Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus agalactiae...

Streptococcus agalactiae terhesség alatt? Hogy kezelték? Milyen volt a szülés? Kapott e szülés alatt valamit? Babával volt e valami? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
27 hetes kismama.
2011. jan. 22. 13:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem indított szülésem volt a 40. héten. Folyamatosan kaptam antibiotikum infuziót szülés alatt. Babám 9/10 appgarral született, azonnal felvitték inkubátorba, bekötötték nála az infúziót-antibiotikumot.

semmi jel nem utalt a fertőzésre, mégis ez történt. 6 napig volt a kórházban, nem szoptathattam addig.

Kész csoda, hogy ezek után 14 hónapig tudtam szoptatni.

Hasfájós volt 3 hónapos koráig. Az antibiotikumtól? Nem lehet tudni.

Más baja eddig nem derült ki ezzel kapcsolatban.

2 éves

2011. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem is van/volt a terhességem alatt, bár most negatív lett, de ettől függetlenül kapok majd a szülésnél én is antibiot. Azt szeretném megkérdezni azoktól, akik már túl vannak rajta, hogy egy ilyen infúzió lecsorgatása mennyi ideig tart? Fél óra? 1 óra?
2011. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Pontosan nem tudom. Csak azt, hogy a szülésznő mondta, hogy ne 5 perces fájásokkal menjek, hanem legalább 10 perces fájásoknál, pont az infúzió miatt.
2011. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Lányok! Nem infúziót adnak hanem vénás injekciót! Legalábbis nekem 2x azt adtak. Azért kell hamarabb beérni a kórházba hogy 2 óra elteltével 2x meg kapd ezt a vénás injekciót, és közben ne szülessen meg a baba(első voltam)
2011. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem bekötötték az infúziót és abban kaptam. Nem injekciót.
2011. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Még egyszer, hátha valaki segít..ma kérdeztem, hogy mik a tüneteitek...tényleg érdekelne, mivel írtam, hogy nekem is van vmi. fertőzésem.

Utánanéztem neten, de tünetekről sehol nincs szó, csak magáról a problémáról.


Köszönöm!

18h km

2011. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát..tünetek nem igazán vannak. Én egy icipicit görcsöltem, és olyan fura szúró fájdalom volt a hasam aljában. Mondtam ezt a nődokimnak, és erre ő vett kenetet, és az kimutatta mind a kétszer, amikor volt. Ennyi. Elvileg, csak a 36.héten csinálnak ilyen szűrést, de ha kéred a dokidat és lelkiismeretes, akkor megcsinálja előbb neked.
2011. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ja, 18:21-es voltam, ha érdekel. :)
2011. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

tünetek nekem sem voltak. csak a doki vett kenetet amit elküldött kitenyészteni!


Köszönöm a válaszokat!


Azért egy kicsit félek.

Pedig nem az első szülésem lesz. az elsőnél semmi probléma nem volt!

2011. jan. 26. 09:43
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem az 1. babánál vizes, majd fehér folyásom volt. Amire a doki azt mondta, hogy gennyes folyás, hiszen ez egy gennykeltő baktérium.

Én többször kaptam dalacin tablettát, hüvelykencét, mégsem írtódott ki a terhesség alatt.

Én vagyok az indított szüléses, aki infúziót kapott szülés alatt.


2. baba: nincs tünet, mégis kitenyészik az e.coli, amit ugyancsak nem tud kiírtani a doki, ráadásul a méhszájam is nyitva van.

33. kismama, aki bármikor szülhet emiatt:S

2011. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!