Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdjem el összepakolni...

Mikor kezdjem el összepakolni a "kórházi csomagot"?

Figyelt kérdés

Nem tudom például mikor mossam ki a babaruhákat és pakoljam össze. Ti hogy csináljátok?

26 hetes kismama


2011. jún. 13. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát,én már 1 hónappal a kiírás előtt kimostam a babaruhákat- az összes kapott volt- és elkészítettem a kórházi csomit, annyira,hogy már a kiskönyvet is onnan vettem ki amikor mentem a védőnőkhöz,és a dokihoz.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,27 h.km.

2011. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi most vagyunk a 36. hétben. Tegnap raktuk össze a párommal, hogyha 'rohanás' van, akkor ne kelljen kapkodnunk. Van még 1-2 dolog, amit be kell szereznem, de azt a héten végképp letudom.

Nálunk vagy kiírt időpontra jön vagy utána egy picivel. Az orvosunk legalábbis a vizsgálati eredményekből erre következtet.


Viszont, nem árt, ha a 30-32. héten már a holmik többsége össze van pakolva, be van szerezve.

Érdemes két táskát csinálnod.

1: amit a szülőszobára(vajúdás) viszel/visztek be

2: amit a párod szülés után pár órával vagy másnap betud vinni. Pl. mellszívó, tartalék bugyik, tartalék törülköző, etc.


Én még csináltam egy olyan pakkot is, amiben a babós cuccok vannak. Pl. kis sapka, ha kell még. olyan rugi vagy kis ruha, amit nem sajnálok, ha esetleg ellopnák a kórházban (én erre is felkészültem!), haza hozós ruha (ez ráér aznap, úgyis előtte 1 nappal megmondják minimum, hogy mehetsz-e).

2011. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Kb. a 35. héten pakoltam teljesen készre, de addig egy szekrényben, egy helyen gyűjtögettem a dolgokat, hogy baj esetén csak onnan táskába kelljen dobálni és bárki meg tudja találni/csinálni.

A 32. héten kezdtem el kimosni, vasalni a ruhákat, ez vagy jó három hétig eltartott nekem, mert akkor kaptam ajándék és kölcsön ruhákat és azokat is folyamatosan készítettem elő. Berakva a szekrénybe, semmi bajuk sem lesz. Nekem ez így nagyon kényelmes volt, mert folyamatosan járogattam orvoshoz, gyorsan fáradtam az utolsó hetekben.

A 38. hét elején teljesen készre pakoltam a táskákat, ásványvíz, minden apróságot eltettem, másnap elfolyt a magzatvíz és megszületett a kisfiam. :D

2011. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a 32. hétig dolgoztam, addig esélytelen volt, hogy bármit is összekészítsek. Nemrég kezdtem el kimosni a ruhákat, fele már megvan. A héten vagy a jövőhéten összerakom a kórházi csomagot is. Venni már nem kell semmit a babának, csak a babakocsit meg a hordozót elhozni.

34 hkm

2011. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már a 7. hónapban összeraktam a cuccom. hátha koraszülés lesz... 7 nappal hordtam túl akkor is burkot kellett repeszteni. de sztem hozzáláthatsz. most még úgyis könnyebben mozogsz. Ártani nem árt, legalább nyugodt leszel.
2011. jún. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Niktoon ***** válasza:

Én már a 3. hónap végén összepakoltam a kórházi csomagot, ha ne adj' Isten, valami baj lenne, és sietni kéne a kórházba. De ez csak óvatosság, sajnos az előző terhességemnél sokat voltam kórházban :(

A babaruhákat a múlt héten már kiválogattam és eltettem a szekrényben, kimosni és kivasalni majd csak a 35. hét környékén fogom.

14 hetes kismami

2011. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak:)
2011. jún. 14. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!