Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után spontán szülő...

Császár után spontán szülő anyukák, pontosan hogy zajlik egy császár utáni természetes szülés?

Figyelt kérdés
Szeretném megpróbálni szeptemberben a természetes szülést (SOTE I), az orvosom szerint lehet (első kisfiam majdnem három éve született császárral farfekvés miatt). Viszont tudnom kell, hogy pontosan hogy zajlik ez ahhoz, hogy felelősen tudjak dönteni. Pl. megultrahangoznak-e előtte, hogy ellenőrzik, hogy nem fog-e szétválni a heg (vagy ez vajúdás közben derül ki...), egyáltalán milyen jelei lehetnek, hogy fel fog szakadni? Nekem csak egy a fontos, hogy a babának ne legyen baja... Érdemes volt nekimenni a természetesnek császár után vagy ma már másképp tennétek?
2011. aug. 23. 22:35
1 2
 1/15 Ceyla ***** válasza:

Szia,

Én is hasonló cipőben járok mint te. Készülök a VBAC-ra majd.

Az eddigi kutatásaim során ezeket a válaszokat találtam:

A terhesség folyamán ellenőrzik a heggvastagságot, ha nagyon elvékonyodik nem is engednek természetes úton szülni.

A szülés közben sajnos előjele nincs annak, hogy heggszétválás lesz, de ennek nagyon kevés az esélye. Összességében kevesebb a komplikáció lehetősége természetes szülésnél még császár előzménnyel is, mint egy újabb császár esetén.

A szülés után az orvos betapintással ellenőrzi, hogy szétvállt-e a hegg, mert ezt biztosabbnak mondják mint az ultrahangot és akkor gyorsan is kell cselekedni, ha valami történt netán.

Mindenesetre a következő kitételeknek kell megfelelni a legtöbb helyen, hogy akár meg is kísérelhesd a természetes szülést: -Terminuson belül szülni. (max 40 hét), -Baba becsült mérete alatta legyen mint a másik baba mérete, - Megfelelő heggvastagság, - Semmilyen anyai vagy magzati rendellenesség, - Az előző császármetszés komplikációk nélkül zajlott-e és a gyógyulási folyamat is rendben volt, - 18-24 hónapnak el kell telnie két szülés között

Ezt az oldalt ajánlom figyelmedbe:

[link]

2011. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kedves Ceyla, köszönöm válaszod és az oldalt is. Megnéztem, és főleg az orvosnak felteendő kérdések segítettek sokat. Te mikor szülsz? Nekem még két és fél hetem van a kiírt időpontig, jó lenne dönteni már!

A becsült súlyról is megkérdem a dokit, mert az első gyerekem 3700 g volt, a másodiknál a 37. heti UH-on 3300 g. Vajon szülés előtt közvetlenül még egy UH, aztán becslés és akkor dől el, hogy szülhetek-e spontán?... még elég sok bennem a kérdés.

2011. aug. 24. 21:23
 3/15 Ceyla ***** válasza:

Szívesen válaszoltam és meglep, hogy csak én. Azt hittem sokkal több embert foglalkoztat ez a dolog, végül is itthon elég magas a császármetszések aránya.

Húha! Már csak 2,5 hét?? Akkor már nagyon ott vagy.

Mi még csak jövőre tervezzük a második babát, csak annyira bántott a császár, hogy feltúrtam az Internetet a témában, nagyon szeretnék természetes szülést másodjára.

Szerintem nagyon sok múlik az orvoson, hogy miben megengedőbb, miben nem. Már azt is olvastam valahol, hogy 4 kg alatt van a becsült súly az is jó. Úgy gondolom sokat nyom a latba a hegvastagság, azt biztos nézik majd az utolsó UH-n. Azt javaslom mielőbb beszéld meg az orvosoddal a még téged foglalkoztató kérdéseket, nehogy utána félreértés legyen.

Kíváncsi vagyok hogyan döntesz és persze az eredményre is.

Nem tudom láttad-e az oldalon a Szent Imre kórház VBAC protokollját. Érdemes elolvasni az ott leírtakat. (akkor is ha teljesen máshol szülsz)

[link]

2011. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Bizony megnéztem, és először kicsit megijedtem attól, hogy 1%-ra tették a felszakadások arányát. Az én orvosom viszont arról számol be, hogy a sokezer szülés alatt, amit levezetett vagy asszisztált a kórházban, összesen csak kétszer fordult elő hegszétválás, és akkor sem lett semmi baja a babának, a mamát operálni kellett.


Talán ezért van az, hogy ő 3,5 kg fölött már nem nagyon ajánlja a természetest. Viszont én most már nagyon szeretném... a 37 hetes UH-n becsülték valamivel 3300 g fölé a gyerkőcöt, szóval sajnos lehet, hogy mégis császár lesz a vége. De ha a napokban jönne, én mindenképpen a természetest próbálnám meg.


Majd írok, mi lett:)

2011. aug. 31. 22:10
 5/15 Ceyla ***** válasza:

Nagyon drukkolok neked!

Nemzetközi statisztikában még kevesebb a szétválás esélye.

Persze műteni azért kell mert abban az esetben össze kell varrni a méhet. :(

Viszont azt tudtad, hogy császárnál 3% az esélye annak, hogy belevágnak a babába? Na nem komolyan, csak meglátszódik a helye. Hihetetlen dolog ez a statisztika.

2011. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ceyla ***** válasza:

Ezt most találtam. Érdekes.

[link]

2011. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, elgondolkodtató a cikk... Nem tudom, a te császárod milyen volt egyébként, nálam a műtét teljesen rendben volt, nem fájt, mindenki aranyos volt velem, utána a lábadozás viszont szörnyű, borzasztó nővérkéket fogtam ki:(

De azért a másodikat szeretném természetesen megszülni. Egyrészt van bennem egyfajta kíváncsiság, hogy milyen érzés lehet, másrészt szeretnénk még több gyereket, és erre az esetre is jobban ajánlják a természetest, hiszen a császárnál mindig benne van a pakliban, hogy vagy lehet egy következő, vagy nem. Sokan úgy állnak hozzá, hogy minek erőlködök, ha úgyis csak három gyereket akarunk. De én most vagyok 27, a harmadik gyereket szeretném 30 előtt megszülni, és őszintén szólva elég nehéz lenne feldolgoznom, ha már a 30. szülinapom előtt az orvos mondaná, hogy kész, ha megfeszülök sem lehet több gyerekem... Nehéz ezt elmagyarázni, de talán kevésbé érezném magam nőnek:(

A babába való vágástól nem félek, ha mégis császárra kerülne a sor, mert az orvosom egy Magyarországon elég friss technikával műt (csak a méh külsejét vágja, a szalagokat meg a belsejét tépi, ezáltal gyakorlatilag lehetetlen, hogy belevág a babába). Szerencsére nagyon jó szakember, ő is pártolja, hogy menjünk neki spontán, nem erőltet rám semmit. Már minden nap várom, mi lesz...

2011. szept. 1. 16:14
 8/15 Ceyla ***** válasza:

Az én császárommal sem volt gond. Persze nem volt egyszerű a lábadozás, de fájdalomcsillapítóra csak közvetlenül a műtét után volt szükségem amit még az infúzióba nyomtak bele. A kórházi személyzettel sem volt gondom, lehet azért mert fogadott szülésznőm is volt és lehet nem nagyon "köpnek egymás levesébe".

Az én nagy szívfájdalmam még csak nem is a kimaradt szülésélmény (bár teljesen máshogyan váltunk egy családdá mint terveztem így hogy császár lett), hanem hogy nem láthattam a babámat és nem szoptathattam meg, csak majd 24 óra múlva először. :(

Ugyanis engem altattak, mert a kanült nem tudták beszúrni az epidurálhoz. A műtét után nem tudtak azonnal ébreszteni, így csak egy fehér csomagot láttam egy pillanatra alul nézetből a férjem kezében. Először egy mobilon készült fotót láthattam a lányomról amit a férjem mutatott az őrzőben, majd pár óra múlva hozták a babákat ki, de én alig tudtam megtartani is, annyira intenzív volt még az altató hatása, nemhogy szoptatni, különösen minden segítség nélkül. Másnap már sétálgattam (előzőnap délután műtöttek) és dél körül mondták, hogy elmehetek megszoptatni a babát ha akarom. Ekkor volt az első alkalom, hogy én vehettem fel és cicire tehettem. Majdnem 24 óra telt el. :( Tejem nagyon nehezen lett, már csak itthon az 5. napon. Úgy éreztem az első napra cserbenhagytam a babámat, mert ott feküdt szegény egyedül és az anyukája meg sehol. Olyan szorgalmasan tették tisztába, hogy a puncikája tiszta piros volt, mert ugye nem krémezték, lévén, hogy én az őrzőben voltam, és nem tettem mellé krémet a kocsiba. Én ezt nem szeretném még egyszer! Szerintem különösen szemétség, hogy ilyenkor az apa sem lehet a babával, csak az üveg mögül nézheti meg.

Ne beszélj butaságokat! Semmiképpen nem mondja majd azt az orvos, hogy nem lehet több babád. Pozitívan!

Erről a tépéses technikáról még nem is hallottam. Érdekes lehet, főleg, hogy a gátnál meg annyira szeretnek vágni a dokik.

2011. szept. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ú, hát ez elég borzalmas lehetett:( Szerencsére én aránylag hamar, pár órán belül láthattam és cicire tehettem a babámat, de nem is tudom, hogy viseltem volna, ha pl. születés után nem láthatom rögtön, mert altatnak:(


Képzeld, azt álmodtam, hogy megszültem a babát természetesen, és gyönyörű lett! Nagyon remélem, hogy pár napon belül ez az álom valóra válik... Olyan jó volt! Most már érzem az előjeleket, úgyhogy esélyét látom, hogy terminuson belül megszülök.


Csütörtökön megyek CTG-re, ahol az orvosom bemutat a professzornak, aki kimondhatja az áment a hüvelyi szülésre... szóval drukkolj nagyon, én már nagyon izgulok...

2011. szept. 6. 22:06
 10/15 Ceyla ***** válasza:
Én is egyre jobban izgulok érted! :) Remélem minden ok lesz. Ha csütörtökig még nincs meg a baba, akkor írj, hogy mit mondott a prof!
2011. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!