Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babás kismamák, jártok...

Első babás kismamák, jártok felkészítő tanfolyamra, jógára, vagy légzéstechnikára, vagy ilyesmire? 29 hetes vagyok, ideje lenne elkezdeni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én felkészítőre tudatosan nem mentem,jógára szerettem volna,de drágának találtam,kismamatornára egyszer elmentem,de többet nem(komolytalannak éreztem).Inkább sokat sétáltam.A mozgás is megvolt,és jól is éreztem megem tőle.

2011. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Elsőnél rendszeresen jártam kismamatornára,mert sokat segített a hát- és derékfájásomon.Másodiknál is szeretnék,de ez már nehezebben lesz.
2011. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ezek szerint te már túl vagy a szülésen? És milyen volt?


Én is csak a házimunkában mozgom ki magam, és egy kis sétában, más nincs, mert vizsgaidőszak van, és többnyire ülök a fenekemen és tanulok. Mennék majd a 33. héttől kismama tornára ahol légzéstechnikát is tartanak, remélem akkor még nem lesz késő elkezdeni...

2011. jan. 5. 11:40
 4/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak írtam az előző válaszom.


Kedves második, nekem nem fáj semmim, teljesen jól vagyok, csak a szülés miatt izgulok már, nem tudom mivel kellene készülni, vagy kell-e egyáltalán? Pl. intimtorna? Vagy baba elsősegély tanfolyam? Voltatok ti ilyenen? Vagy majd a védőnő elmond mindent? jajjj...

2011. jan. 5. 11:43
 5/15 anonim ***** válasza:

Túl vagyok rajta igen:-)Már 4 hónapos a fiam.

Császáros szülés volt,úgyhogy túl sok mindent nem tudok róla mondani.A fájdalom elmúlt,a baba meg gyönyörű:-)

Szerintem biztosa nem késő elkezdeni.A vizsgákhoz meg sok sikert.További boldog babavárást kívánok neked.

2011. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És gratulálok Nektek!
2011. jan. 5. 11:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Még mindig első vagyok:-)

Én pont azért nem akartam felkészítőre járni,mert nem akartam "túlparázni" a szülést.Az ember magától is tudja,hogy a szülés fáj,nem kell,hogy elmagyarázzák.Nem kell,hogy elmagyarázzák,hogyan gondozd és hogyan legyél jó anya,mert magadtól is tudod.Ezenkívül van védőnőd és gyermekorvosod(remélhetőleg normális)akiktől mindent megtudsz.Elsősegélyre nem jártam,mert még a gimiben tanultam csecsemőgondozást,-elsősegélyt is,meg hát úgysem lesz rá szükség:-)

Tudom mondani könnyű,hogy ne izgulj,ne félj,de hidd el ha itt az idő,majd minden megy magától.

2011. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én jártam felkészítőre, amit a kórház szervezett, jó volt, mert meg lehetett nézni a szülőszobát, tanítottak légzéstechnikát, elmondták a legfontosabb babaápolási és szoptatási dolgokat. Jógára nem jutottam el mert nincs a közelemben, de kaptam az egyik barátnőmtől egy kismamajóga dvd-t azt csináltam itthon heti 1-2 szer. jót tett a derekamnak. Sajnos egyébként a légzéstechnikának nem sok hasznát vettem, mert olyan gyorsan jött a kasfiam, és olyan intenzívek voltak a fájások, hogy képtelen voltam másra koncentrálni
2011. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is a kórháznak a szülésfelkészítőjére jártam, és nem bántam meg. Nem kaptam annyira sok új infót, mindennek utánanéztem már a neten:), de nekem is jó volt körbejárni a szobákat, megbeszélni a szülésznővel a teendőket, megnyugtató volt és érdekes.

Jógára nem járok, kicsit lusta vagyok ehhez sajnos:)

Masszázsra akarok beiratkozni, mert mostanában annyira gyorsan fáradok és fáj a hátam.

2011. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 26 hetes kimami vagyok, és nem járok semmi ilyen helyre. Tornára azért nem, mert előtte sem tornáztam, ezért nem most a terhességem alatt fogom elkezdeni. Ti mennyit híztatok eddig? Én 8,5 kilót, most vagyok 67.
2011. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!