Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első szülés császár, a 2. már...

Első szülés császár, a 2. már programozott, vagy hagynak vajúdni?

Figyelt kérdés

Fiamat tágulás hiányában két és fél évvel ezelőtt császárral szültem.Most 31 hetes vagyok a tesóval,és nincs fogadott dokim.

Akkor mi lesz a sorsom valószinűleg? ilyenkor nincs előre progizott császi,ugye? Amúgy hagynak vajúdni,vagy anélkül zsupsz,irány a műtő egy adott időpontban?

Akihez járok dokihoz,azt mondta,h nem biztos,de számítsak császárra.Nem tudom miért mondta.Ennyire esélytelen,h simán szüljek?

Minden érdekel az első császár utáni második szülésről.

Köszi mindenkinek.

31 h km


2011. jan. 14. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos közel sem, hogy császar lesz, a doki valószinüleg csak annyit akart, hogy ne ijedj meg, ha megint az lesz.

Nekem az elsö gyerek császárral lett, mert nem tágultam. Négy év múlva a következöre úgy készültünk, hogy nagy valószinüséggel megint igy lesz - de meglepetésünkre meglett simán, és aránylag könnyen is (5 óra után). A második gyerek nem volt kisebb, tehát nem azért lett meg simán.

Idöközben több mindenkitöl hallottam már hasonló eseteket, és gondolom, éppen ezért elöször meg fogják várni, hogy hogy alakul, és hagynak vajudni, mert azért a normál szülés a jobb a baának is meg az anyukának is, ha nincs komoly ok a császárra.


Minden jót kivánok nektek.

2011. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia

Barátnőmet császározták,2 éves múlt a nagy mikor simán megszülte a következőt.Ő fogadott dokit mert nagyon szeretett volna simán szülni és így látta a legtöbb esélyét,mert ha olyan dokit fogott volna ki lehet nem szórakozott volna hanem simán felvágja, de persze benne volt a dologba ez a fogadottnál is ha úgy alakul,de végül simán szült,egy kicsit megrepedt a hege,de semmi más vészes dolog nem történt.

2011. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Igazából azt sem tudom mit akarnék. :S Császár utáni első két nap maga volt a pokol,így tudom milyen,viszont a sima szüléstől már rettenetesen félek,mert nem ismerem....

A doki azt mondta,h azért,mert nem akarják kockáztatni a hegszétválást.A doki,akihez a fiammal jártam,azt mondta,h a két szülés között két év teljen el,az már jó.Hát több mint két és fél év lesz a gyerekek között.Mégis ilyen nagy lehet a kockázat a hegszétválásra... ??

Nálad nem volt ilyenről szó? Mikortól nézik a hegvastagságot?

2011. jan. 14. 17:47
 4/9 anonim ***** válasza:

2,5 éve császároztak, most vagyok 38 hetes a tesóval!

Egyenlőre simára készülünk, aztán majd elválik! A doki és a szülésznő szerint is nagyobb ilyenkor már az esély a császárra, de nincs kizárva a sima szülés. A lényeg, hogy elég vastag legyen a heg a végén, az enyém most 6 mm, ez még jó. Aztán spontán kell, hogy induljon a szülés, fájásokkal, mert oxitocint nem adhatnak előzetes császár esetén. Elég erős fájásoknak is kell lenni, szintén az oxitocin miatt! Azt mondta a szülésznő, ha minden ideális akkor szülhetünk simán. Egyenlőre semmi jele a szülésnek. Ha nem indul meg a kiírt nap utáni nap császároznak!

2011. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező. Érdemben nem tudok hozzászólni a kérdésedhez, de ugyan ezt érzem én is. 2 napig maga a pokol volt, de elviseltem. viszont ezt már ismerem és félek a sima szüléstől. nálunk 22 hónap lesz.
2011. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Első császár, elég nagy komplikációkkal...a második császár. A 3.ra is arra készülünk.

2011. jan. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiamat császárral szültem, hiába tágultam ki, túl nagy volt hozzám képest. Most csak 8 hetes terhes vagyok, de a doki mondta, császár lesz, nagyon valószínű. Úgy tudom, megvárjuk, hogy beinduljon a szülés, tágulás utána császár. Állítólag így jobb a babának. Ezt nem értem mondjuk. Azt viszont olvastam valahol, hogy a tejtermelés miatt is fontos a vajúdás. Lehet, hogy erre értette a doki.
2011. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen,ezért kérdeztem,a tejtermelődés beindulása miatt.Én is úgy tudom,h jót tesz a vajúdás a tejcinek.Én 14órát vajúdtam a fiammal,elég keményen,úgy h már a végén kába voltam,kb.6x-ra sikerült bekötni az infúziót,végül kézfejbe,abból semmit nem éreztem,a gerinckörnyékit sem éreztem,pedig lefogtak,h ne ugráljak....

Szóval már másnap volt tejcim,most ha megint császároznak vajúdás nélkül,félek,h későn indul meg....

A 6mm-es heg úgy hallottam nagyon szupi.5mm alatt már nem engedik a sima szülést.Valahol olvastam.Kíváncsi leszek enyém mennyi.Jobban a szétválástól félek,nem akarom,h baj legyen. :S

2011. jan. 15. 13:03
 9/9 anonim ***** válasza:

19.50-es vagyok!

Én nem vajúdtam ,progis császár volt! 4. nap indult meg a tejem, utána semmi problémám nem volt a tejtermelődéssel! Volt bőven, nem győztem fagyasztani! :)) Emiatt ne aggódj! Ha az elsőt tudtad szoptatni gond nélkül, akkor most is fog menni, lehet nehezebben indul a tej, de menni fog!

2011. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!