Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség,12 hetes vagyok és 3...

Segítség,12 hetes vagyok és 3 dl tonikot ittam baja lesz a babának? Honnan kellett volna tudnom, hogy tilos inni terhesen?

Figyelt kérdés
Nagyon megkívántam a tonikot, és megittam vagy 2-3 decit. Erre most mondja a barátnőm hogy azt tilos mert a babának vmi rosszat tesz a kinin ami benne van. Nekem ezt senki se mondta eddig, most nagyon nagy bajt csináltam? Az üvegre sincs ráírva hogy nem ihatja terhes, ha ekkora veszély, akkor azt miért nem tüntetik fel rajta?
2011. jan. 24. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tragédia, csak ne igyál többet. Biztos, hogy ilyen mennyiségben nem árt, de kerüld mert nem tesz jót.
2011. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jaj, nyugi, semmi bajod nem lesz!

Ha az utolsó hónapban, amikor már amúgy is szülnél, mert fel van készülve a tested és a babád, és akkor megiszol kb 30 liter tonikot együltő helyedben, na akkor megindulhat tőle a szülés (a kinin miatt).

Nyugodtan idd a tonikot, nem lesz semmi baj, akár egész terhesség alatt. Amennyi kinin abban a két deciben van, az nem fog megártani.

2011. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

a kinin nem méreg de nem is a barátod.

a szénsav se


nincs olyan hogy ha megiszol még két decit bajod lesz.. nem tudják .

2011. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem "nincs ilyen hogy megiszol 2 decit nem tudhatják" mondatot.

Köszönöm amúgy!! Akkor a szülés megindulását okozhatja azért nem szabad???

Védőnő se mondott ilyesmit, nyers hússal való érintkezést, érlelt sajtokat kerüljem azt mondta, meg alaposan mossam a zöldséget, napi 1 gyenge kávé lehet stb. de kininről szó se esett...

2011. jan. 24. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:
nincs benne túl sok kinin. én annyit olvastam róla, hogy beindulhat tőle a szülés, de ahhoz szerintem kb. öt litert kéne meginni. kövezzetek meg, de én iszom néha 1-1 pohárral
2011. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

úgy értettem hogy nem kisérleteztek vele hogy mi van ha ennyit iszol meg belőle nincs leirva hogy káros.


jobb nem paráztatni egy kismamát ilyennel.

2011. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaj már értem köszönöm a válaszokat!!
2011. jan. 24. 16:35
 8/10 anonim ***** válasza:

12 hetesen nem indulhat meg szülés, max. vetélés. De 3 dl toniktól az égvilágon semmi bajod nem lesz, ne aggódj!!! Ez nem mennyiség. A lényeg, hogy többet ne igyál, majd a terhesség végén esetleg, ha nem akar kibújni időben:)

Ne aggódj! Ráadásul, gondolom, semmi olyan jele nincs, ami miatt aggódnod kellene.

2011. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja nem persze nincs semmi bajom szerencsére.

Közben olvastam utána és vmit arról írtak hogy a magzat szívével csinál vmit. Hát gondolom az se 3 dl-s adagnál. na mindegy, hát elrakom jó messzire a tonik témát, csak az jut eszembe vajon mi van még amiről fogalmam sincs hogy nem lehet enni-inni-csinálni...

2011. jan. 24. 16:53
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
vigyázz még ezen kívül a különböző gyógyteákkal, nem lehet tudni, hogy melyiknek milyen a hatása. de gondolom azoknál sem egy bögre fog megártani. védőnő biztos tud ebben segíteni, hogy mi az ami most nem ajánlott. talán van listája is, kérdezd meg.
2011. jan. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!