Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes beadatni a H1N1...

Érdemes beadatni a H1N1 oltást? Ti beadatjátok?

Figyelt kérdés
Én 14 hetes terhes vagyok és most mondta a védőnő hogy ingyenesen be lehet adatni.Én félek ettől az oltástól,nem azért mert fáj hanem azért hogy épp az oltástól lesz valami bajom.
2011. jan. 12. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Éppen ezen dilemmázok.

Terhesség előtt oltattam magam,most 3 hós a kicsim,gondolkodom az újabb oltáson.

Egyébként oltás után 2 nappal lebetegedtünk,2 hétre.......

38-39 fokos láz,torokfájás,köhögés,orrfolyás..........hát nem tudom.

2011. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én annó beoltattam magam, mikor sorra hallotta a kismamás rémhíreket a tv-ben. Férjem beoltatta magát, a ránk való tekintettel, de az akkor 1,5 fiam nem kapott oltást. Én 5 hós kismama voltam mikor beoltattam magam. "Egészséges" 4,5 kg-s kisfiút szültem. Igaz, egyéb más gondok miatt 2 hét intenzív osztály volt..
2011. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16 hetes kismama vagyok, én nem oltatok! Egészségügyi dolgozóként sem oltattam magam egyzser sem, pedig mentőn rengeteg beteg emberrel találkozunk, mégsem lettem beteg , viszont nem egy ismerősöm az oltás után hetekig olyan beteg volt, mint előtte soha! Ennek ellenére már előre tartok a most induló kampánytól, mert ugye egy férfi meghalt, na most fog beindúlni csak igazán a rémisztgetés, és gondolom a védőnőm is traktálni fog... nehéz ügy ez, de bízom inkább a vitaminokban, vigyázok magamra, s ha ne adj isten mégis megbetegszem azonnal doki!
2011. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem!
2011. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Tavaly a páromat elvitte a főnöke oltatni, mert kicsi babás, na meg az összes kollégának beszerzett vakcinát, mert járvány van...

Kiürült az iroda idén úgy szept-okt körül, csak azok nem lettek nagyon dúrván lázas influenzás betegek, akik nem éltek a lehetőséggel, vagy épp betegek voltak már...

Nekem is mondták, hogy oltassam be magam, hiszen a kicsi... Semmi bajunk nem volt a járvány közepén is éltünk virultunk, idén sem lesz oltás.

Sajnos az influenza vírusa a sok "felesleges" oltás miatt lett ennyire mutáns, és mire Ara megkapod az oltást, már nem is A... legyen szó h1n1ről simáról bármelyikről.

2011. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21 hetes vagyok,láttam ma a hírekben és az aktívban is ment a rémisztgetés.Nekem még senki se mondta,hogy oltassak,se a dokim,se a védőnő,még a háziorvos sem.Szerintem azért ez jelent valamit.
2011. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ami a hírekből kimaradt vagy apróbetűs rész, a pasas túlsúlyos volt, és nem kapott orvosi ellátást. ezért halt meg.

és a kismamák egyike sem kapott orvosi ellátást. Mert vagy már későn mentek, amikor napok óta betegek voltak vagy ha el is mentek az orvoshoz, az orvos elküldte őket.

Amikor én babát vártam, belázasodtam 38.5 volt a lázam, most nem emlékszem volt e egyéb panaszom. Elmentünk az ügyeletre, a doki meg sem vizsgált (még ezt a látszatot sem adta meg, hogy értene ahhoz amit csinál)annyit tudott mondani, hogy az összes!, amit tud terhesség alatti gyógykezelésről, hogy köhögéscsillapítót biztosan nem lehet ilyenkor szedni. mondtam, oké ettől nem megyek falnak, mert nem köhögök. lázra tudna valamit? Nem, sajnos. Panadol van otthon-mondtam én. Hát lehet panadol is, de inkább azt nem, talán algopyrin. Kérdeztem és mennyit, milyen gyakran? Mire a (majdnem azt írtam doki), orvosi egyetemről kikerült Dr jelölést kapó személy, ennyit mondott, talán egy szem nem árthat. Ja és a legszebb, kért ezért egy ezrest, merthogy ügyeleti időben húzkodta a vállát.

Na pont ilyen ellátást kaptak a kismamák. nekem nem volt bajom, így végül nem haltam meg. De a kismamáknak volt.

Higgyétek el, ha kaptak volna ellátást, nem haltak volna meg. Csak nem illik ezt feszegetni, mert felmerülne a kérdés, nem e kéne továbbképzés orvosainknak terhes kismamák ellátása címmel illetve nem e kéne kötelezni a gyógyszergyártókat, hogy ne az legyen minden gyógyszeren, terheseknek nem ajánlott. mert ezt már a Ceizel mondta, doki mit csinál, belelapoz a gyógyszerészeti kiskönyvbe, elolvassa a tájékoztatót (merthogy ezenkívül semmit nem tud az egészről) és ott az van, terheseknek nem ajánlott és így nem ad gyógyszert.

Halvány lila gőzük sincs mihez kezdjenek egy kismamával. Ezért pont kismamák haltak meg.

2011. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Közel 20 napja adattam be a kombinált oltást (ebben a H1N1 és infl. is benne volt). Semmi probléma nem volt, pedig nagyon féltem.

Van, aki esetleg belázasodhat, de 1-2 nap alatt elmúlik. Nem betegség. Szövődménye nincs.

Ne legyen gyulladás, torokfájás stb. az oltás idején, semmi baj nem lesz.

2011. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
anyósom orvos, az egész családot (12 ember) beoltotta decemberben, ketten voltunk kismamák a családban, azóta a férjem unokatesója szült, a babának nem lett semmi baja. Senki nem betegedett meg az oltástól. A másfél éves kisfiam is megkapta, neki sem lett semmi baja. Amikor vele voltam terhes, akkor is oltottak, igaz akkor nem volt h1n1 csak a szezonális vakcina, akkor sem lett semmi bajom, a kisfiamnak sem. Egyébként a vírus nem a felesleges oltástól mutálódik, hanem attól ha minél több embert megfertőz, esetleg találkozik közben más vírusokkal stb. Nekem a nőgyógyászom kimondottan javasolta az oltást.
2011. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

20:41 vagyok


Egy bp.-i gyermekkórház neurológus osztályvezető főorvosa ajánlotta személyesen először nekem...

2011. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!