Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ultrahangnak higgyek vagy...

Az ultrahangnak higgyek vagy a mensim óta eltelt idönek?

Figyelt kérdés
Az utolsó fog. Gátló tabit júli.18. -án vettem be, a mensim 22. -én meg is jött. Nem szedtem tovább a gyógyszert mert pihentetni akartam 1-2hónapig. Addig hüvelykrémmel védekeztünk.9hetes korában kiderült hogy Babám lesz. Jelenleg a mensim óta 22hét telt el tegnapig. A Picúrkám az uh szerint viszont 24hetes. Hogy lehet ez? Lehet hogy gyógyszerszedés mellett lettem terhes és még 1szer meg is jött?A 12hetes uh-t okt20. -án csinálták akkor állítólag 13hét 4napos volt, pedig a mensim óta 11hét 5nap telt el. Mennyire pontos az uh? Melyik számolásnak higgyek? Tudom hogy nem lehet napra pontosan megállapítani de ez azért elég sok különbség, ráadásul ápr.29re írtak ki, ami 37hét a mensimtöl. Eléggé belekeveredtem, de szeretném tudni. Ha valaki tud vmi okosat nagyon megköszönném ha írna.
2011. jan. 6. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ultrahang csak hozzávetőleges értékeket mutat. Nekem mindig két héttel kisebb volt, mint az utolsó mensi óta eltelt idő. Egyébként az lehet, hogy ciklus közepén terhes lettél, még gyógyszer mellett, és pont a gyógyszer miatt még egyszer megjött. Nem volt más az utolsó vérzés? rövidebb, kevesebb...?
2011. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sok függ attól is hogy mekkora baba lesz. én már három gyereket szültem, mind a három jó nagy baba volt (4 kiló föllötiek) és általában nekem is 2 héttel nagyobbakat mutatott. a doki bácsi mindig azt mondta, hogy nem lehet pontosan kiszámolni, bőven lehet hogy még túl is hordod. amúgy meg a 35-36 hétre úgyis össze kell készíteni mindent, hogy ha futni kell akkor lehesse. ne aggódj a babád tudni fogja mikor kell kijönnie:)
2011. jan. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Koromnál fogva igen komolyan részt vettem Down kór szűréseken (vérvételek, uh-ok), akkor magyarázták el, hogy kb. az I. trimeszterig a babák egyformán fejlődnek (kellene). Ha ekkor uh vagy véreredmény (biometriai adatok) nagyobbnak/kisebbnek láttatják a babát, akkor lehet másképp számolni a mens. idejétől. Utána már nem számít, ha esetleg a tizen-, huszonvalahanyadik héten nagyobbnak látják (lehet genetika...), ha kisebb, akkor érdemes nézni, hogy esetlen nem igazán jók a körülmények, netán szintén genetika.
2011. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszokat.Próbálok visszaemlékezni hogy mennyire volt meg,de nem semmi különös nem jut eszembe.Csak annyit írtam be a naptáramba hogy megjött.Végülis tényleg az a lényeg hogy makk egézséges a Babuci,ma voltunk dokinál,levette megint a hvt-t,meg megnézte uh-n is,töle is megkérdeztem,azt mondta lehetséges hogy az utsó mensi csak úgy volt de mást nem mondott.Szépen fejlödik,nagyon virgonc,én meg boldog vagyok és idáig nagyon szerencsés.Minden jót kivánok Nektek is Csajok
2011. jan. 7. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!