Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismama vagyok....

16 hetes kismama vagyok. Napok óta székrekedésem van. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az ingerrel nincs gond, viszont iszonyatos szorulás kínoz,a székletem bogyószerű. Több rostot és gyümölcsöt nem kívánok, hallottam a lenmagról és efféle dolgokról,nekem konkrétum,praktika kellene...
2011. jan. 12. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Leforditom, amit a konyvem ir:

- egyel rostokban gazdag eteleket, mint zabpehely, gyumolcs, zoldseg. nehany nonel bevalt a popcorn is, de csakis a termeszetes, ami nincs megsozva/vajazva. a tul sok rostban gazdag etel azonban puffadast okozhat, ugyhogy a legjobb, ha ezt mindenki maganak tapasztalja ki, hogy mennyi az eleg.

- igyal sok-sok folyadekot

- egyel aszalt szilvat, vagy igyal szilvalevet

- mozogj sokat, a mozgas aktivabba teszi a belmozgast


remelem segitettem. nekem is volt ilyen bajom, mara mar hala istennek elmult - de az elso 3 honapban kitartott...

18+4hkm

2011. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat. Az a baj, h kb. 4 féle gyümölcsöt szeretek, abból 2 fogja a hasat. Tejet sem fogyasztok,csak kakaóként. Igazából túl válogatós vagyok. De sokat iszok, és a mozgással sincs baj. Valamit ki kell találnom...
2011. jan. 12. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a homeopátiás Sepia officinalis 9 CH-val oldottam meg. Reggelenkét 5 golyót , míg volt a tubusban, majd kb 1-1 1/2 hét szünet után újra. Jó a májfoltokra is.
2011. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

En a Laveolac sziruppal probalkoztam, de semmi hatasa nem volt. Viszont amikor elkezdtem rostos gyumolcsleveket inni napi 1,5-2 litert ,akkor megszunt a szekrekedes. Most egy hete asvanyvizre valtottam, mert kerulnom kell a cukros uditoket es visszatert a problema.


18km

2011. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Én is inkább vizet iszom. Patikaszert nem ajánlják, mert alhasi görcsöt okoz. Most várok egy ismerőstől homeopátiás szerre tippet.Remélem mielőbb megoldódik.
2011. jan. 12. 18:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt írod, a kakaót szereted.... hát a megoldás tejbezabi....

Sok helyen, pl Spar lehet kapni zabpelyhet. Asszem 200ft körül. Van apró és van nagyszemű. Nagyszeműt vegyél. Egy bögrében felmelegítesz tejet, teszel bele édesítőt vagy cukrot, amit szoktál, és a meleg tejbe beáztatod a zabpelyhet. Aztán 10-15percig lefedve állni hagyod, majd ismét melegítesz rajta.

Utána már megpuhul. Tehetsz bele kakaót, fahéjat, vaníliát, de akár tejfölt, baracklekvárt is.

Ja, így mikróban kell elkészíteni.


Ha tűzhelyen szeretnéd, akkor ugyanúgy, mint a tejberizst!


Inkább este edd meg, reggelre hatni fog.

Én iszonyat sokat küzdöttem vele, és ez használt.

2011. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TKI Ibolya ***** válasza:

Én minden reggel 3-4 szem aszalt szilvával és langyos citromos vízzel kezdem a napot. Nekem bevált!

Lehet a patikákban kapni bio-rostot azt is szedheted akár napi 3x2 is.Én is szedtem nekem az is bevált!

A dokim még azt is ajánlotta,hogy igyak tejes kávét és egyek hozzá lekváros kenyeret.Lehet koffein mentes kávéval is.Egy darabig ez is jó volt.


30 hkm

2011. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. Asszem a zabpehellyel nem lesz gond, az a baj,h nem vagyok gyümölcspárti. Csak annyit eszem, amit muszáj. A szilvát egyáltalán nem szeretem, sajnos a gyümileveket sem. Kávé elő van irva, mert alacsony a vérnyomásom. Most várok egy homeopátiás készítményt, remélem beválik. És köszi mindenkinek, aki válaszolt!
2011. jan. 13. 12:55
 9/9 Nikolett85 ***** válasza:
En 18.hetes vagyok es sokszor van ilyen problemam, de rajottem nekem mi segit, lehet neked is bevalik: baracklekvaros piritos egy pohar tejjel vacsorara vagy vacsora utan! Probald ki!
2011. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!