vagy az egészet a 62 ezer valamennyit?
2011. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagyjából 109 ezer forintos bruttó bérre van szükség ahhoz, hogy egy, 154 ezer forintra, hogy kettő és 487 ezer forintos bruttó jövedelemre ahhoz, hogy három gyerek esetében maradéktalanul fel lehessen használni a családi adózással járó kedvezményeket – számolta kis az origo.hu.
2011. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ird be egyzerűen, hogy egy gyerek (magzat) után kéred és kész. Tehát ne az a) sort, az összeget, hanem a b) sort, a darabszámot töltsd ki. Az a biztos...
2011. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!