Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik Szedtek más vitamint...

Kismamik Szedtek más vitamint a magzatvédő vitamin mellé (pl gravida mellé?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

nem. főleg gravida mellé abszolút nem kell. sokkal nagyobb adagok vannak benne mindenből, mint pl. a femibionban.

sőt, én orvosi utasításra abbahagytam a vitaminszedést 30 hetesen

2011. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem az már sok lenne szerintem..max kalciumot, magnéziumot ha indokolja vmi....amúgy sok gyümi, zöldség :))
2011. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én magnéziumot szedek, mert keményedek sokat. Meg c vitamint, néha meg kalciumot. ja meg vasat, ha el nem felejtem, de én vérszegény vagyok és a terhesvitaminomban nicns vas, hogy ne gátolja a többi felszívódását.
2011. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mást nem, abban minden benne van ami kell, sőt sok esetben pl sok is. Engem a doki leállított az elevitről, mert a sok vas miatt folyton rosszulléteim voltak..
2011. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!akkor kálciumot meg magne b6 -ot szedhetek?
2011. jan. 20. 19:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Magne B6-ot (alacsony magnézium miatt), Maltofer fol (vérszegénység miatt), C-vitamin (maximum napi 100 mg-ot lehet!), így kicsit számolni kell, ha Gravida mellé szednéd ebben a rossz időben. Folsavat azért nem kezdtem külön szedni, mert ott is meg van a napi határ, amit nem szabad túllépni, ugyanis még gondot is okozhat. A Maltofer fol (vas tbl.) adagját is figyelni kell, mert leköti a magnéziumot, így a Magne B6 adagot emelni kell. Hiába vitaminok. Oda kell figyelni ezekre is. Csak okosan! :-)
2011. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TKI Ibolya ***** válasza:

Én Elevitet szedek és mellé még a Magne B6-ot, mert a hasizmom görcsölt sokat.Az orvosom azt mondta napi 3x1 vagy ha nem elég 3x2 vehetek be belőle.És ha el nem felejtem kalcium pezsgő tablettát iszom,de ezt nem minden nap.


31 hkm

2011. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!