Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy elvetéltem?Eddig...

Lehet, hogy elvetéltem?Eddig mindig azt hittem, hogy a vetélés hatalmas vérzéssel jár és az ember lánya kórházban köt ki.

Figyelt kérdés

Lehet butának tűnik a kérdés, de tényleg nem tudom mire gondoljak.

Eddig mindig azt hittem, hogy a vetélés hatalmas vérzéssel jár és az ember lánya kórházban köt ki.

Aztán ahogy itt olvasom a hozzászólásokat, hogy csak egy kis vérzés volt és máris ott a baj.

Ekkor kezdtem el gondolkozni. Tavaly 2 mestruácijeleó között volt egy vérzésem (4 éve szedek fogamzásgátlót és sosem volt ilyen), hatalmas görcsök között. Akkor nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Viszont lehet hogy vetélés volt?

Tudom hogy nagyon hülye a kérdés, de létezik az, hogy fogamzásgátló mellett teherbe estem majd el is ment a baba szinte észrevétlenül?


Ne kövezzetek meg, tényleg érdekel a dolog.


2009. jan. 30. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetesen vetéltem el enyhén véreztem majd jöttek a görcsök amik egyre erősebbek voltak a vérzés mennyisége is több lett nem ömlött belőlem csak úgy jött mint egy erősebb mensi idején meg 2 nagyobb darab is kijött majd a görcsök kezdtek múlni és a vérzés ismét nagyon gyenge volt sokat nem szenvedtem mert ez össz 30 perc volt az első pár csepp vér után persze én egyből kórházba mentem utána szinte teljesen kiürült a méhem de azért kitisztítottak meg szurit kaptam mivel rh- vagyok
2009. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megindult a vetélés, de végül műszeresen fejezték be. Nálam nagy görcsökkel járt, ami tényleg nagyon fájt és szó szerint ömlött belőlem a vér. Persze nekem 7 hetesen volt, korai terhességnél, lehet nincsenek ekkora görcsök...
2009. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Viszont ami nekem még mindig kérdés, hogy létezik-e hogy fogamzásgátló ellenére teherbe estem és el is vetéltem?


Nekem túl sok a dologban a "ha".. persze így 1 évvel a dolog után... vagy esetleg a nőgyógyász meg tudja állapítani, hogy volt-e valami?

2009. jan. 30. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Én kétszer vetéltem el, az elsőnél csak egy kis vérezgetés volt, semmi görcs, csak az uh-n derült ki, ohgy már nincs meg. A második az rosszabb volt, mert egész nap görcsöltem, mire estére kijött belőlem, persze rögtön utána kapartak. Szóval különböző módon elvetélhetsz.
2009. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már nem tudja megállapítani! Olyan pedig már sok esetben előfordult hogy valaki gyógyszer mellett esett teherbe. Lehet nálad is ez történt de nem tapadt meg rendesen és mensivel ürült is a szervezetből. Ez szinte minden nővel előfordulhat élete során párszor, úgy hogy észre sem veszi. De szerintem emiatt már ne aggódj, ettől még lehet babád simán , ha esetleg emiatt foglakoztat a kérdés!
2009. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Az utolsó válasz kicsit megnyugtatott.

Sajnos már megtudni sosem fogom, de jó érzés azt hinni, ha csak néhány hétig vagy napig de egy kis élet anyukája voltam.

Igazából tinikorom óta sosem volt rendszeres a vérzésem és régebben a nőgyógyászom azzal riogatott,hogy majd sosem lehet gyerekem a hormonproblémák miatt.

Én már nagyon szeretnék gyereket, csak sajnos egyenlőre még nincs apajelölt. (igaz 24 éves vagyok csak szóval időm még van bőven)

Köszönöm még1szer!

2009. jan. 30. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj!

nekem is világ életemben rendszertelen volt a mensim, pontos sosem volt, 3 havonta jött meg, fél évig nem jött meg, stb.

És most 8 hetes kismama vagyok! 1 év próbálkozás után, amikor szintén alig volt peteérésem!

Anyukám ugyanilyen volt anno, négyen vagyunk tesók!

Olyan nődoki, aki nem támogat, hanem riogat, az nem neked való, keress majd másikat! Engem támogatott az enyém, elhitette, hogy ha valaha már mensiztem, akkor én is képes vagyok rá! És igaza lett!

Fel a fejjel, lehet babaád!

Üdv, egy 24 éves, 8 hetes kismama

2009. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én vérzésem soha nem volt rendszeres. Még a rendszertelen is enyhe fogalom rá. Gyógyszer abbahagyása után 3 hónapig védekeztünk a párommal, aztán elsőre sikerült összehozni a picurt. Botond 4 hónapos múlt, de még nem menstruáltam szülés óta. Igaz, nem is hiányzik. :-)

2009. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem rég vetéltem el.

Eleinte kevés vér volt, majd két napra rá sokkal több ( mint mensi első napján) és amikor egyre jobban véreztem akkor eljezdtem iszonyuan görcsölni ( rosszabb volt, mint a mensi görcs) éreztem hogy wc- nem kell( bocsi de ezt leírom) és erre kijött valami darab a hűvelyemből , abban a pillanatban elmúlt a görcs,pedig már nagyon fájt.

Majd kiderűlt, hogy konkrét vetélésem volt,műtét nem kellett,mert magától kiűrűlt. 5 hetes voltam.

2016. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!