Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon nagy a baj, ha a 30....

Nagyon nagy a baj, ha a 30. héten már II. fokban érett a méhlepény?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Üdvözlöm. Az lenne a kérdésem, hogy 28 hetesen I-II fokú érett volt 32 hetesen pedig már II. fokú érett a méhlepényem, nem dohányzom, elvileg jó a cukrom és a vérnyomásom is inkább alacsony, a testsúlyom átlagos. Kicsit aggódok emiatt mert még eltölthetne egy kis időd a babánk odabent, de az lenne a kérdés, hogy a II. fokú érett méhlepénnyel meddig lehet kihúzni és hogy mitől lehet? És hogy okozhat e koraszülést illetve milyen káros hatásai lehetnek a babaára nézve, hány hetente javasol kontrollt? Nemtudom mennyire kell komolyan venni, de én nagyon aggódom. Válaszát előre is köszönöm. Egy 32 hetes kismama


Kedves 32 hetes!


A lepény érettsége teljesen mindegy, mivel nem szépségversenyre készül úgysem. (mármint lepényszépségverseny). szóval nincs jelentősége, hogy néz ki a lepénye. ellátja a funkcióját vagy sem. Amennyiben nem látja el, akkor azt lehet tudni, hogy a magzat már nem érzi méhen belül jól magát. Erre megvannak a szükséges vizsgálatok, amik megmutatják. amennyiben meg ellátja a funkcióját, akkor nincs jelentősége. Egyébként meg hogy néz ki ultrahangon mindegy. De a 2-es lepénnyel 32 hetesen egyébként sincs baj.

2011. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

hát nem tudom, ki válaszolt, de a lepény érettsége a lepény meszesedését jelenti és minél meszesebb, annál kevésbé képes ellátni a funkcióját. Úgyhogy ez a válasz szerintem hülyeség (méhlepény szépségverseny) illetve én meglepően sok ismerősőmnél találkoztam azzal az esettel, hogy hirtelen, minden jel nélkül elhalt a baba, a terhesség végén. lehet egy ilyen doki vizsgálta őket, aki a lepény érettségén a lepény kinézetét értette? És esetleg meg sem nézte rendesen?

Mert egyébként valóban vannak más vizsgáltaok is (NST, magzatvíz vizsgálat, flowmetria) de egyiket sem csinálják 36 hét előtt. Korábban a lepény érettsége mutatja a gondot. És az esetlegesen szükséges további vizsgálatokat.


Egyébként szerintem nem rossz ez az eredmény.

2011. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kisnita ***** válasza:
Az első válaszoló által bemásolt szöveg teljesen helytálló! Egyébként az nem igaz, hogy 36. hét előtt nem végeznek áramlás vizsgálatot, nekem 32. héten csinálták szintén II. érettségű lepényem volt, de az én orvosom is megnyugtatott, hogy semmi baj nem lesz mert ez nem jelent semmit. 42 hétre szültem végül. Úgyhogy ne izgulj csak lepény miatt nem fog előbb beindulni a szülés és a babának sem lesz semmi baja!
2011. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem ebben a korban I. fokban volt érett, viszont 36 hetesen mát III. fokban és 37 hétre jött a lányom. Szerintem az a legtisztább ha megkérdezed a dokit, nehogy koraszülés legyen belőle, ha meg nem baj akkor legalább megnyugszol
2011. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 31 hetesen III. fokban érett volt. 39 hétre 49cm-es 3010gr- os kislányom lett.

Szerintem ne aggódj!

2011. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az áramlás a fontos, hogy ellátja-e rendesen a babát.
2011. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt olvasgattam a válaszokat és bár ennek semmi jelentősége nincs, az én babám 4060-al és 62 centivel született és azt mondta a védőnő azért, mert jó volt és öregedett el a méhlepény hamar.

És ha összehasonlítom, akinek elöregedett korán valóban jóval kisebb lett a babája.

De egyébként valóban a keringés számít, de minél öregebb a lepény annál rosszabb a keringés és annál kevésbé táplálja a babát. Úgyhogy ez egyenes következménye a lepény elöregedésének. Úgyhogy ezt a lepény meszessége befolyásolja. Nekem meconiumos volt a magzatvíz (belekakilt a baba) és azt mondta a doki, mert elöregedett a lepény és nem tudja már megfelelően ellátni a babát.

2011. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem már 21.hetesen 4d-n mondták. de semmi jelentősége nem volt, nézték az átfolyást, midnen rendben volt.ne aggódj, ha az átfolyás okés akkor a baba is kap elég tápanyagot!
2011. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is van meszesedés de a doki azt mondta 3 dolog a fontos a babának: a magzatvíz mennyisége, a köldökzsinór áramlás és a méhlepény. Mivel az első kettő teljesen rendben van, azt mondta nem kell aggódni de 2 hetente ellenőriz. Azt mondta még hogy emeljem a folyadék bevitelt, semmi szénsavas és a rostosokat is ha azt innék akkor higítsam fel vízzel de a legjobb ha mentes vizet iszok. Én ezt betartottam, rostosakat is így ittam és rá 2 hétre javult egy picit az áramlás és stagnált a méhlepény meszesedése! Velem ez van, remélem segítettem.
2011. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!