Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtétek el a vásárlást...

Mikor kezdtétek el a vásárlást és hogyan vásároltatok?

Figyelt kérdés

A hogyan alatt azt értem, hogy fontossági sorrendben vagy épp ha akciós volt valami vagy megtetszett vagy ilyesmi.

Most vagyunk a 20-as hetek elején, nagyjából már összeálltak a gondolatok a fejemben, hogy miből mennyit. De első babások vagyunk és nem vagyok biztos magamban.

Elsősorban olyan kismamák válaszaira számítok, akik nem örököltek/kaptak sok mindent. Ugyanis úgy néz ki mi nem vagyunk olyan szerencsések, hogy ezt-azt megörököljük, így mindent magunknak kell megvenni.


2011. ápr. 11. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi alig kaptunk valamit.

első babával.


én anno úgy kezdtem hogy 20. hétre raktam össze a listát és ami akciós volt azt megvettem.

ruhákat folyamatosan vettünk, a nagyobb dolgokat meg amikor pénz volt rá és szintén próbáltunk akciókat kifogni- kiságy-


már 8 hetesen is vettem ezt-azt és a legvégén is.

2011. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem bántásból vagy sajnálatból írtam ki azt, hogy aki örökölt/kölcsönkapott az ne írjon. Csak most ha leírja valaki, hogy "nekem már 20 hetesen meg volt minden, mert kaptam", azzal én nem vagyok előrébb.

Az egész, első babás, lévén arra irányulna, hogy mivel érdemes kezdeni, ha nem akarok nagy kiadásokat? Vagy igazából mindegy?

2011. ápr. 11. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi csak pár ruhát kaptunk de inkább nagyobb méretben.


Nálunk 10-12 hét a bútorok és babakocsik rendelése (németország) így idöben el kellett kezdeni nézelödni és kb a 25-ik héten minden nagyobb dolgot megvenni. mi egyhelyen vettük a bútort és a babkocsit egy akciós napon.


aztán a többit szép lassan ahogy jött. ha valamit láttam hogy tetszik, vagy olcsobb volt stb... szerintem ha látsz egy szép ruhát, vagy valami praktikusat akkor vedd meg, így nem egyszerre terheli a pénztárcádat.

menjetek el több baba boltban nézzétek meg a kínáltatot, majd nézz körül neten is és ha van akció akár most is megveheted.


én sokmindent úgy rendeltem netröl.

2011. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a 30. hét után kezdtünk el vásárolni, de akkor már tudtuk, hogy mit honnan akarunk. Persze néhány ruhát megvettünk előbb, mert akciósak voltak és tetszettek. Amit viszont nem érdemes előre megvenni - legalábbis nálunk igy jött be - mellszivó, cumisüveg, sterilizáló és a babakocsit is csak akkor vettük meg, amikor már aktuális volt, hogy kimenjünk sétálni. Persze előre kinéztük és Apa elment és megvette, mikor akciós volt. Érdemes egyébként a vaterán vagy a teszveszen körülnézni. Mi onnan vettük a mellszvót, mikor kiderült, hogy kell, onnan van a Maxi Cosi autós hordozónk, a Fisher Price pihenőszékünk. Mind tökéletes állapotú és fele annyiba került, mint újonnan. Remélem kicsit tudtam segiteni:o)
2011. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi kb a 16.héttől kezdtük el.Apróbb dolgokkal.20 hetesen vettük meg a babakocsit kiságyat.Utána többi dolgot is mikor mit láttunk jó áron.Matrac,ágynemű,cumi,mellszivó,pelenkázó,pelenkázó lap.stb..

Mosat vagyok a 30.hétben és már majdnem minden megvan:)

2011. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi a babakocsit a 8. hónapban vettük meg. A kiságyat előbb valamivel.

Ruhákat, textilpelenkát, fürdőkádat fokozatosan, folyamatosan, mikor hol jártunk. A 7. hónaptól kezdve vásároltam rugdalózókat, body-kat.

2011. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 16 hetes kismama vagyok de már van egy pár dolog amit megvettünk.Pl babatakarók, lepedő, ágynemű,hajkefe.Inkább ilyen dolgokat vettünk először mert még nem tudjuk, hogy mi is lesz.Ha meg megtudjuk akkor könnyű dolgom lesz ugyanis lányruhákat tudunk kapni, ha meg fiú akkor meg hát elkezdünk vásárolgatni.Babakocsi, kiságy és babahordozót örököltünk tuti állapotban de az interneten tök jó cuccok vannak fillérekért.Jó vásárlást:-)
2011. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!