Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik tornáznak terhesség...

Akik tornáznak terhesség alatt, azok az első 3 hónapban is ugyan úgy tornáztak vagy akkor már visszafogtad a tempóból?

Figyelt kérdés
van olyan gyakorlat vagy izom amit kimondottan tilos terhelni, nem ajánlott végezni? Pl. hasazás, fekvőtámasz?
2011. okt. 18. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Hasizomgyakorlatokat nem szabad. És ha jól tudom ugrabugrálósat sem. Plusz olyat sem ami eséssel járhat.


Én a Légy bombajó kismama! c. DVD-t vettem meg. Napi 20 perc, bőven elég.

2011. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tesiszekra járok (csak ilyen kiegészítő képzésre) és mielőtt indult a suli előtte egy héttel derült ki hogy babás vagyok! :)


Aerobic és kézilabda órám van ebben a félévben, és a kövben már nincs is mozgásos így beleegyeztek!


Annyi hogy én is a tilos gyakorlatokat kihagytam!

Tilos hasazni, ugrálni!Amúgy mindent szabad!De vigyázz magadra/magatokra!Ha fárdsz pihenj, és ha kellemetlent érzel ahasadban akkor hagyd abba!


Én az elsővel veszélyeztetett voltam, de most nagyon jó hogy még most is futhatok minden nap!


JA a fekvőtámasz szabad (így karban is tudod valamennyire tartani a hasizmodat, mert uge hasazni tilos)!



22 hós kilány és 10 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hasizmot abbahagytam, az ugralos sem jo, bar en azt nem is csinaltam, inkabb futottam, de azt lassu tempoban megtartottam, inkabb tunt gyors setanak.

En sulyzos edzest is csinaltam, guggolast, kitorest 5-10 kiloval, utana is csinaltam, de csak 2 darab 1 v 2 kilos sulyzoval.

2011. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tornáztam főleg a legelején elég keményen, mert akkor még nem tudtam, hogy kismama vagyok, aztán amikor jöttek a drasztikus tünetek, ritkábbra és lazábbra vettem, mert nem is bírtam úgy. De ahogy elmúltak a rosszullétek, elkezdtem rendesen tornázni hetente kb 3-szor. Most 29. hétben vagyok, és még mindig tartom, hogy a heti 3-szori edzés meglegyen, ami lábsúllyal, súlyzóval, főleg hát, kar, comb, fenék gyakorlatokat jelent, és néha szobabiciklizem, meg futok a kisfiam után. Hasizmot egyáltalán nem csinálok, és arra figyelek, hogy a pulzusom ne legyen az egekben, kb 130-140 fölé ne menjen, mert akkor a baba oxigénellátásánál már baj lehet.
2011. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én most vagyok 39.hétben és még a mai napig tornázok.Taposógépen napi 20perc,és különböző nyujtó gyakorlatok nagyon jól esik.Csak ugy tornázz,hogy jól érezd magad töle.
2011. okt. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!