Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kez zsibbadas normalis terhess...

Kez zsibbadas normalis terhesseg alatt, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
37 hetesen elkezdett zsibbadni a kezfejem ejszaka, akarmilyen helyzetbe rakom par perc mulva elzsibbad. Mas is volt igy vele?
2011. jan. 8. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem elképzelhetetlen, hogy a hátgerincedtől. Ugyanis egyre nagyobb terhet cipelsz, ami a hátgerincedet is megterhelheti, A hátgerinc és a karok közötti működéshez szoross az együttműködés.
2011. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos. Kiderült carpal-tunnel szindróma, magyarul alagút-szindróma. Keress rá. Kismamák, cukorbetegek és pajzsmirigybetegek körében gyakori. :(
2011. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Utánakerestem a neten és azt írják a cikkek, hogy a várandósok fele küzd ilyen problémával, mindenkinek pajzsmirigy vagy cukorbetegsége lenne? Igazából pajzsmirigyet gondoltam nem árt leellenőrizni és úgy 1,5 hónapja csináltattam vérvételt, jó lett az eredmény. Cukrot utoljára a héten nézettem meg, étkezés után 1 órával 5,2 lett, ami szintén jó eredmény.

Ezt találtam:

A kézzsibbadásnak több oka lehet:

•A baba elnyom valamilyen ideget odabent.

•A vizesedés nyom el valamilyen ideget, illetve teszi érzéketlenebbé a kezet (vagy a lábat).

•Hormonális okok.

Szerintem nálam a vizesedés okozza, eléggé vizesedik a lábam pár napja, mert nagyon sokat takarítottam, ha sokat járkálok, akkor bevizesedem. Lehet, összefügg a kettő vagyis remélem. Eléggé ijesztő, amit írtál, nem hiszem, hogy csak ezek a betegségek válthatják ki.

2011. jan. 8. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy csak cukorbetegeknél és pajzsmirigyeseknél van ez a betegség, kismamáknál is gyakori sajnos (hormonális okok miatt), de a legtöbb esetben szülés után megszűnik. Reméljük, nálad is így lesz. Nem akartalak semmiképp sem megijeszteni, de ha szülés után egy kis idővel sem fog elmúlni, akkor jobb kivizsgáltatni. Kitartás! Könnyű szülést és sok boldogságot kívánok a babóhoz! :)
2011. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Remélem, csak a vizesedés okozza, mert pár napja elég durva:)
2011. jan. 8. 21:49
 6/7 Orchidea001 ***** válasza:
Nekem kb35 héttől kezdődött éjszaka . Állandóan zsibbadt a kezem a doki azt mondta alltalaban a vegefele szokott lenni. Biztosan nyom blog a baba. Én a 37. Heten szültem , de ne izgulj ez normális csak kellemetlen.
2011. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi! Szerencsere most par napja teljesen elmult a zsibbadas.
2011. jan. 11. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!