Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fél kg-os súlyzóval csinálhato...

Fél kg-os súlyzóval csinálhatok kar gyakorlatokat? Sajnos túlsúllyal kezdtem a terhességem, most, hogy letelt a 12 hét szeretnék minél többet tornázni, csak nem tudom mit szabad, mit nem.

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Járj el heti 2-3x úszni, mindennap gyalogolj egy órát és rendszeresen egyél keveset. Normál reggeli (amit kívánsz, akár édességet is, de azt csak reggel!!!) visszafogottabb és egészséges ebéd.. (sok zöldség, fehér hússal, hallal.. Ha húst eszel edd krumpli és rizs nélkül, ha azt kívánod edd zöldséggel. Desszertet hagyd ki! Uzsonázz valami könnyűt de laktatót, én gyakran egy szelet barna kenyeret ettem felvágottal, vajjal, zöldséggel.) és a vacsora 5-6-kor már nagyon-nagyon kímélő legyen... én pl. csak joghurtot, kefírt, zöldséget, gyümölcsöt ettem) Pár nap nehéz, utána nagyon jó lesz. Nagyon könnyűnek fogod magad érezni és ha változatosan így eszel, mindenből jut a babának, te pedig nem fogsz hízni! Én is túlsúllyal kezdtem, a 25 hétig nem híztam semmit!!! És szülés után 3 kilóval kevesebb voltam mit amikor teherbeestem. Persze nehogy fogyókúrázz!!! Azt nem szabad
2011. jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha viszont hajlamos vagy különböző fertőzésekre, én nem javasolnám az uszodát.A fél kg-os súlyzó oké, bár én is a táplálkozásra figyelnék jobban oda. Van, aki kocog és aerobikozik terhesség alatt, van, aki örül, hogy a napi teendőit ellátja. Ha a terhességed rendben van, mozogj, ahogy jólesik (tehát addig és úgy, amíg az még jólesik), de mindenféleképpen kérdezd meg a nődokidat is!
2011. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eddig is tornáztál?

Mert ha nem, akkor nagyon fokozatosan kezd el, mert lehet, hogy többet ártasz, mint használsz. Dokival egyeztess mindenképpen. Én pl. terhesség előtt pilatesre jártam, és van kismama pilates is, de nem engedte a dokim, hogy folytassam.

Úszást javasolt, csak hát nem tudok úszni. :)

2011. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!!! :) Úszáson én is gondolkozom, csak félek, hogy elkapok valamit... De eddig is tornáztam, spinningre jártam, de azt nem merem folytatni. Most a Rubint Réka tornát csinálom, az orvosom rábólintott.. De az úszást lehet, hogy megpróbálom és figyelek az étrendre is.
2011. jan. 5. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!