Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem korai 32 hetesen összepako...

Nem korai 32 hetesen összepakolni a kórházi csomagot? Ti mikor pakoltatok össze?

Figyelt kérdés

Már úgy összepakolnék,de ha frissen mosott ruhákat,törölközőt,stb-t bepakolom a bőröndbe,majd esetleg vissza a szekrénybe,h ne legyen útban,akkor nem fog bepálni???

Második terhesség,de a fiammal nem emlékszem,h mikor pakoltam össze...

Ti a pici baba hazahozós ruháit is vittétek magatokkal?

Kiságyat mikor rakjam rendbe,mikor érdemes?

Köszi


2011. jan. 19. 16:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szárítsd meg jól és rakd össze, ha hamarabb jön a baba, nem tudsz majd ezzel foglalkozni, a többiek meg úgyse tudják, melyik ruhára vagy dologra gondolsz. Kiságyat úgyszitén.

Babának vigyél pótruhát, a kórházban kapott az enyém, de ciki volt 2x is kérni másikat, mert úgy összekakilta, pedig nekem is 2. volt, dehát nem voltam elég gyors... :)

2011. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

én mind a kettőnél a kórházba indulás előtt pakoltam össze, amikor elfolyt a magzatvíz, úgyhogy én nem vagyok jó példa

babának nem vittem ruhát ,azt behozta a párom hazajövetel előtt, az ágy viszont meg volt és a babakocsi, mert úgy éreztem, enélkül a kettő nélkül nem lehet babát felnevelni ;-)

2011. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én meg a nagyon készülődős fajta vagyok. Már a 7. hónapban összepakoltam a kórházi cuccot, sőt magammal is cipeltem, ha elutaztunk valahova. A baba ruháit is kb. akkor raktam rendbe, meg a kiságyat is. A kiságyat letakartam, a baba ruhái bekerültek a komódba. A hazahozósat külön táskába tettem, azt a férjem hozta be utánunk. Ettől függetlenül még az utolsó napokban is mindig eszembe jutott valami rendeznivaló.
2011. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 kisnita ***** válasza:
Én 35 hetesen pakoltam mindent össze a babának, az én cuccaimat még a befekvés előtt egy nappal is pakolásztam meg kiegészítettem ezzel-azzal. A kiságyat kb 37. héten raktuk össze. Túlhordásom volt, úgyhogy sokáig voltak a táskában a cuccok, de nem volt állott szaguk. Én a hazahozós ruhát is betettem egyedül a bébi hordót hozattam be a kórházba mikor indultunk haza.
2011. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Eléggé megoszlik,akkor lehet hétvégén azzal kezdem,h kimosok mindent,ruhákat,táskát,egyebeket,és szép lassan összeáll a kép.Csak tudom magamról,hogyha vmit elkezdek,akkor addig nem nyugszom,még rendben nincs.... :)

Van még pár dolog ami nincs meg,pl. szopis melltartó,bugyik (amiket nem sajnálok,vmi olcsók),úgyhogy nem lesz egyenlőre teljes... :)

2011. jan. 19. 17:08
 6/20 anonim ***** válasza:
38 hetesen pakoltam össze.:)
2011. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

én a kiságyat nem rakhatom össze, mert a nagytesó abban akarna mászkálni állandóan (3 éves). A kisruhákat 2 hét múlva fogom előszedni, átválogatni, összeírni mi kell még és kimosni mindent, a helye már megvan a szekrényben. Külön teszem azt, amiben haza akarjuk majd vinni, de ezt elég 3. nap bevinni, így nem pakolom el. Még nem szereztem be köntöst és hálóingeket, ha ezek is megvannak már mosom is ki és elteszem abba a szekrénybe, ahol a babaruhák lesznek (tök üres szekrény, bőven van ennek egy polc) és elkezdem összeírni az egyéb dolgokat, beteszem azt ami nem kell addig (pl szopis melltartó, mellszívó) de be se gyűrődik hetek alatt. Így mire itt az idő, a nem gyűrődős be van pakolva, a gyűrődőset meg egy mozdulat bevágni a tatyóba :)

Most vagyok 27 hetes, 30 hetesen kész akarok lenni legalább a listákkal és a mosással.

2011. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Én már vagy két hete kész vagyok a listával,szerintem ezért pakolnék már szívesen,hogy összeálljon minden.

Ha nyitvahagyom a táskát egy kis helyen,akkor szellőzik? Vagy ellenkezőleg,inkább magába szív minden port????

Nekünk sajnos nincs még szabad polc/szekrény ahova külön pakolhatnék,szóval marad a táska!

2011. jan. 19. 17:18
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a törölközőt, köntöst, hálóinget, babaruhát ne tedd még be csak különítsd el, a többit be lehet tenni :) előző voltam

ja és szerintem nem porosodik, nem is igen pülled be semmi, csak gyűrődik és csúnya lesz :) na jó nekem icipici táskám van, idétlen formájú, de szerencsét hoz :P

2011. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én mindkettővel a 32. héten pakoltam össze. Nem lett semmi bajuk a cuccoknak.

A lányomnak anno a ruháit is kivasaltam, bekészítettem, ágyneműt, kiságyat elrendeztem a 36. hétre.

Most a fiammal csak pár ruhát, plédet,... A többi ruha megvár, majd indítok gyorsan egy adag mosást, meg vasalok pár cuccot, míg alszik.

A kiságyat én is a gyerkőc miatt nem állítom össze, mint ahogy azt előttem is írták.

Ruhát vittem a lánykámnak is (kellett, mert szegénykém 62-es rugit kapott, lelógott a kezén, és kidörzsölte a pofiját), meg a fiamnak is bekészítettem 1 plédet, 3 body-t, 3 rugit, 1 pulcsit, 1 sapkát, 2 zoknit, 2 kesztyűt. Amúgy is őrült sok cuccom van, ez már nem oszt, nem szoroz. Nekem még az apróságok hiányoznak (sterilizálandók pl. bimbóvédő, mellszívó; iratok, telefontöltő,...), azok ráérnek az utolsó pillanatban is.

Február 1-re vagyok kiírva.

2011. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!