Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági vizsgálatot terhesség...

Apasági vizsgálatot terhesség alatt is ellehet végeztetni? Az interneten számos weboldalon olvastam róla, hogy igen de szeretnék megkérdezni másokat is erről!

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Hol olvastál ilyet, mert én azt találtam mindenhol, hogy csak akkor, ha egyébként más okból magzatvízmintát kell venni, akkor abból meg lehet állapítani, de csak ezért (apasági vizsgálat miatt) nem vesznek a vetélés kockázata miatt.
2011. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt Érdeklődő!


A DNS alapon végzett apasági vizsgálatnál az életkor nem módosítja az eredményt - ezért tudjuk elvégezni az apasági vizsgálatot már a terhesség alatt is, ha chorion boholy bipsziával, vagy amniocentézissel magzati mintavételre kerül sor. Agyermek DNS szerkezete a megtermékenyülés pillanatában alakul ki, és attól kezdve gyakorlatilag változatlan.

Én ezt találtam ... Nagyon bízom benne, hogy lehetséges!

2011. jan. 11. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelt ez a dolog és nagyon sok helyen utánanéztem, de én úgy értelmeztem, hogy csak akkor csinálják meg, ha más okból kell egyébként is mintát venni. Tehát csak azért, mert egy kismama szeretne terhesen apasági vizsgálatot, nem vesznek mintát. De ha találsz olyan helyet ahol megcsinálják, akkor sem biztos, hogy megéri kockáztatni, hogy esetleg elvetélsz.
2011. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gond lenne ha privátban írnám le hogy mi a helyzet?
2011. jan. 11. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, még egy órácskát gép előtt vagyok!
2011. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ugy értelmezem,hogy csak akkor csinálj meg ha más okból kerül sor a mintavételre!
2011. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
54%
Többek között születés előtti apasági vizsgálatok végzésével is foglalkozunk. A vizsgálatot elvileg a fogamzás pillanatától el lehetne végezni, mert a magzat DNS állománya attól a pillanattól nem változik. A magzattal azonos DNS tartalmú sejtekből áll a magzatburok, illetve a méhlepény is, és ezekből lehet mintát venni: amniocentézissel (a magzati folyadékból vesznek ilyenkor mintát), vagy a méhlepény tapadásánál annak bolyhaiból vesznek biopsziát - ez a chorion-boholy mintavétel. Mivel azonban ezek a beavatkozások igen kis mértékben ugyan, de veszélyeztethetik a magzatot, a terhességet és/vagy az anyát, ezért csak akkor végzik el, ha orvosi indoka van - például orvosgenetikai vizsgálatot kell végezni, mert a terhes életkora (35 éves, vagy idősebb), vagy családi, esetleg korábbi terhességi kórtörténete indokolja ezt. Önmagában, az apasági vizsgálat elvégzése céljából a mintavételi beavatkozást nem fogják elvégezni. E miatt igen gyakran a születés után közvetlenül levett mintákból dolgozunk - így is elkészül a vizsgálat a gyermek 10-15 napos korára, és a szükséges adminisztratív intézkedések még határidőn belül lebonyolíthatók.
2011. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az utolsó válaszolótól kérdezném, mi a folyamata a vizsgálatnak. Leveszik a mintát a babától szülés előtt/után és hogyan tovább? Illetve kik Önök, akik többek között ezzel is foglalkoznak?
2011. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!