Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megint elvetélhet anyukám?

Megint elvetélhet anyukám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval 3 napja késik a menstruácója ma vettünk egy tesztet,megcsinálta és pozitív lett.Igen ám,de tavaly nyáron meg kiderült,hogy miómája van.Akkor is terhes volt csak az a baba elment tőle.

Nagy az esélye hogy a mióma miatt megint elfog vetélni?Vagy a miómának semmi köze ehhez?

És az nem lehetséges hogy nem is terhes csak a mióma miatt mutat a teszt pozitívat?

Köszi hogy segítetek! 16L


2011. jan. 17. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! A myoma miatt nem pozitív a teszt, az nem termel hormont. Hát, ha nem jó helyen ágyazódik be a magzat, ez a baba is elveszhet, de jívánom, hogy ne így legyen (amennyiben szeretné a babát). Minden jót Nektek, kedves, hogy aggódsz Anyukádért... Reméljük, nem lesz baj.
2011. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mindegy, hogy hol van az a mióma. A méh melyik részén, úgy értem. Nekem két miómám is van, de már két babát kihordtam. azt nem mondom, hogy nem okozott kellemetlenséget a tojás, majd alma nagyságúra duzzadt mióma, de mivel a méh külső falán volt, a babával kapcsolatba sem került. Csak nekem okozott fájdalmat, mert ha a baba kinyomta, akkor sokszor megnyomta valamilyen belső szervemet, illetve a hólyagomat, ilyesmi.


Reméljük a legjobbakat!

2011. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez a lelete,nem tudom mennyire értetek hozzá:


K/2-ig érő multiplex myomás méhtest.

Fundusban j.o. 5,5 cm-es, b.o. 8cm-es intramur. myomagóc.

Az üreg deformált,vaskos endometrium

Intraut. grav. nem található

J.o. norm. ov. B.c. biztonsággal nem detect.

Szabad folyadék nincs

Jelenleg sem biztos extra-sem biztos intrauterin graviditas nem bizonyítható.

2011. jan. 17. 11:48
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok:)Szeretnénk ez a babát csak ketten vagyunk testvérek a húgom is már 12 éves,és anyagilag is megengedhetjük magunknak.
2011. jan. 17. 11:55
 5/14 A kérdező kommentje:

Rákerestem az orvosi szótárban hogy mit jelent a fundus szó,és azt adta ki hogy méhfenék.

Szerintetek ez mennyiben zavarhatja a babát?

2011. jan. 17. 11:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia, a myomához nem sokat értek, de terhes már voltam és most is vagyok. A fundus az a méh teteje, a méhlepény szokott néha ott tapadni. Szerintem ha a baba megtapadt, akkor a myoma nem befolyásolja, de el kell mennie orvoshoz minél hamarabb. A tesómnak volt myomája a terhesség alatt és nem volt semmi gond vele, figyelték, hogy nem nő-e, majd a szüléskor (császár) azt is kivették. Azóta már még egy babát szült. Szóval szerintem menjetek el orvoshoz minél hamarabb, hogy lássa, hol tapadt meg a baba. És nyugi! :)
2011. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy írtál:)

Igazából max. 10napos lehet kb.Ultrahang már így is kimutatná hová tapadt a baba?

2011. jan. 17. 15:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Kb 6 hetes terhesen, vagyis az előző menzesz első napjától számított 6-7. héten érdemes menni, akkor már lesz petezsák, szikhólyag, esetleg több is.
2011. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)!!
2011. jan. 18. 15:28
 10/14 anonim ***** válasza:
A lepény tapadási helyét még ennyi idősen nem lehet látni, de ne izgulj, ha a baba meg akar születni akkor meg is fog. Tapasztalatból mondom, nekem 5 db miómám van vegyesen az első és a hátsó falon és a picikém 24 hetes hátsó fali lepénnyel. ( A 14. hétig véreztem, volt amnio-m, és ott az 5 mióma, de mindent kicselezett.)
2011. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!