Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogászaton adnak ilyenkor...

Fogászaton adnak ilyenkor érzéstelenítőt? Mert már napok óta fáj a fogam de nagyon félek a fogdokitól, és az összes rossz fogamat megcsinálja? 19 heteske

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem maradt régről jó kis amalgámos fogam, amit mondott, majd csináltassak meg, most csak a két lukas fogamat tömte be, mert ezek voltak az égetően fontosak. Kaptam szurit... megkérdezte, kérek, igen, és adott.

2009. febr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos van két fogam hátul amiből le van tőrve azt csak kihúzni lehet?
2009. febr. 2. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem! A jó fogorvos a legutolsó esetben húzza csak ki! Szerintem be fogja tömni. És nyugi, nem olyan gáz a fogorvos. Régen még nem voltak ilyen technikák, de ma már olyanok vannak, hogy alig fáj. Én ha lehet pisztolyos érzéstelenítőt szoktam kérni (jobb, mint a sima szuri, mert ez sokkal gyorsabb) Érzéstelenítőt adhatnak, mivel az nem okoz bajt (szülésnél is kap az ember!) csak röntgent nem lehet!!! Azért biztos ami biztos mond a dokinak, hogy terhes vagy. És egy gyulladt fog koraszülést is okozhat. Inkább csináltasd meg.
2009. febr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj el, kapsz érzéstelenítőt, s lehet hogy gyökérkezeli, majd felépíti tömő anyagból a fogad. Érzéstelenítőt kapsz, s kaphatsz terhesen. Én is jártam a terhességem elején fogorvoshoz, tömött, meg egy kis műtéti beavatkozásom is volt, de amikor csak szisszentem egy kicsit, máris adta az injekciót, semmit de semmit nem éreztem. Nyugodtan menj el, mert a fogfájás kibírhatatlan tud lenni, ne szendvedj feleslegesen !


Üdv: 37 hetes

2009. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az érzéstelenítés nem árt (hacsak nem vagy allergiás a szerre), egyedül a röntgen tilos. És ha csak le van törve a fogadból, azt simán ki tudja pótolni a fogorvos, sőt, húzni manapság csak legvégső esetben szoktak. (Nem úgy, mint gyerekkorunkban, amikor minden rossz fogat megkérdezés nélkül kihúzott a fogorvos... :-(( )
2009. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szió!

helyi erzestelenitest kaptam, semmi gond nem volt.

csak azt csinalja meg, amit el kell latni.

nekem nem fajtak a fogaim, csak mazoista modon elmentem a féléves ellenorzesre/fogkoleszedesre, mondta a doki, hogy nem kell tomni, ráér felev mulva is, mert nem igazan lyukas, csak barázdás, vagy mi, akarom e, hogy most tomje be.. mondom persze, inkabb most csinalja meg, minthogy kesobb gond legyen belole.. megvolt kb 20 perc alatt, az erzestelenitonek hala nem fajt..

viszont a fogkoleszedes, amit minden felevben kell.. na, az ezerszer rosszabb.. :S


szerintem ne huzd az idot, tenyleg, mert minel kesobb mesz el, annal rosszabb lesz neked, meg a fogadnak!

2009. febr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!