Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthon maradnátok a helyemben...

Otthon maradnátok a helyemben táppénzen iyen eredménnyel?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok. Tegnap az orvos azt mondta, hogy egy kicsit nyitva van a külső méhszájam, de értéket nem írt a kiskönyvembe. Annyit mondott, hogy kíméljem magam, és 3 hét múlva kontroll. Ti otthon maradnátok táppénzen, hogy feküdni tudjatok? Egyébként ülőmunkát végzek.
2011. jan. 6. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Nem.HA ülőmunkát végzel, szerintem felesleges. Nyilván a doki mondta volna, ha feküdni kell vele. Amúgy gondolom, otthon sem feküdnél, ha nem muszáj. És nem muszáj... Amíg tudsz, szerintem dolgozz, de persze a Te döntésed.
2011. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%

Dolgozhatsz még életedben eleget a kimélés azt jelenti hogy nyugi szóval a munka várhat.

Annyit nem ér hogy kapj még egy havi fizut de a babádnak baja legyen.


Most már amúgy is a készülődésé a főszerep nézegess olvasgass pihenj!

2011. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ne dolgozz. Ülésnél pont oda megy a testsúlyod, a pihenést nekem a doki - amikor még csak fennállt a veszélye, hogy nílik a méhszájam - úgy értelmezte, hogy vagy állok, vagy fekszem, ülés kizárva. Kérdezz rá még egyszer, hogy szerinte pontosan mit csinálhatsz, de szerintem az ülőmunka pont a legrosszabb... Főleg napi 8 órán át.
2011. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
Első vagyok. Hát csajok, engem is meggyőztetek! Kedves Kérdező, igazuk van, dolgozhatsz eleget, menj, pihenj, tervezgess... És vigyázz MAgatokra!
2011. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%
Ha komoly gond lenne, a doki szólt volna, hogy ne dolgozz. Az, hogy a külső kicsit kinyílt, magában még nem jelent emmit. Akár még túl is hordhatod a babát. Ne végezz megerőltető munkát, ne nagyon emelgess, ne cipekedj, ha teheted, ülve vasalj, pihenj, amikor csak tudsz. Amíg a doki nem ítél szigorú pihenésre, nem kell bepánikolni :) persze, még akkor sem :))
2011. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%
Ja... én ezeket azután írom, hogy a 20. héten már 2100-as volt az eredményem... a dokim semmitől se tiltott el. Ő is több pihit javasolt, de engedett tovább dolgozni. Mivel ő látott téged, ő ismer, tudja az eddigi dolgaidat, mindenképpen az ő véleménye a mérvadó. Kérdezd őt!
2011. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
17%
nekem az egészség fontosabb a pénznél. Én a 3. hónaptól voltam táppénzen,mert fertőséügyileg veszélyes volt a munkahelyem(ovi).De ha nem ilyen m.helyem lett volna,akkor se dolgoztam volna tovább,inkább élveztem a kismamaság kötetlen csodás időszakát s ami a legfontosabb,bármikor pihenhettem-a kisbabám érdekében.
2011. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

Nekem a 25. héttől 2100 és FEKVÉSRE, pihenésre ítélt az orvos!

Maradj otthon!!!!

Első baba?

2011. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
24. héttől 1 cm-re rövidült a méhnyak (a méhszáj nem volt nyitva) és az ülőmunkát azonnal abba kellett hagynom.
2011. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Igazság szerint ma is találkozom a dokival egy beutaló miatt. Rákérdezek újra, hogy mit javasol. Én nem tudok ilyen számokat, hogy mennyire vagyok nyitva, mert a doki nem írt bele ilyet a kiskönyvembe. Csak annyit mondott, hogy kicsit nyitva van a külső méhszáj. Többen mondták, hogy ne aggódjak emiatt, dehát folyton ezen jár az eszem. Még legalább 15 hétig nem szabad megszületnie a babának. Most örökkévalóságnak tűnik ez az idő... Ráadásul néha érzek szúrkálást a méhemben, és egyből arra gondolok, hogy baj lehet-e. Meg fogok hülyülni.
2011. jan. 6. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!