Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik ti hogyan vásároltato...

Kismamik ti hogyan vásároltatok/vásároltok a babának? Illetve mi a tapasztalatuk az anyukáknak?

Figyelt kérdés

Állandó kérdés,de számomra egyáltalán nem világos.Ki ezt mondja ki azt.Én első babámat várom és vásárolgattam neki néhány dolgot.szerintem mindenből csak annyit ami kell.Pl 56-os bady hosszú és rövid újjú 5-5 db-ot,kis rugi 4-5 db...stb

Szerintetek ez sok vagy kevés?

Az igazság az,hogy nem szeretnék állandóan mosni sem és ahogy hallottam lesz olyan nap amikor többször is öltöztetnem kell.

Vélemény?


30+2 hetes kismama


2011. jan. 7. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se akartam mosni 11 r. ú.

4 h. ú bodyt és 11 rugit vettem 56-62 méretben fele felét.


Igy volt a hét mindennapjára és még váltásnak is ha leette v. pelus táskába vinni tartaléknak.


Nem volt mind új sőt turiztam meg tesco-s is volt - éjjelre pizsama.-

később ha már kúszik 7 nadrág 8 felső és 3 harisnya minden másból kettő db- - kocsikabát, sapka, stb-

2011. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 56-os rugiból 8 darab volt, de állandóan össze-vissza folyt a pisi és a kaki, így volt, hogy naponta 3x cseréltünk ruhát. Ami azt jelentette, hogy nagyjából 2 naponta mostunk, hogy még időben meg is száradjon...

Sokan mondták, hogy nekik elég 4 db rugi is, nos nekünk nem, én nem akartam volna naponta mosni...

Bodyból jó sok volt, mert örököltünk egy csomót, de szerintem abból is kell legalább 8 db.

Később már jobb a helyzet, most 3 hónapos a kislányom, és szerencsére már nincs annyi kifolyt kaki és nem kell annyiszor átöltöztetni.

2011. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sok ruhácskát veszek.5-6 body,3-4 rugdalózó.Ha megszületik,és tudni fogom a méreteit,akkor majd rendelek neki többet,hogy ha szükséges lesz.
2011. jan. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szerezz még rugit, nem kell új, vegyél börzén, vagy ilysemi, cserének jó bármilyen.
2011. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vettem én is 62 ruhát is,illetve abból a méretből kaptam is néhányat.Vettem neki turiban néhány kisnadrágot is,gondoltam idebentre az is elég egy badyval.És van 2 db újjatlan rugim is.Ezek mind 56-os méretek.Kocsikabátot egy vastagabbat vettem neki(62),mivel áprilisban már nem akarok overált adni rá.És van néhány kis pulcsink is 56-os,ilyen "kimenős".
2011. jan. 7. 13:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez egy hasznos kérdés nekem:) Eddig nem is gondolkodtam ezen, én sem akarok mosni. Én sok ruhát vettem, 56-os bodyból van vagy 8-10 db, rugiból elég sok 68-os méretig. Eddig Brendonban vásároltam, de egy body 1200 forintnál kezdődik, vagy csak nem találtam olcsóbbat. Ma megyünk a Tescoba, állitólag ott vannak olcsón ruhák, veszek még szerintem. Csak attól félek, mi van, ha az 56-os pici lesz...:)
2011. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Van egy rossz hírem lányok.Kénytelenek lesztek minden nap mosni ha nem akarjátok ,hogy a kaki beleszáradjon a ruciba.Ugyan le lehet áztatni de a baba kakinak még vízben is igen átható szaga van.Harmadik babámat várom és tapasztalatból beszélek.


30 hkm

2011. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Újszülöttnek is? A pelenka nem védi meg a ruhát? Bocs, én még tapasztalatlan vagyok ilyen téren:)
2011. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sok bodynk és sok rugink volt az első hetekben.Olyan 20-20 db kb.,de én mind turiztam.Rengeteg newborn 56-os méretű babaruhához jutsz a turiban,mert azt növik ki leghamarabb és van ami nem is kerül rá a babára.De jó,ha több van,mint kevesebb.A mosás miatt is.Ezenkívül volt 1-2 évszaknak megfelelő kiegészítője,kissapka,kardigán,overall,stb.
2011. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A kaki kifolyhat a pelusból,anyatejes,híg.De nekem Ariel Professionel folteltávolítóval minden kijött!Csak benedvesítettem a foltot,öntöttem rá Arielből,bedobáltam a gépbe és kész.Mondjuk az én babám bőre bírta,sose volt baja tőle,de miért is lett volna,hisz nem marad a ruhában.
2011. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!