Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik az a terhességi hét,...

Melyik az a terhességi hét, amit elérve ha megszületik a baba már életképes?

Figyelt kérdés
31+3 hetes vagyok és hetente kell járnom flowmetriára mert első fokban érett a lepény. 33 hetesen pedig már nst-re kell mennem. Mondta a doki, hogy ez nem azt jelenti, hogy hamarabb fogok szülni, én mégis félek attól, hogy gyorsabban érik a lepény és hamarabb szülök. Olyan kismamák válaszait várom akik a kiírtnál hamarabb szültek, és egészséges, erős babájuk lett.
2011. júl. 22. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm szült 24 hetesen, ha jól emlékszem 33 dekás volt a baba, egészséges ovis kislány már.
2011. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha jól tudom olyan 24 héttől már életképes, de a legrosszabb a 8.-dik hónapban szülni, mert akkor fejlődik a tüdő és emiatt nagy nehézségei lehetnek a babának. Inkább szülessen 7.-dik hónapra, mint 8.-dikra. Reméljük kihúzod még a 36. hétig, akkor már nem lehet semmi gond. Legalábbis reméljük. Gratulálok a babához és jó egészséget hozzá.
2011. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Két koraszülött öccsel (25. és 30. hétre születtek) és 3 hétnyi koraszülött intenzíven töltött nyári gyakorlattal (orvosi egyetem) a hátam mögött azt mondom, sokkal korábban, mint a kismamák hinnék :). Volt nagyon sok 24-25 hétre született baba, akik ugyan 3-4 hetet benttöltöttek, de teljesen egészségesen távoztak. Igazából, ha eléri a 800-1000 grammot, akkor nagyon jók az életesélyei, és teljesen egészséges gyermek is lehet belőle. Szerencsére ma már nagyon jók az orvosi eszközök, és ha valaki eléri a 30. hetet, akkor már szinte hátradőlhet, mert akármikor bujjon is ki a baba, az orvosok felkészülten várják. Ne aggódj!
2011. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

ma 18:37

Ezt honnan szedted? Én pl. 32. hétre születtem, teljesen érett tüdővel, nem igényeltem légzéstámogatást. A 30. hétre született öcsém is csak 3 napig igényelte. A tüdő a 6. hónapban fejlődik (ezért viselte a legrosszabbul légzés szempontjából a 25. hétre született öcsém a születése utáni napokat).

2011. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bizom benne, hogy kíhúzom a végéig.
2011. júl. 22. 18:43
 6/14 anonim ***** válasza:

nekem a doki azt mondta hogy betöltött 34. hétnél már minden renben csak soványka.

Életben meg elvileg 24 hétől tudják tartani.

2011. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nálunk az osztályon van 22. hétre született 440 grammos picúr, aki ugyan lélegeztetőgépen, de köszöni szépen jól van :) Az orvostudomány napról napra fejlődik, ma már ezek a kicsik is megmenthetők.
2011. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is 24. héttől tudom,hogy életképes.
2011. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokszor nekem is ezsembe jut a koraszülés. De leginkább az, hogy nagy százalékban lesznek az ilyen babáknak valamilyen rendellenessége? Nem testi, hanem agyi?
2011. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is első fokban volt érett a lepény a 30. heti UH-n.... viszont engem nem küldtek sehova.... azt mondták hogy ez már normális ebben a terhességi korban. Ezek szerint mégsem?????
2011. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!