Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Patau-szindróma miatt kellett...

Tigress kérdése:

Patau-szindróma miatt kellett elvetetnem a születendő gyermekemet. Mik az esélyeim a következő terhességre, illetve a következő magzat egészséges fagnására?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom, ez borzasztó!

Ritka kromoszóma rendellenesség és remélem a következő babáddal minden rendben lessz!

Biztos csinálnak(csináltass) majd krom. vizsgálatot nálad és a párodnál is! Szerintem fontos lenne!

2011. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon sajnálom, hogy ez történik veletek, kitartást és sok erőt kívánok nektek!


A kérdésre: a Patau ugyanúgy kromoszóma rendellenesség, mint a down, vagy az edwards, jó esélyed van arra, hotgy a következő babád tökéletesen egészséges lesz! Sajnos ezeknek a betegségeknek az előfordulása nem köthető valami bajhoz, így ez csak véletlenül adódott így!

A következő terhességed biztosan problémamentes lesz!

2011. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom, ami veled történt.Egyik ismerősömnél szintén ez volt a gond. A következő terhességénél viszont minden rendben volt és azóta van egy csodálatos egészséges kislánya.

2011. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Mondjuk arra még szeretnék hallani válaszokat, hogy mennyi idő után szabad újra teherbeesni, vagy mennyi időt kell várni, amíg újra próbálkozhatunk a gyerekvállalással?

2011. jan. 13. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
szia.mi okt.13án vesztettük el patau szindrómás,21hetes kislányunkat.nekünk 3 hónapot mondott a doki,hogy próbálkozhatunk.ha van kedved,beszélgethetnénk.írj privit
2011. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Én egy 13q trisomás Pataus kislány anyukája vagyok, a lányom 6 éves és egy orvosi csoda a jelenlegi állapota. Második kislányommal amikor terhes lettem ajánlották az amniocentézist, amit meg is csináltattam (bármikor újra megcsináltatnám), bár mondták kevés az esélye annak, hogy ő is beteg legyen. 8 hónapja egy egészséges kislánynak adtam életet. Tudom, hogy ha a harmadik babát bevállalnánk akkor is amniocentézist csináltatnék, mivel az tényleg 100%-os biztonsággal megállapítja, hogy a gyermek egészséges e vagy sem. Engem és a férjemet is megvizsgáltak nekünk semmi bajunk , de mivel az ördög sosem alszik és volt már példa arra hogy Pataus gyermek után újra Pataus lett(bár nagyon-nagyon ritka)én a saját magam megnyugtatására az amniocentézisben bízom. Kívánom hogy mihamarabb egészséges babátok legyen. Tudom, ha annak idején választhattam volna én is elvetettem volna, bár imádom a nagylányomat, de egész más életet képzel el magának az ember. Most viszont annak örülök amit kaptam és nemsírok azért, hogy miért nem egészséges.... Az életet már egész másként nézem és örülök minden olyan pillanatnak amit vele tölthetek.... Kívánok Nektek minden jót :)

2012. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!