Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megszületik a babám árthat...

Ha megszületik a babám árthat neki a háziállatom? Lehet rá esetleg allergiás?

Figyelt kérdés
Van egy törpe nyuszim bent a házban, ketrecben tartom és a családtagjaim azzal nyaggatnak, hogy betegséget kaphat el tőle majd a babám. Persze, amikor én gyerek voltam még a tyúksz@rt is megettük :-)Azzal nem foglalkoztak.
2011. jan. 21. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csincsilláim vannak és kutyám....a babádnak egész egyszerűen erősebb immunrendszere lesz, a fő hogy nagyon gyakran takarítsátok őket. Nálunk a védőnő még külön örült is, mondta hogy ő állat-párti mert a gyereknek lelki és egészségi oldalon is jót tesz ha minél hamarabb állatkák veszik körül :)

Ne hallgass a károgó nyelvekre.....nálunk is mondták sokan hogy ugyeugyeugye most eladjuk az állatokat? Csak nevettem rajtuk..

2011. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk benti cicánk van. A babaszobába nem engedjük be, a többi helyiséget pedig sűrűbben takarítjuk. Eddig semmi baj nem volt.


S hát igen, én pl. "malacok között nőttem fel", mindig ott tébláboltam a röfik között, és nem lett semmi bajom. :)

2011. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz semmi gond. Az még úgyis odébb van, hogy a babád egyedül nyuszizzon :) Szerintem csak jó, ha a gyerekek minél korábban kapcsolatba kerülnek valamilyen háziállattal. Nekünk kutyáink és macskáink is vannak. Már nagyon kíváncsiak vagyunk, hogy mit fognak szólni a babához.


37 hetes kismama

2011. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk nincsenel allataink, de a kerdesedrol eszembe jutott a draga nagymamam, aki szuleivel es 6 testverevel elt egy tanyan. Az allatok, joszagok az eletuk reszei voltak, es akkor meg nem volt az a nagy higenia meg antibaci mint manapsag :)

A tul nagy higenia artalmasabb, mert az immunrendszer nem edzodik. Szerintem. Nem azt mondom, h nem kell takaritani, de az a nyuszi pont jo helyen van ott nalatok. :)

2011. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokkal kevésbé lesz hajlamos allergiára,ha állatok mellett nő fel.Nekünk vadászgörényünk van,és imádja a fiam(nyúzni:)
2011. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell aggódni. Nem tudom, milyen oltások kellenek a nyuszinak, a lényeg, legyen minden beadva, tisztán tartva, stb. És az első időben jobb, ha nem egy szobában van a nyuszi az újszülöttel. Amúgy semmi gond!
2011. jan. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!